Bucak Gençlik Derneği Başkan Yardımcısı Osman Ertuğrul Yörük Liseli Gençler İle Buluştu

Ana Sayfa » Eğitim » Bucak Gençlik Derneği Başkan Yardımcısı Osman Ertuğrul Yörük Liseli Gençler İle Buluştu
Paylaş
Tarih : 17 Aralık 2013 - 12:02

Bucak Gençlik Derneği Başkan Yardımcısı ve 9. Dönem Isparta İl Öğrenci Meclis Başkanı Osman Ertuğrul YÖRÜK Isparta’daki Öğrenci Meclisleriyle buluştu. Buluşmayla ilgili bilgi aldığımız Osman Ertuğrul YÖRÜK: Öncelikle bu “Tecrübe Paylaşım Toplantılarına” bizleri de layık görüp davet ettikleri için bütün Öğrenci Meclis Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Tabii mahkeme kadıya mülk değil bizlerde uzun yıllar bu görevleri yaptık ve yerimizi genç kardeşlerimize devrettik. Ancak en güzel olanı Türkiye’de artık gençliğin böyle faaliyetler dolayısıyla daha fazla konuşuyor ve konuşuluyor olması. Biz daha öncede demiştik gençlik bu ülkenin en etkin gücü ve en önemli madenidir. Bizler gençleri ne kadar iyi yetiştirebilir ve değerlendirebilirsek o kadar büyük ve güçlü bir ülke oluruz. Onun için gençleri artık yedek kulübe de oturtmak yerine ilk on bir de sahaya sürmeliyiz ve ülkenin dinamizminden daha fazla yararlanmalıyız. Bunun ilk aşaması öğrenci meclisleridir öğrenci meclisleri ne kadar aktif olursa gençlerin demokrasiye inançları ve katılımları o kadar fazla olacaktır. Bunun ikinci ve en önemli aşaması da hiç şüphesiz seçilme yaşının 18’e inmesidir. Seçme yaşının 18, seçilme yaşının 25 olması demokrasimizin büyük bir çelişkisi olduğu gibi gençliğimize karşı da yapılan en büyük hakarettir. Bundan dolayı seçilme yaşının 18’e indirilmesi gelişme yolunda olan demokrasimiz adına atılacak en önemli adımdır” dedi. Öğrenci meclisleri adına konuşma yapan Mustafa Gürkan Anadolu Lisesi Başkanı ve Isparta İl Öğrenci Meclis Başkan Adayı Ahmet Çetin: “Osman Abimiz bizlere uzun yıllar başkanlık yaptı onun tecrübeleri hiç şüphesiz bütün öğrenci meclisleri için önemli. Bizlerde kendisinin tecrübelerinden istifade etmek için bu toplantıyı düzenledik sağ olsun kendisi de bizleri kırmadı İstanbul’dan gelerek toplantımıza katıldı. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor büyün katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Vali Şıldak, Öğrencileri Tek Tek Dinledi

Vali Şıldak, Öğrencileri Tek Tek Dinledi Okul ziyaretlerine devam eden Vali Hasan Şıldak, Hüsnü Bayer Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret

BUCAK ADEM TOLUNAY FEN LİSESİ KONFERANSLAR SERİSİ DEVAM EDİYOR

BUCAK ADEM TOLUNAY FEN LİSESİ KONFERANSLAR SERİSİ DEVAM EDİYOR Adem Tolunay Fen Lisesinde “Nedir Bu Yapay Zeka” konulu konferans eren Prof. Dr.

DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR Bucak’ta doğalgaz çalışmaları, Çamlıca Mahallesi ve Alaattin Mahallesinde aralıksız olarak devam ediyor.

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI