LİDER HASTANESİ’NDE NORMAL DOĞUM ORANI ARTTI

Ana Sayfa » Gündem » LİDER HASTANESİ’NDE NORMAL DOĞUM ORANI ARTTI
Paylaş
Tarih : 17 Şubat 2017 - 14:05

LİDER HASTANESİ’NDE NORMAL DOĞUM ORANI ARTTI
Bucak Özel Lider Hastanesi, normal doğuma teşviki konusunda çalışmalarını arttırarak, normal doğum oranının artmasını sağladı. %5 olan normal doğum oranı 3 ay gibi kısa bir sürede %50 oranına çıktı.          
Bucak Özel Lider Hastanesi, Sağlık Bakanlığının normal doğuma teşviki konusunda çalışmalarını arttırarak, yeni projeler oluşturarak normal doğum oranının artmasını sağladı. %5 olan normal doğum oranı 3 ay gibi kısa bir sürede %50 oranına çıktı. Bu oranın artmasında en büyük katkıyı sağlayan ise Lider Hastanesi kadrosuna yeni katılan Kadın Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Belgin Koçak oldu. Yeni projeler üreterek normal doğum için hastalarını teşvik eden Uzman Dr. Belgin Koçak, Bucak’tan, çevre ilçelerden, illerden her yerden hastaları beklediğini ifade etti.
Konu ile ilgili geçtiğimiz gün Lider Hastanesinde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Lider Hastanesi Başhekimi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Opr. Dr. Kadir Sezgin, Kadın Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Belgin Koçak, Halkla İlişkiler Müdürü Semih Çelikkaya, Kadın Doğum servisi ebe ve hemşireleri ile basın mensupları katıldı.    
“Kadın Doğum Uzmanı Belgin Hanımla birlikte Hastanemizde Kadın Doğum servisimizde ciddi yenilikler yapmaya başladık.” diyen Lider Hastanesi Başhekimi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Opr. Dr. Kadir Sezgin: “Kadın Doğum Uzmanımız Belgin Hanım, yaklaşık 3,5 ay önce aramıza katıldı. Belgin Hanımla birlikte Hastanemizde Kadın Doğum servisimizde ciddi yenilikler yapmaya başladık. Bakanlığımızın teşvik ettiği konuda bugün övünerek söylüyoruz normal doğum ile sezeryan doğum oranımız %50 olmak kaydıyla aynı seviyeye geldi. Özel hastane için bu çok güzel bir rakam. Normal doğumu yaptırmak için doktorun ve personelin özveride bulunması gerekiyor. Mesela gece gelecek, defalarca gelecek, tatilde gelecek, bebeğin doğmasını bekleyecek. Sağolsun Doktorumuz Belgin Hanım da normal doğumun teşviki için çok istekli. Normal doğum olması için elinden geleni yapıyor.
Bucak halkı için de hastane olarak biz de öncülük yaptığımızı düşünüyorum. Belgin Hanımın bölgemiz için çok büyük bir kazanç olduğunu düşünüyorum. Daha önce sezeryan olmuş, ikinci, üçüncü sezeryanı olmuş gebelerde dahi, normalde Bucak’ta sezeryan olması gerekirken doktorumuz normal doğum olması için elinden geleni yapıyor. Bunu da hastanemizde gerçekleştirdik. Hastane yönetimi olarak Belgin Hanım ne isterse onları yerine getiriyoruz. Bundan sonrası doktorumuza, personelimize ve halkımız kalmış bir şey. İnşallah normal doğum oranı daha da artacaktır. Gebelerimizi hastanemize bekliyoruz.” dedi.
Kadın Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Belgin Koçak da; “Bucak’a geldiğim günden bu tarafa halkta bir sezeryan eğilimi gördüm.  Bence bu tamamıyla doktorların yönlendirmesi ile oluşmuş bir durum. Bunu kırabiliriz. Ben de onun için buradayım. Normal doğum için hasta istedikten sonra doktor hastayı şevklendirdikten sonra bu olabilir. Ben Bucak’ta hastanemize yakın bir yerde oturuyorum. Hastalarımın her zaman bana ulaşabileceği bir yakınlıktayım. Bunun için hastalarla gece gündüz iletişim kurabiliriz. Bütün hastalarımızla aynı şekilde ilgileniyoruz. Kendi evlerindeki ortamı, rahatı sunmak için buradayız. Bucak’tan, çevre ilçelerimiz-den, illerimizden her yerden hastalarımız hastanemize bekliyoruz.” dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

İÇME SUYU REZERVLERİNE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ

İÇME SUYU REZERVLERİNE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ Dsİ tarafından Kestel yolu Aladağ mevkiinde yürütülen sondaj çalışmalarını yerinde inceleyen

KAYMAKAM SEZGİN’DEN, BAŞKAN ÜNAL’A “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

KAYMAKAM SEZGİN’DEN, BAŞKAN ÜNAL’A “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ Bucak Kaymakamı Yalçın SEZGİN, Bucak Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL`I makamında

BDH’YE KARDİYOLOJİ UZMANI ATANDI

BDH’YE KARDİYOLOJİ UZMANI ATANDI Bucak Devlet Hastanesinde büyük bir eksiklik olan Kardiyoloji Bölümüne atama yapıldı. Vatandaşların tepkisine

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI