BURDUR GÖLÜNE CAN SUYU VERİLDİ

Ana Sayfa » Gündem » BURDUR GÖLÜNE CAN SUYU VERİLDİ
Paylaş
Tarih : 10 Ekim 2017 - 13:30

BURDUR GÖLÜNE CAN SUYU VERİLDİ
Milletvekili Bayram Özçelik, “KARATAŞ SULAMASI BAKANLIKTAN, DSİ GENEL MÜDÜRLÜKTEN ONAY ALDI ve BURDUR GÖLÜNE CAN SUYU VERİLDİ” 
AK Parti Burdur Milletvekili, GÜVENLİK ve İSTİHBARAT KOMİSYONU ÜYESİ, Çevre Komisyonu Kâtip üyesi, Bayram Özçelik, Karataş Sulama Birliğinin yenileme projesi kapsamında Bakanlığa ödeyeceği %1’lik katkı payının alınmayacağını müjdesinin verdi.
Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yaptığı açıklamada “Karataş Sulama Birliği Burdurun ikinci büyük Sulama Birliği olup, 10 tane köyümüze (Kılavuzlar, Yakalar, Akören, Kayı, Elmacık, Kozluca, Boğaziçi, Çallıca, Mürseller, Pınarbaşı Köyleri) ve Kemer ilçemiz sınırları içerisinde 15.000 nüfusu bulunan çiftçilerimize hizmet vermektedir. Karataş Sulama Birliği Tesisi işletmesi 42 yıllık eski bir şebekedir, yeraltı sulamasına geçtiğinde net arazisi 6.500 hektar (65.000 dekar) sulanır arazi olacaktır.
Kapalı sulama ya geçtiği zaman bu bölgede aromatik bitki ve ürün çeşitliğinin artacağı ve milli ekonomiye katkısının olacağı ve çiftçilerin genç nüfus olmasını sağlayacaktır.
Ayrıca En Önemlisi BURDUR GÖLÜ Beslenme ve Revize Alanında Kapalı Sistem Sulamaya Geçilerek, Yer Altı Suyunun zenginleşmesine ve Gölümüze fazla kaynak aktarılması gerçekleşmiş olacaktır. Yenileme çalışmaları için Birliğin Orman ve Su İşleri Bakanlığımıza ödemesi gerek %1’lik katkı payı için Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Burdur ziyaretlerinde 50 yıl ve üzeri Sulama Birlikleri statüsünde değerlendirerek katkı payının alınmaması için görüşmelerde bulunmuştuk.
Daha sonra yaptığımız görüşmeler neticesinde Sulama Birliğimizin Bakanlığımıza ödeyecek olduğu %1’lik katkı payının 50 yıl ve Üzeri Sulama Birlikleri statüsüne alınarak, katkı alınmaması kararı alınmıştır.
Desteklerinden dolayı Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, DSİ Genel Müdürümüz Murat Acu’ya DSİ 18. Bölge Müdürümüz Mahmut Berber’e hemşerilerimiz adına teşekkür ederim. İlimize hayırlı olsun.” dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Uzlaşma, Hatice’yi Sevindirdi

Uzlaşma, Hatice’yi Sevindirdi Bucak’ta uzlaştırma bürosu, alenen hakaret suçundan uzlaşma kapsamında 12 yaşındaki Hatice Çelik’e akülü

Milletvekili Adayı Yasin Uğur, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Milletvekili Adayı Yasin Uğur, Muhtarlarla Bir Araya Geldi Muhtarlarla bir araya gelen Ak Parti 2. Sıra Burdur Milletvekili Adayı Yasin Uğur, 24 Haziran

“Çok Çalışmamız Lazım”

“Çok Çalışmamız Lazım” Burdur mitinginin ardından Bucak’a gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,Bucaklılara seslendi: “Muharrem’in

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI