“92 yıldır hiç sönmeyen bir meşale”

Ana Sayfa » Gündem » “92 yıldır hiç sönmeyen bir meşale”
Paylaş
Tarih : 28 Ekim 2015 - 15:04

“92 yıldır hiç sönmeyen bir meşale”
CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı şöyle:
“Cumhuriyet, ülkeyi demokrasi ışığıyla aydınlatan bir kavram ve yönetim biçimidir. Cumhuriyetimizin 92. yılını büyük bir kıvanç ve onurla kutlarken Cumhuriyet’in, devlet yönetimine getirilmek istenen kişisel otoriteye ve keyfiliğe en büyük engel olduğunun bilincindeyiz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da yaktığı ateş, 4 yıl süren büyük kurtuluş mücadelesinde kaybedilen canlar, çekilen acıların üzerinde yükselen zaferle taçlandırılarak, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanıyla sonuçlanmıştır.
Yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti, bu idare şekliyle çağdaş dünyaya entegrasyonunu beklenenden hızlı bir biçimde tamamlamış ve medeniyet ailesi içindeki şerefli yerini almıştır. Büyük önder Atatürk, “Türk Milleti’nin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir” diyerek Cumhuriyet’i ilan etmiştir. Bu Cumhuriyet, 92 yıldır hiç sönmeyen bir meşale gibi ülkemizi aydınlatmaya devam etmektedir.
Bu kapsamda; Cumhuriyeti koruma ve kollama görevi her Türk vatandaşına verilen bir görevdir ve her Türk vatandaşı aldığı bu kutsal görevi kararlılıkla sürdürme azmi içindedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyor, ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.
Dr. Mehmet GÖKER
CHP Burdur Milletvekili

mehmet göker

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

AHİLİK HAFTASI KUTLAMASINA TÜM HALKIMIZ DAVETLİ

AHİLİK HAFTASI KUTLAMASINA TÜM HALKIMIZ DAVETLİ Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu, yarın Bucak’ta düzenlenecek olan Ahilik

Bucak’ta 13 bin 339 öğrenciye 111 bin 088 ders kitabı dağıtıldı

Bucak’ta 13 bin 339 öğrenciye 111 bin 088 ders kitabı dağıtıldı Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, yeni eğitim

İlk Ders Zili Çaldı

İlk Ders Zili Çaldı 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı dün başladı. Ülke genelinde olduğu gibi Bucak’ta binlerce öğrenci ve yüzlerce öğretmen

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI