En İyi Söğüt Domatesleri Ödüllendirildi

Ana Sayfa » Gündem » En İyi Söğüt Domatesleri Ödüllendirildi
Paylaş
Tarih : 01 Ağustos 2017 - 12:33

En İyi Söğüt Domatesleri Ödüllendirildi
Söğüt 14. Geleneksel Domates ve Kültür Festivali’nin son gününde en iyi Söğüt Domatesi yetiştirenler ödüllendirildi. Birinciye 4 bin TL verilirken ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL, dördünce ve beşinci olanlara da bin TL verildi. 
Söğüt 14. Geleneksel Domates ve Kültür Festivali’nin kapanış programı yapıldı. Üç gün süren festivalin Cuma günü düzenlenen açılış programına katılan Vali Yılmaz, söz verdiği gibi kapanış programına da katılarak Söğütlüleri yalnız bırakmadı. Üreten ve çalışkan Söğüt halkına verdiği değeri bir kez daha gösterdi.
Kapanış Programına Vali Şerif Yılmaz’ın yanısıra Milletvekili Bayram Özçelik, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, ilçe kaymakamları, İl Genel Mesclis Başkanı Muzaffer Bağcı, ilçe ve belde belediye başkanları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Coşkunun yüksek olduğu kapanış günü programında, ayrıca festival kapsamında düzenlenen en iyi domates yetiştiriciliği yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.
Birinciliği kazanan İsa Acar ödülünü Vali Yılmaz’ın ellerinden aldı. Vali Yılmaz, ödül töreni sırasında yaptığı konuşmada; “Bugün sadece dereceye giren arkadaşlar değil tüm Söğütlüler takdiri hak ediyorlar. Çünkü 10 yıl gibi kısa bir sürede Söğüt Domatesini marka haline getirip dünya pazarına sunmak kolay bir iş değil, bunu başaran tüm Söğüt halkını tebrik ediyorum. Diğer köylerimize beldelerimize de örnek olmasını diliyorum” dedi.
Programda sanatçı Resul Dindar’ın verdiği konserin ardından, kapanışı sevilen Türk Halk Müziği Sanatçısı Sevcan Orhan yaptı. Festival alanını dolduran Söğütlüler, Orhan’ın şarkılarıyla doyasıya eğlendiler.
Programın sonunda Söğüt Belediye Başkanı Salih Yavuz, katılımları ve destekleri dolayısıyla Vali Şerif Yılmaz’a plaket takdiminde bulundu.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

AZİZİYE ŞENLİĞİNİN 18.’Sİ PAZAR GÜNÜ YAPILACAK

AZİZİYE ŞENLİĞİNİN 18.’Sİ PAZAR GÜNÜ YAPILACAK Burdur Yörük İl Beyi ve 647. Kırkpınar Güreş Ağası İşadamı Mehmet Cadıl sponsorluğunda

CADIL’DAN VALİ ŞILDAK’A ŞENLİĞE DAVET

CADIL’DAN VALİ ŞILDAK’A ŞENLİĞE DAVET Portsan Mermer Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Mehmet Cadıl, Vali Hasan Şıldak’ı ziyaret ederek

Kibyra İçin 828.000.00 TL Ödenek

Kibyra İçin 828.000.00 TL Ödenek AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Gölhisar İlçesi Kibyra Örenyeri ziyaretçi karşılama

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI