MHP İlçe Başkanı Dursun Milletvekili Özçelik’e hastane inşaatını ve Karacaören Barajı’nın son durumunu sordu

Ana Sayfa » Foto Galeri » MHP İlçe Başkanı Dursun Milletvekili Özçelik’e hastane inşaatını ve Karacaören Barajı’nın son durumunu sordu
Paylaş
Tarih : 14 Kasım 2013 - 10:32

 MHP İlçe Başkanı Dursun Milletvekili Özçelik’e hastane inşaatını ve Karacaören Barajı’nın son durumunu sordu

MHP İlçe Başkanı Avukat Alpaslan Ahmet Dursun, yayınladığı basın bülteniyle, Milletvekili Bayram Özçelik’in açıklamalarını eleştirdi. Bucak Devlet Hastanesi’nin kaç yataklı olacağını ve çalışacak uzman doktor sayısı sordu. Alpaslan Ahmet Dursun, Bakan Veysel Eroğlu’nun Karacaören Barajı’ndan Antalya’ya su verileceğine dair açıklamalarını da sordu.

Siyasetçilerin halkı kandırmaya ve bu yolla siyasi rant elde etmeye çalışmaya hakları yoktur. Halka yalan söyleyerek yapılan siyaset,siyaset kurumunu yıprattığı gibi aynı zamanda halkın gözünde siyasetçiye olan saygınlığı da zedelemektedir.

BUCAK DEVLET HASTANESİ İNŞAATI

Burdur Milletvekili Sayın Bayram Özçelik yapmış olduğu basın açıklamasında 282 yataklı yeni Bucak Devlet Hastanesinin ihalesinin 04.11.2013 tarihinde yapıldığını ve inşaatın bir an önce başlayacağını duyurmuştur.Ayrıca hastanemiz için Fizik Tedavi Uzmanı-Göğüs Hastalıkları Uzmanı-Kardiyoloji Uzmanı atamaya açıldığı müjdesini! vermiştir.

Sayın vekile soruyorum:

1- TOKİ nin internet sitesinde yer alan ihale ilanlarına bakıldığında hastane inşaatının 150 yataklı olduğu yazmaktadır.Yatak sayısı 282 mi olacaktır yoksa ihalede belirtildiği gibi 150 mi olacaktır?

2- Bucak Devlet Hastanesinde görev yapan 2 kardiyoloji,1 göğüs ve 1 beyin cerrahi uzmanının tayini çıkmış olup (1 uzmanın eşi psikiyatri uzmanı olup onun da eş durumu sebebiyle tayin isteyip gideceği göz önüne alındığında 5 uzman doktor gitmiş olacak) yerine 3 uzman doktorun gelecek olması Bucak Devlet Hastanesi için ve Bucaklı için müjde midir?

3- Isparta İdare Mahkemesi’nin 11.10.2013 tarih ve 2012/857 Esas-2013/1021 Karar sayılı kararına göre; yer ile ilgili olarak ,Bucak Belediye Başkanlığının yeni devlet hastanesi inşaatı için düzenlediği ruhsat ve bu ruhsata dayanak imar planının onayına yönelik belediye meclis kararı iptal edilmiştir.Şu anda yasal olarak, tahsis edilen alana devlet hastanesi inşaatı yapılamayacaktır. Mahkemenin bu kararına rağmen inşaatın bir an önce başlayacağına yönelik açıklama nasıl yapılabilmektedir?

KARACAÖREN BARAJI

Yine basınımız aracılığı ile Sayın Bayram Özçelik’e, Antalya’nın içme suyu ihtiyacının Karacaören’den karşılanması ile ilgili 2012 yılının başlarındaki sorunu tüm halkımız adına sormak isterim:

Bu konuda mücadele etmek gerektiğini söylemiş, konuyu Sayın Veysel Eroğlu ile ve sayın Başbakanla görüşeceğinizi söylemiştiniz.Sayın Bakan geçtiğimiz aylarda Antalya’da yapmış olduğu bir konuşmada “Karacaören Barajından Antalya’ya suyu biz getireceğiz” demiştir.

Bu durumda Sayın Bakanın söylediği doğru ise mücadele etmemişsiniz ve hamasi nutuklar atmışsınız demektir. Eğer mücadele etmişseniz ve Antalya’nın içme suyu Karacaören’den sağlanmayacaksa sayın Bakan Antalyalılara yalan söylemiş demektir.

Burdur ve Bucak ekonomisine zarar verecek olan bu durum için AKP Burdur İl Başkanı (konunun gündemde olduğu zaman Burdur İl Genel Meclis Başkanı olan) Sayın İbrahim Ekici’nin 25.01.2012 tarihli açıklaması “Bu durum kabullenebilir bir durum değil…Gelişmeleri içime sindiremiyorum” şeklinde olmuştu.

Antalya’nın içme suyu ihtiyacının Karacaören Barajından karşılanması ile ilgili son durum nedir? Halkımızın zarar göreceği herhangi bir durum söz konusu mudur? Baraj çevresinde bulunan İlçemize bağlı köyler bu durumdan nasıl etkilenecektir? Eğer böyle bir durum varsa ne gibi tedbirler alınmıştır? Bu konudaki gelişmelerden vatandaşlarımızın bilgisi olması gerektiğini düşünmekteyim.Çünkü bu konuda ilimizin ve ilçemizin ileri gelenleri tarafından yapılan toplantılarda ve basın açıklamalarında bu durumun kabul edilemeyeceği belirtilmiştir. Burdur hiçe sayılarak, Burdur’un hakkı, Burdur Halkının hakkı gasp ediliyorsa tüm Burdur’un durumun ne olduğunu bilmeye hakkı vardır.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

“Gazi Mustafa Kemal’in açtığı yolda,ilerlemeye devam edeceğiz”

“Gazi Mustafa Kemal’in açtığı yolda,ilerlemeye devam edeceğiz” AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün

“Gazi Mustafa Kemal, bu ülkenin ve milletimizin ortak değerlerinden biridir”

“Gazi Mustafa Kemal, bu ülkenin ve milletimizin ortak değerlerinden biridir” Ak Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, 10 Kasım Atatürk’ü Anma

İYİ Parti Bucak Teşkilatı’ndan LÖSEV’e Anlamlı Destek

İYİ Parti Bucak Teşkilatı’ndan LÖSEV’e Anlamlı Destek İYİ Parti Bucak İlçe Teşkilatı, 2-8 Kasım Lösemi Haftası dolayısıyla

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI