ATA SPORUNU YAŞATANLARA SAHİP ÇIKALIM

Ana Sayfa » Gündem » ATA SPORUNU YAŞATANLARA SAHİP ÇIKALIM
Paylaş
Tarih : 04 Ağustos 2017 - 7:09

ATA SPORUNU YAŞATANLARA SAHİP ÇIKALIM
Zor şartlar altında eğitim gören Bucak Gençlik Merkezi Güreş kursu öğrencileri, ata sporu güreşe sahip çıkarak başarılı derecelere imza atıyorlar. Daha büyük başarılara imza atmak için de Bucaklı vatandaşların, iş adamların, yardımseverlerin desteğini bekliyor. 
Bucak Gençlik Merkezi Güreş kursu öğrencileri, İncirhan güreş sahasında çalışmalarına devam ediyor. 17 büyük sporcu ile 25 yeni başlayan güreşçiler, zor şartlarda güreş sporunu öğrenmeye çalışıyor. Ata sporuna sahip çıkan genç Bucak Gençlik Merkezi Güreş Hocası Ümit Kurtoğlu, Bucak’ta güreş sporuna ilginin oldukça fazla olduğunu belirterek, bazı sıkıntılar yaşadıklarını ifade etti. Bu sıkıntılara rağmen 7 aydır devam kursta, bazı genç güreş-çilerin oldukça önemli ve güzel derecelere imza attıklarını söyleyen Güreş Hocası Kurtoğlu, Bucaklı vatandaşlardan, iş adamlarından, esnaflardan ata sporu güreşi sahiplenen genç yeteneklere destek çıkmalarını istedi.
Güreşçilerimize destek bekliyoruz
Güreş Hocası Ümit Kurtoğlu; “Ben Ümit Kurtoğlu, Aslen Antalya Korkuteli’ndenim. Bucak’ta Ocak ayından bu tarafa Bucaklı güreşçilere ders veriyorum. 4 aydır da yağlı antrenmanlara başladık. Bucak’tan güreş eğitimlerine katılım oldukça fazla. Şuan itibariyle 17 tane büyük sporcumuz, 25 tanede yeni başlayan sporcularımız mevcut. Bizler antrenmanlarımızı Bucak İncirhan’da yapıyoruz. Ama maalesef çok zor şartlar altında eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Bizler bu çocuklara sahip çıkılmasını ve onlara destek olunmasını istiyoruz. Bu eğitimleri verirken maddi ve manevi anlamda zorluklar çekiyoruz. Bu çocuklar Bucak’ın evlatları ve biz bu sporcularımıza destek olunmasını istiyoruz.
Güreşe ilgi yoğun
Bucak’ta güreşe yani ata sporumuza oldukça fazla ilgi var. Bu anlamda Bucak’taki bu güreşçiler, bazı sıkıntılar çekiyorlar ama yarın bir gün çok güzel yerlerde olacaklar. Bizler buna inanıyoruz ve bunun içinde Bucaklı vatandaşlarımızdan, Bucak’ta güreşe önem veren veya böyle gençlere destek olmak isteyen iş adamlarımızdan destek istiyoruz.”dedi.
Kendi çabalarımızla çalışıyoruz
Güreş Hocası Ümit Kurtoğlu; “En azından vatandaşlarımız gelsinler, neler yaptığımızı, ne kadar uğraş ve çaba harcadığımızı görsünler. Bu azimli gençlerimizin en sıkıntılı olduğu konu, çalışma ortamımız ve gerekli ekipmanlarımızın olmaması. Çalışma ortamımız oldukça kötü durumda. Elimizden geldiği kadar kendi çabalarımızla daha güzel bir hale getirdik. Artık yavaş yavaş emeğimizin karşılığını almaya başladık.
Genç güreşçilerimiz önemli ve güzel derecelere imza attılar
Bucaklı genç güreşçilerimizin bazıları oldukça önemli ve güzel derecelere imza attılar. Ama bu başarıların devamının gelmesi için de, bizler Bucaklı iş adamları-mızdan ve Bucaklı halkımızdan, esnaflarımızdan destek bekliyoruz. Hafta içi her gün, Bucak İncirhan’da antrenmanlarımızı yapıyoruz. İsteyen herkes gelip bizleri burada izleyebilirler. Bizim isteğimiz Bucaklı bu genç güreşçilere sahip çıkılması, bu çocuklara ön ayak olunması ve destek olunması.”dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

AZİZİYE ŞENLİĞİNİN 18.’Sİ PAZAR GÜNÜ YAPILACAK

AZİZİYE ŞENLİĞİNİN 18.’Sİ PAZAR GÜNÜ YAPILACAK Burdur Yörük İl Beyi ve 647. Kırkpınar Güreş Ağası İşadamı Mehmet Cadıl sponsorluğunda

CADIL’DAN VALİ ŞILDAK’A ŞENLİĞE DAVET

CADIL’DAN VALİ ŞILDAK’A ŞENLİĞE DAVET Portsan Mermer Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Mehmet Cadıl, Vali Hasan Şıldak’ı ziyaret ederek

Kibyra İçin 828.000.00 TL Ödenek

Kibyra İçin 828.000.00 TL Ödenek AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Gölhisar İlçesi Kibyra Örenyeri ziyaretçi karşılama

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI