ÇÖZÜLMEYEN SORUN KALMAYACAK

Ana Sayfa » Gündem » ÇÖZÜLMEYEN SORUN KALMAYACAK
Paylaş
Tarih : 11 Ağustos 2017 - 7:08

ÇÖZÜLMEYEN SORUN KALMAYACAK 
Ak Parti Bucak İlçe Başkanı Adem Şengül ile Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Reşat Petek, Bucak ve köylerinin tüm sorunlarının çözüleceğini, beklenen hizmetlerin ivedilikle geleceğini, Bucak’ın sıkıntılı günlerinin geride kaldığına işaret ettiler.  
Bucak, hizmete doyacak. Tüm sorunlar çözülecek. Ak Parti Bucak İlçe Başkanı Adem Şengül ile Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Reşat Petek, Bucak ve köylerinin tüm sorunlarının çözüleceğini,beklenen hizmetlerin ivedilikle geleceğini,Bucakın sıkıntılı günlerinin geride kaldığına işaret ettiler.
Ak Parti Bucak İlçe Teşkilatı kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Dün Saat 10:00 Sarmaşık Pastanesinde yapılan istişare toplantısına, Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Reşat Petek, İl Genel Meclis üyeleri, Ak Parti Bucak İlçe Başkanı Av. Adem Şengül, Bucak Belediye Başkan Yardımcısı Ferruh Kanık, Belediye meclis üyeleri, Kızılkaya Belediye Başkanı Canan Atasoy, Kocaaliler Belediye Başkanı İsmail Durmaz, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Hatice Dalgar, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Yıldız, Ak Parti İlçe teşkilatı, Bucak mahalle muhtarları, köy muhtarları ve basın mensupları katıldı.
Yapılan kahvaltı sonrası istişare toplantısına geçildi. Toplantıda ilk olarak Ak Parti Bucak İlçe Başkanı Avukat Adem Şengül, 45 günlük görevi süresince Bucak’ta yaşanan gelişmeleri anlattı.
Yoğun Programlar Geçirdik
İlçe Başkanı Şengül, “Göreve geldiğimiz 21 Haziran 2017 tarihinden bu tarafa ilçe yönetim kurulunu oluşturduk. Seçim takvimimiz işliyor. Yakın zamanda tüm mahallelerimizde ve köylerimizde delege tespitlerimizi yapacağız. Akabinde 12 Kasım tarihinden önce ilçe kongremizi yapacağız. 45- 50 günlük görev süremiz içinde çok yoğun programlar oldu.
Belediyemizdeki durumlar malum, belediyemiz kayyum ile Kaymakam vekili tarafından yürütülüyor. Diğer yandan teşkilatımızda problemler vardı. Önceki dönemlerdeki arkadaşlarımız görevlerini layıkıyla yerine getirmişler. Kendilerine teşekkür ediyorum. abi biz bu süreçte durmak yok yola devam dedik. Hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başladık. Her hafta sonu 13-15 civarında düğünlere, cenazelere, sosyal aktivitelere katıldık. Ayrıca her gün partimizde de 300 civarındaki kişiyi ağırladık. Dertlerine, sorunlarına çözümler bulmaya çalıştık.
Yine süreç içerisinde gerek belediyemiz gerekse merkezi hükümetimiz tarafından yapılan, yapılmakta olan ve planlanarak yapılacak olanların da peşine düştük. Belli bir noktaya kadar ilerlemeleri sağladık.
Değerli arkadaşlarım, her iki vekilime böyle bir toplantıda davete icap ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca tüm katılanlara da teşekkür ediyorum.”dedi.
Yıl sonuna kadar Bucak’ın %90’ı doğalgaza ulaşacak
“Bu yıl yıl sonuna kadar Bucak’ın %90’ı doğalgaza ulaşmış olacak İnşallah.”diyen Başkan Şengül, “Bundan vekillerimizin ve hükümetimizin çok büyük emeği var. Vekillerimize tekrar teşekkür ediyorum. Şuanda Alaaddin Mahallesi Pazar yerinden başlayıp Alaadin Mahallesine, oradan Çavuşlar Mezarlığının altından hastane tarafında gidiyor. Doğu mıntıkası da Şirlek tarafına uzanıyor. Bir de Fatih Mahallesi Kervan Caddesinde başlıyor Fen lisesi civarından geçiyor. Müftülük Caminin oradan Jandarmanın orda ana hatta bağlanıyor. Bunlar başlanınca mahallelerimize T şeklindeki bağlantılar çok daha hızlı olacak. Sadece Atilla Mahallemizde doğalgaz bulunmayacak. Diğer Mahallelerimizin hepsinde %90 civarında doğal gaz olacak. Muhtarlarımızla gelişmeleri paylaşıyor yine yeni gelişmeleri de paylaşacağız.
Yine Bucak Oğuzhan Sanayi Sitesini de bu yıl doğalgaza kavuşturuyoruz. İnşallah Bucak Yeni Sanayi de 2018 yılında doğalgaza kavuşturup 2018 yılında doğal gaz sorununu tamamen bitirmiş olacağız. Bucak’ta doğalgaz fiziki gerçeklik %57 iken %90’a çıkarıyoruz.” şeklinde konuştu.
Pasaportlar Nüfustan Alınacak
Pasaportların Nüfus Müdürlüklerinden alınacağını açıklayan İlçe Başkanı Adem Şengül, “1 Ocak 2018 tarihinden itibaren pasaportlar, Nüfus Müdürlüklerimizden verilecek. Yeni kimliklerin verildiği gibi… Fiziki alt yapı çalışmaları devam ediyor. Nüfus Müdürlüğümüzde ilgili birimler oluşturuluyor.”dedi.
Bozuk yollar asfaltlanıyor
Sıcak asfalt çalışmalarının yanı sıra tespit emiş oldukları ara sokaklardaki bozuk yollara da asflat kaplama yapılacağını söyleyen Başkan Şengül, “Yine düğünlere gittiğimizde bazı yolların çok kötü olduğunu gördük. Çok güzel yapılan asfaltları da gördük. Fatih Mahallesi civarında, yeni hastanemiz civarında sıcak asfaltlama çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalar bu tarafa doğru gelecek. Bunun yanında Barbaros Mahallesi Kırançay Caddesinde düğüne gittiğimizde yolların çok kötü olduğunu gördük. Talimatlarını verdik. 3.5 km statik kaplama asfalt Kurban Bayramından önce yapılacak. Şuanda çalışmalar başladı yarın atılacakmış. Bir diğeri de Atila Mahallemiz Karanlıdere yolumuz. İnşallah Bayramdan önce 1.7 km yolumuz da statik kaplama asfalt ile kaplayacağız.”şeklinde konuştu.
100 bin metre karelik parke döşemeleri yapılacak
Parke çalışmalarının da yapılacağını söyleyen Şengül, “Bir başka konu da daha önce 50 bin metre kare parke ihalesi yapılmış biz bunu 100 bin metre kareye çıkardık. Vali Yardımcısı Kaymakam vekilimizden rica ettik ihalemiz yapılarak birkaç ay içerisinde bu parkeler bordur taşları alınıp hem asfalt yapılan yerlerin kaldırımları yapılacak hem de meyilli yerlerdeki cadde ve sokaklarımıza parke taşı döşenecek.”dedi.
Örnek hastanelerden biri olan Yeni Devlet Hastanesi 14 Ağustos’ta taşınıyor
53 milyon TL’ye mal olan yeni devlet hastanesin de 14 Ağustos tarihinde taşınacağını belirten Şengül, “Hastanemiz 2014 yılında müteahhide teslim edilmiş ve inşaatına başlanmış. 24.8. 2017 tarihi itibariyle de hastanemiz bitiyor. 14 Ağustos’da da taşınma işlemimiz bitecek. Hastanemiz bölgemizde ve ülkemizde örnek hastanelerden birisi.
271 yatak kapasiteli, 39 milyon TL ihale bedelli, artışla beraber 43 milyon TL’ye mal olmuş, 10 milyonluk TL’lik teçhizat bedeli ile 53 milyon TL’ye mal olmuştur. 5 ameliyathanemiz var. Yoğun bakım üniteleri, yemekhane, mescit gibi yerleri bulunan 32 bin 400 kusur metre kare kapalı alana sahip bir hastane. Eski hastanemiz 3 bloka 17 bin metre kare alana sahipti. Yeni hastanemiz Bucak’ımıza ve çevre hizmet verecek. Hastanemizde 400 personel, 40 uzman hekim ile aylık 2.2 trilyon ciro ile yıllık 400 bin hastaya hizmet eden bir hastane idik. Şimdi hedefimizi daha yukarılara çıkaracağız. Hastanemizin çevresinde de Bucak Belediyemiz çok ciddi çalışmalar yaptı. Kaldırım, logarlar, çevre düzenlemesi, asfaltlar gibi belediyemiz üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirdi. Hedefimiz, 12 Ağustos’ta Isparta’ya gelecek. Şehit ailelerini ziyareti söz konusu. Şehit Altay’ımızın ailesine de ziyarete gelecek olursa Bucak’ımıza gelebilir düşüncesi ile hastane taşınmasını öne çekmiştik kurdeleyı Cumhurbaşkanımıza kestirmek için ama yoğun programlarından dolayı bu düşüncemiz kalktı. İnşallah sonraki günlerde Cumhurbaşkanımızı Bucak’ımıza getirerek güzel eserlerin kurdelalarını kesereler. Yeni hastanemizde ve diğer hizmetlerde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakanımız Binali Yıldırım’a, sayın milletvekillerimize emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bucaklılar adına şükranlarımı sunuyorum. Yeni hastanemiz 5 yıldızlı otel konforunda bir hastane. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.
Eski Hastane binası ne olacak?
Eski hastane yerimizin Mehmet Cadıl binası 112 Acil, Ağız Diş Sağlığı Birimi, Yaşam Merkezi olarak kullanılacak. Diğer binamız deprem testinde çürük çıkarsa yıkılacak. Dayanıklı çıkarsa her hangi bir kamu kuruluşuna tesis edilecek. Diğer blokla da farklı düşüncelerimiz var. Şuan Ağız diş Sağlığı polikliniği bulunan bina ise sağlam zeminde olduğu için herhangi bir kuruma verilebilir. 1958 yılında Tarakçı zamanında yapılan kısım yıkılabilir. Kısaca eski hastanemizin canlılığı devam edecek.
Devletler, insanlığın güvenliği için, sağlığı için, eğitimi için var. Devletimiz hükümetimiz sağlıkla ilgili çok yatırımlar yapı. Tekrar tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.
TEDES kuruluyor
Bucak’ta yapımı devam eden TEDES ile ilgili de açıklamalarda bulunan Şengül, “İlçemize TEDES Trafik Elektronik Denetleme Sistemi kuruluyor. Yakın zamanda faaliyete geçecek. Çalıntı araçlar, yakalanması gereken araçlar, trafik kuralları ihlalleri ile ilgili tespitler yapacak. İlerleyen aşamalarda daha ayrıntılı bilgi vereceğiz.” şeklinde konuştu.
4. Etap TOKİ’ler Geliyor
Alaaddin Mahallesine yapılacak olan 4. Etap TOKİ konutlarının da tescil işlemlerine başlandığını belirten Başkan Adem Şengül, “4. Etap TOKİ’lerimiz Alaaddin Mahallesi Akyokuş civarına dün itibariyle tescil işlemleri yapıldı. Yer, hazineye devredildi. Bugün yazıları gidiyor. 4. Etap TOKİ’lerimizde vekillerimizin çok büyük emekleri vardır. Kendilerine teşekkür ediyorum. Yakında 4. Etap TOKİ’lerimiz başlayacak. Alaaddin Mahallemize, Bucak’ımıza hayırlı uğurlu olsun.
Yapımı devam eden 3. Etap TOKİ’lerimiz de Aralık ayı sonunda inşaatları bitiyor, teslimleri yapılacak. Çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah Aralık ayı sonunda teslim edilecek.”dedi.
Karayolu Üst Geçitler Eylül-Ekim gibi Bitecek
Karayolu Üst Geçit çalışmalarının da devam ettiğini ifade eden Başkan Şengül, “Kahvelerde ve Sanayideki üst geçitlerimizde de çalışmalar sürüyor. Önceki zamanlarda bu güzergahta çok kazalar oldu. Kazalarda çok canlarımız gitti. Ama üst geçitlerimizle bu kazalar minimuma inecek. Üst geçitlerimiz, ilçemize ayrı bir hava katacak, transit geçit sağlayacak. Çalışmalar 22 Eylül tarihinde bitecek ama ek süre istenirse Ekim ayında bitecek. İnşallah Ekim ayında üst geçitlerimizi de hizmete açarız. Yol demek medeniyet demek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”ifadelerini kullandı.
Bucak’a Üniversite öğrencisi azaldı
Dikey geçişlerin kalkmasının ardından Bucak’ta öğrenci sayısının azaldığını söyleyen Başkan Şengül, “İlçemizde Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yükse Okulu, Emin Gülmez Teknik Bilimler MYO, İşletme Fakültesi, Bucak Sağlık MYO, Bucak Zeliha Tolunay Uygulama Okulu, Teknoloji Fakültesi olmak üzere 6 üniversitemiz bulunuyor. Ancak yüksek okullarımızda geçmiş dönemlere göre bu yıl tercih azalması oldu. Bu da daha önce liseden üniversiteye sınavsız geçiş hakkı vardı. Bu dönemde bu hak kaldırılmış. Öğrenci sayımızda azalmanın nedeni budur. Bu olayı da rektörümüzle, üniversitelerimizde görüşerek bunun önüne geçmemiz lazım. Öğrencinin hem nitelikli hem de sayının artması lazım. İyi çalışmalar yapmamız lazım. Yakından takip ediyoruz. 500 kişilik öğrenci yurdumuzun inşaatı devam ediyor. 2018 yılı içerisinde ek öğrenci yurdumuz hizmete açılacak.”dedi.
Bucak ve köyler hizmete doyacak
Siyasi ve Bürokratların el ele vererek daha iyi hizmetlerin geleceğini söyleyen Başkan Şengül, “Köylerimizde elektrik, yol gibi çalışmalarımız yapılıyor. Beklentilere yönelik de çalışmalarımız olacak. Muhtarlarımıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz de muhtarlarımızın emrine amadeyiz. Elimizden geldiğince sizin hakkınızı korumaya çalışıyorum. Bucak’ta da asfalt, parke gibi bütün mahallelerimize çok ciddi yatırımlar yapılacak. Hem köylerimize hem ilçe merkezimize gerekli hizmetleri vermeyi ve takip etmeye çalışıyoruz.
Gerek yerel yönetimler olarak Belediyemiz 24 saat hizmetinizde. Hem başkanlarımız hem biz çalışmaların takipçisiyiz. İnşallah yeni kaymakamımız da kararname sonunda Bucak’ımıza geldiğinde hep birlikte çalışacağız. Siyasi, bürokrat el ele gönül gönüle verip ilçemize daha iyi hizmetleri 2 yıl içerisinde kazandıracağız. Bunun azmi içerisindeyiz.
Çok ciddi hizmetler yapılmış. Taşı taş üstüne koymuşlar. Allah razı olsun. Önemli olan gök kubbenin altında hoş bir seda bırakmak. Hep birlikte bu hoş sedayı bıraka-cağız. Her iki vekilime ayrı ayrı teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bu toplantılarımızı daha sık yapacağız. Hep birlikte kardeşçe memleketimize hizmet yolunda gereğini yapacağız.”dedi.
program Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Reşat Petek’in konuşmaları ile devam etti. Konuşmaların ardından toplantı muhtarın soru ve cevapları ile sona erdi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

EMİN GÜLMEZ ORTAOKULU YENİ DÖNEME AÇILACAK

EMİN GÜLMEZ ORTAOKULU YENİ DÖNEME AÇILACAK İnşaatı hız devam eden 32 derslikli Burdur’un en büyük okullarından biri olan Bucak Emin Gülmez

KORKUTELİ FATMA-MEHMET CADIL FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ MEZUNİYET COŞKUSU YAŞADI

KORKUTELİ FATMA-MEHMET CADIL FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ MEZUNİYET COŞKUSU YAŞADI Antalya’nın Korkuteli İlçesindeki Fatma-Mehmet Cadıl Fen Lisesinde

“Her ne siyasi görüşten olursa olsun bizler hepimiz kardeşiz”

“Her ne siyasi görüşten olursa olsun bizler hepimiz kardeşiz” Seçim çalışmaları çerçevesinde gazetemizi ziyaret eden Saadet Partisi 1.Sıra

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI