Eylül’de 857 Olaya Müdahale Edildi

Ana Sayfa » Gündem » Eylül’de 857 Olaya Müdahale Edildi
Paylaş
Tarih : 10 Ekim 2017 - 14:22

Eylül’de 857 Olaya Müdahale Edildi
Burdur’da Eylül ayı emniyet ve Jandarma asayiş faaliyetleri çerçevesinde toplam 857 olaya müdahale edildi. Ayrıca 254 trafik kazasına müdahale edildi. Bu kazalarda 3 kişi hayatını kaybederken 270 kişi ise yaralandı.  
Trafik olaylarının yanında Kaçakçılık ve asayiş olayları kapsamında da bir çok olaya müdahale edilerek malzemeler ele geçirildi. Burdur genelinde huzur ortamının devamı için, güvenlik güçlerimiz tarafından emniyet ve asayiş hizmetlerine 7/24 aralıksız kararlılıkla devam ediliyor.
Burdur’da Eylül ayı emniyet ve Jandarma asayiş faaliyetleri çerçevesinde toplam 857 olaya müdahale edildi. Ayrıca 254 trafik kazasına müdahale edildi. Bu kazalarda 3 kişi hayatını kaybederken 270 kişi ise yaralandı.
Trafik olaylarının yanında Kaçakçılık ve asayiş olayları kapsamında da bir çok olaya müdahale edilerek malzemeler ele geçirildi.
Burdur genelinde huzur ortamının devamı için, güvenlik güçlerimiz tarafından emniyet ve asayiş hizmetlerine 7/24 aralıksız kararlılıkla devam ediliyor.
Burdur Valiliği tarafından konu ile ilgili yayımlanan basın bülteni şöyle:  
“Eylül ayında, güvenlik güçlerimiz tarafından vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik emniyet ve asayiş hizmetlerine kapsamlı bir şekilde aralıksız devam edilmiştir.
Bu kapsamda Eylül ayı içerisinde İl Jandarma Komutanlığı tarafından sorumluluk bölgesinde (96) asayiş, (2) terör, (64) takibi gereken olay, (22) kabahat, (9) kaçakçılık, (53) Trafik ve (1) cezaevi olayı olmak üzere toplam (247) olaya müdahale edilmiş olup, bu olaylarda (201) şüpheli şahıs hakkında işlem yapılmış ve bu şahıslardan (4) kişi sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmış, (1) kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır. (7) şahıs hakkında önleyici/koruyucu tedbir kararı verilmiş, (6) şahıs hakkında idari para cezası uygulanmış, (16) şahıs hakkında idari para cezası uygulanmak üzere ilgili kuruma gönderilmiştir. 
Jandarma trafik sorumluluk bölgesinde polis ve Jandarma Trafik Timlerince (1) ölümlü ve (52) yaralamalı olmak üzere toplam (53) trafik kazasına müdahale edilmiş, bu kazalarda (1) vatandaşımız hayatını kaybetmiş, (119) vatandaşımız ise yaralanmıştır.
Dönem içerisinde yol kontrol ve aramaları ile diğer faaliyetlerde (4.369) şahıs ve aracın GBT sorgulaması yapılmış, çeşitli suçlardan dolayı aranan (23) şahıs ve (4) araç yakalanarak adli mercilere sevk edilmiştir.  
Kaçakçılık ve asayiş olayları kapsamında aşağıdaki malzemeler ele geçirilerek şüpheliler hakkında gerekli yasal işlemler yapılmıştır.
Ele Geçirilen Malzemeler: 
* (1) Adet Tabanca,
* (4) Adet Av Tüfeği,
* (1) Adet Tabanca Şarjörü,
* (4) Adet 9 mm Tabanca Fişeği,
* (2067) Kök Kenevir,
* (4) Adet Muhtelif Kazı Malzemesi
* (1) Adet Jeneratör
* (37) Adet Sahte Banknot ( 14 Adet 100 TL, 10 Adet 50 TL, 6 Adet 20 TL, 5 Adet 10 TL, 1 Adet 5 TL, 1 Adet – 1 ABD Doları,)
* (74) Paket Kaçak Sigara
* (1) Adet Araç
Eylül ayı içerisinde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından sorumluluk bölgesinde Kasten yaralama, Taksirle yaralama, Mala Zarar Verme, Konut Dokunulmazlığını ihlal, Tehdit, Hakaret, Hırsızlık, Cinsel Taciz, Güveni Kötüye Kullanma ve Bilişim alanında işlenen suçlar olmak üzere toplam 610 olaya müdahale edilmiş olup, bu olaylarda 524 şahıs yakalanarak Haklarında işlem yapılmıştır.
İl Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde Trafik ekiplerince (2) ölümlü, (151) yaralamalı ve (48) maddi hasarlı olmak üzere toplam (201) trafik kazasına müdahale edilmiştir.
Dönem içerisinde Yol Kontrol ve aramaları ile diğer faaliyetlerde (24006) şahıs ve (6590) araç sorgulaması yapılmış, yapılan GBT sorgulamasında çeşitli suçlardan dolayı aranan (115) şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edilmiş; (363) araç trafikten men edilmiş ve (1069) araç sürücüsüne de cezai işlem uygulanmıştır.
Kaçakçılık ve Asayiş olayları kapsamında (3463) Umuma Açık Yer Denetimi yapılmış, (3) iş yerine idari para cezası uygulanmıştır. Yapılan çalışmalarda aşağıdaki malzemeler ele geçirilerek şüpheliler hakkında gerekli yasal işlem yapılmıştır.
Ele Geçirilen Malzemeler:
3 gr. Eroin
4 kök keneviri
1173,14 gr. esrar
180 adet extacy
0,68 gr. metanfetamin
22 adet uyuşturucu hap
İlimiz genelinde huzur ortamının devamı için, güvenlik güçlerimiz tarafından emniyet ve asayiş hizmetlerine 7/24 aralıksız kararlılıkla devam edilmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

“ÇOCUKLARINIZI ÇOK SEVİN”

“ÇOCUKLARINIZI ÇOK SEVİN” BEKAP  “Bucak Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi”nin Şubat Programları kapsamında Aile Seminerlerinde öğrenci

İHALE İLANI

BUCAK BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ İLAN METNİ 1-“İlçemiz, Atilla mahallesi, 195-175-200 nolu imar adalarında mevcut imar

“AFRİN’E DE GİDERİZ, CANIMIZI DA VERİRİZ”

“AFRİN’E DE GİDERİZ, CANIMIZI DA VERİRİZ” BEKAP projesi kapsamında “Şehir Konferansları”nın ilkini veren AK Parti Burdur Milletvekili

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI