BUCAK DEVLET HASTANESİNE YENİ GÖZ CİHAZI ALINDI

Ana Sayfa » Sağlık » BUCAK DEVLET HASTANESİNE YENİ GÖZ CİHAZI ALINDI
Paylaş
Tarih : 10 Aralık 2015 - 14:26

BUCAK DEVLET HASTANESİNE YENİ GÖZ CİHAZI ALINDI
Bucak Devlet Hastanesine yeni yag laser göz cihazı alındı. Cihaz alınmadan önce bazı hastaları çevre illere yönlendirildiğini belirten Bucak Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Nihat Şengeze, cihaz sayesinde hastaları Bucak’ta tedavi etmenin, onlara bu hizmeti hastanemizde verebilecek olmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti.
Bucak Devlet Hastanesi, HD kaliteli endoskopi cihazından sonra yeni bir cihazı daha ekipmanlarına  kazandırdı. Göz Polikliniği için alınan yeni yag laser göz cihazı sayesinde birçok hasta çevre illere gitmekten kurtulacak. Geçtiğimiz gün Bucak Devlet Hastanesinde yeni alınan göz cihazının tanıtımı yapıldı.
Cihaz ile ilgili bilgi veren Bucak Devlet Hastanesi doktorlarından Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Ergin Er: “Katarakt ameliyatı geçiren kişilerde, göz içine yerleştirilen merceğin arkasındaki zar zamanla matlaşır.
Bu matlaşma, görmede yavaşça azalma yapar.
Hasta, sanki yeniden katarakt başlıyormuş gibi hisseder.
Ameliyattan yeteri kadar zaman geçtikten sonra YAG laser uygulamasıyla (kapsülotomi) bu matlığın giderilmesi gerekir.
YAG laser uygulaması aslında bir ışık tedavisidir ve göze herhangi bir cihaz veya aletle temas edilmeden uygulanması mümkündür. Saniyeler süren bir işlemdir ve tamamen ağrısızdır. Uygulama, hasta muayene koltuğunda otururken yapılır.
Dar açılılı glokom (göz tansiyonu) hastalarının tedavisinde YAĞ laser ile iridotomi yapılarak göz  tansiyonu düşürülür. Bu işlem, göze rengini veren iris dokusunda milimetrelik bir açıklık yaratılmasıdır.”dedi.
Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Sezgin Sezer, “Bu cihaz yokken hastalarımızı Antalya veya Isparta’ya yönlendiriyorduk. Yoğun bir hastamız var. Bundan sonra yeni cihazımızla hastalarımızın şikayetlerini gidereceğiz. Işlem çok kısa sürüyor ve ağrısız bir işlem. Hastamız cihazın başına oturuyor, sanki muayene olur gibi bir kaç saniyede işlem tamamlanıyor.”dedi.
Başhekim Uzman Dr. Nihat Şengeze: “Çok uzun zamandır beklediğimiz bir cihazımıza daha kavuştuk. Göz doktorlarımızın da hastalarımızın muayeneleri için çok ısrar ettikleri bir cihazdı. Bu cihazı Bucak Devlet Hastanemize kazandırdığımız için çok mutluyuz. Doktorlarımızın da bahsettiği gibi bu cihaza ihtiyaç duyulan hastalar il dışına yönlendirmek zorunda kalınıyordu. Bucak’ta hastalarımızı tedavi etmek, onlara bu hizmeti hastanemizde verebilecek olmak çok mutluluk verici bir duygu. Cihazımız hastanemize ve Bucak halkına hayırlı olsun.”şeklinde konuştu.

bdh göz cihazı (1) bdh göz cihazı (2)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ÜNAL’DAN ANKARA ÇIKARTMASI

BAŞKAN ÜNAL’DAN ANKARA ÇIKARTMASI Bucak Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL, Bucak yatırım projeleri ile ilgili Bakanlıklara ziyaretler gerçekleştirmek

HUZUREVİ ve YAŞLI BAKIM MERKEZİ 20 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR

HUZUREVİ ve YAŞLI BAKIM MERKEZİ 20 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur Merkezde

MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR MÜJDEYİ DUYURDU

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ TEKLİFİ KABUL EDİLDİ MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR MÜJDEYİ DUYURDU AK Parti Burdur Milletvekili

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI