Eski Hastane Semt Polikliniği Olabilir

Ana Sayfa » üstmanşet » Eski Hastane Semt Polikliniği Olabilir
Paylaş
Tarih : 22 Ağustos 2017 - 14:42

Eski Hastane Semt Polikliniği Olabilir

 Bucak ilçesi sağlık alanında Batı Akdeniz bölgesinde ismini duyuran bir ilçe ve civar ilçelerden de Bucak’a sağlık amacıyla gelenler bulunmaktadır. 14 Ağustos itibarıyla Bucak Devlet Hastanesi yeni yerine taşındı. Özellikle yeni bina son derece güzel olmuş. emeği geçen herkese bu yeni bina için teşekkür ediyorum.

 Bucak Devlet Hastanesi olarak hizmet veren eski bina içinse çeşitli öneriler ve düşünceler dile getiriliyor. Bende bir öneride bulunmak istiyorum. Eski hastane binası semt polikliniği olarak hizmet verebilir. Büyük illerde sağlık sorunlarını daha hızlı çözmek için yapılan semt poliklinikleri uygulaması ilk defa Bucak ilçesinde yapılarak Bucak’ın adı ön plana çıkarılabilir.

 Semt polikliniği uygulamasında Bucak Devlet Hastanesi de şartları yerine getirebilecek düzeydedir. Branşlar bakımından iki branş olanlardan bir tanesi eski Hastane binasında hizmet verebilir. Örneğin Dahiliye-Nöroloji-Genel Cerrahi Göz gibi branşlar dan oluşan bir semt polikliniği eski hastane binasında faaliyete geçirilebilir.

 İlçe merkezinde bulunan ve yaşlı insanların ulaşımını da düşünerek eski hastane binasının semt polikliniği gibi kullanılması ilçe merkezinde bulunanlara kolay ulaşım açısından fayda sağlayacaktır. Ayrıca civar köylerden gelipte uzman doktora görünmek isteyenler merkezdeki işlerini hallederek semt polikiliniğinde sağlık hizmetlerini de alabilir. 

 Veya bu uygulama ile Bucak Devlet Hastanesi uzman doktor sayısı arttırılabilir. Böylece hastane de branş sayısını da arttırmış oluruz. Eski Hastane binası mevcut haliyle bir katı semt polikiniği olarak merkez mahallelere hizmet verebilecek düzeydedir. Alt katları da aile hekimliği ve 112 Sağlık hizmetleri içinde uygundur.  Bu uygulama ile özellikle yürüyüş mesafesinde olupta hastaneye kendisi gidebilecek olan yaşlı insanlara fayda sağlanabilir. 

KAHRAMAN KÖKTÜRK

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

EMİN GÜLMEZ ORTAOKULU YENİ DÖNEME AÇILACAK

EMİN GÜLMEZ ORTAOKULU YENİ DÖNEME AÇILACAK İnşaatı hız devam eden 32 derslikli Burdur’un en büyük okullarından biri olan Bucak Emin Gülmez

KORKUTELİ FATMA-MEHMET CADIL FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ MEZUNİYET COŞKUSU YAŞADI

KORKUTELİ FATMA-MEHMET CADIL FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ MEZUNİYET COŞKUSU YAŞADI Antalya’nın Korkuteli İlçesindeki Fatma-Mehmet Cadıl Fen Lisesinde

“Her ne siyasi görüşten olursa olsun bizler hepimiz kardeşiz”

“Her ne siyasi görüşten olursa olsun bizler hepimiz kardeşiz” Seçim çalışmaları çerçevesinde gazetemizi ziyaret eden Saadet Partisi 1.Sıra

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI