Eski Hastane Semt Polikliniği Olabilir

Ana Sayfa » üstmanşet » Eski Hastane Semt Polikliniği Olabilir
Paylaş
Tarih : 22 Ağustos 2017 - 14:42

Eski Hastane Semt Polikliniği Olabilir

 Bucak ilçesi sağlık alanında Batı Akdeniz bölgesinde ismini duyuran bir ilçe ve civar ilçelerden de Bucak’a sağlık amacıyla gelenler bulunmaktadır. 14 Ağustos itibarıyla Bucak Devlet Hastanesi yeni yerine taşındı. Özellikle yeni bina son derece güzel olmuş. emeği geçen herkese bu yeni bina için teşekkür ediyorum.

 Bucak Devlet Hastanesi olarak hizmet veren eski bina içinse çeşitli öneriler ve düşünceler dile getiriliyor. Bende bir öneride bulunmak istiyorum. Eski hastane binası semt polikliniği olarak hizmet verebilir. Büyük illerde sağlık sorunlarını daha hızlı çözmek için yapılan semt poliklinikleri uygulaması ilk defa Bucak ilçesinde yapılarak Bucak’ın adı ön plana çıkarılabilir.

 Semt polikliniği uygulamasında Bucak Devlet Hastanesi de şartları yerine getirebilecek düzeydedir. Branşlar bakımından iki branş olanlardan bir tanesi eski Hastane binasında hizmet verebilir. Örneğin Dahiliye-Nöroloji-Genel Cerrahi Göz gibi branşlar dan oluşan bir semt polikliniği eski hastane binasında faaliyete geçirilebilir.

 İlçe merkezinde bulunan ve yaşlı insanların ulaşımını da düşünerek eski hastane binasının semt polikliniği gibi kullanılması ilçe merkezinde bulunanlara kolay ulaşım açısından fayda sağlayacaktır. Ayrıca civar köylerden gelipte uzman doktora görünmek isteyenler merkezdeki işlerini hallederek semt polikiliniğinde sağlık hizmetlerini de alabilir. 

 Veya bu uygulama ile Bucak Devlet Hastanesi uzman doktor sayısı arttırılabilir. Böylece hastane de branş sayısını da arttırmış oluruz. Eski Hastane binası mevcut haliyle bir katı semt polikiniği olarak merkez mahallelere hizmet verebilecek düzeydedir. Alt katları da aile hekimliği ve 112 Sağlık hizmetleri içinde uygundur.  Bu uygulama ile özellikle yürüyüş mesafesinde olupta hastaneye kendisi gidebilecek olan yaşlı insanlara fayda sağlanabilir. 

KAHRAMAN KÖKTÜRK

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ÜNAL’DAN ANKARA ÇIKARTMASI

BAŞKAN ÜNAL’DAN ANKARA ÇIKARTMASI Bucak Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL, Bucak yatırım projeleri ile ilgili Bakanlıklara ziyaretler gerçekleştirmek

HUZUREVİ ve YAŞLI BAKIM MERKEZİ 20 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR

HUZUREVİ ve YAŞLI BAKIM MERKEZİ 20 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur Merkezde

MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR MÜJDEYİ DUYURDU

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ TEKLİFİ KABUL EDİLDİ MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR MÜJDEYİ DUYURDU AK Parti Burdur Milletvekili

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI