BURDUR DA SEÇİMİNİ YAPTI

Ana Sayfa » Gündem » BURDUR DA SEÇİMİNİ YAPTI
Paylaş
Tarih : 02 Kasım 2015 - 14:38

BURDUR DA SEÇİMİNİ YAPTI
Burdur, 1 Kasım’da geleneği bozmayarak “yine yeniden” dedi ve 2 Ak Parti ve 1 CHP’li Milletvekilini Meclise gönderdi.
7 Haziran’da AK Parti – CHP ve MHP’den meclise birer vekil gönderen Burdurlu seçmen, 1 Kasım’daki vekil tercihini Ak Parti Burdur 1. sıra Milletvekili Adayı Bayram Özçelik ve Ak Parti Burdur 2. sıra Milletvekili Adayı Reşat Petek, ve CHP Burdur 1. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Göker olmak üzere 2 AK Parti ve 1 CHP olarak kullandı.
Tek parti olarak 316 vekille Türkiye’nin iktidarı olan AK Parti, Burdur’da da aynı oranla seçmenin iradesine yansıdı.
1 Kasım Genel Seçimleri sonucu AK Parti’nin tek başına iktidar olması ve Burdur’dan 2 milletvekili seçilmesi sonrasında AK Parti İl Teşkilatı, il binasında başlayan kutlamalarına Cumhuriyet Meydanı’nda yaptıkları miting ile devam ettiler.
Sandıkların açılmasıyla birlikte AK Parti İl Binası’nda toplanan partililer, 2 milletvekilinin meclise gönderilmesi ile Burdur’da birinci parti gelinmesi sonrasında büyük sevinç yaşadı.
Slogan ve alkışlarla sevinçlerini paylaşan partililer, defalarca tekbir getirerek, tek başına iktidar  olmanın gururunu, mutluluğunu ve coşkusunu yaşadılar.
Burdur’daki sandıkların yüzde yüz açılmasından sonra büyük sevinç yaşana AK partililer, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Reşat Petek ve 3. Sıra Milletvekili Adayı Kamil Özcan’la birlikte Gazi Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü.
Alkış ve sloganlarla, partililerin de eşlik ettiği iktidarı yürüyüşüne, vatandaşlarda arabalarıyla korna çalarak destek verdi.
‘BU DAVA MİLLETVEKİLLİĞİ DAVASI DEĞİL, MEMLEKET DAVASIDIR’
Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan kutlamada konuşan AK Parti İl Başkanı Ömer Bütüner, Ziya Gökalp’in Asker Duası Şiirini okuyarak, iktidarı ilk kutlayan isim oldu.
Ardından AK Parti 26. Dönem Burdur Milletvekili Adayı Kamil Özcan’ın yaptığı konuşmada, “Beraberce köy köy dolanarak bu kutlu güne hep beraber eriştik. Bakın ne söyledim, bu dava milletvekilliği davası değildir, memleket davasıdır dedik ve sonuca eriştik” diye konuştu.
‘MİLLETİN VERDİĞİ MESAJ: YÜRÜ RECEP TAYYİP ERDOĞAN, YÜRÜ AHMET DAVUTOĞLU OLDU’
AK Parti 22, 23, 24. Dönem Burdur Milletvekili ve 26. Dönemde yeniden seçilen Bayram Özçelik ise, “Bu millet için oyun oynamak isteyenlere, bu milletin geleceğini teminat altına alması adına Türk milleti sandıkta el koymuştur. Allah’ın izniyle bize öncülük eden genel başkanlarımızla, kurucu genel başkanımızla, Başbakanımızla, Cumhurbaşkanımızla, bu milleti 1 Kasım’dan sonra kimse durduramayacak, kimse engelleyemeyecektir. Bakın 3 Kasım 2002, 1 Kasım’da da tarih yazdık. Diyorsunuz ki, milletin verdiği mesaj, yürü Recep Tayyip Erdoğan, yürü Ahmet Davutoğlu” şeklinde konuştu.
‘ŞU AN HAMD ETME ZAMANI’
AK Parti 25 ve 26. Dönem Burdur Milletvekili Reşat Petek ise, “Şu an Allah’a hamd etme zamanı, siz fedakar kardeşlerimizin, canla başla çalışmaları sonucunda aldığımız bu kutlu zaferi, yine bize yakışır bir şekilde kutlamanın elbette birlikte huzurunu ve sevincini yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. Konuşmalardan sonra AK parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, Bayram Özçelik ve Kamil Özcan, Burdur kent merkezindeki partililerin tebriklerini kabul ettikten sonra Bucak ilçesine hareket ettiler.

burdur seçimi

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının yakın bir zaman sonra Bucak Ziraat Odası’ndan

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği”

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği” Ak Parti İl Başkanılğı’nca düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında,

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Oğuzhanspor’a Moral Desteği

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Oğuzhanspor’a Moral Desteği Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu, “Kulübümüze her

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI