Jandarmadan İzinsiz Kazı ve Yasa Dışı Kenevir Ekimine Geçit Yok

Ana Sayfa » Gündem » Jandarmadan İzinsiz Kazı ve Yasa Dışı Kenevir Ekimine Geçit Yok
Paylaş
Tarih : 10 Ekim 2017 - 14:15

Jandarmadan İzinsiz Kazı ve Yasa Dışı Kenevir Ekimine Geçit Yok
Burdur İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 4 farklı olaya müdahale etti. Gölhisar ilçesi, Kargalı Köyü Gölyeri mevkiinde şüpheli M.Y., i. Y. ve C.E. isimli şahısların ve araçlarında yapılan aramada (130) gram kubar esrar maddesi, kenevir bitkilerini yetiştirdikleri bölgede yapılan aramada da (9) kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Ayrıca Gölhisar ilçesi Kargalı Köyü, Gölyeri Mevkiinde yasadışı ekim kapsamında yapılan kontrollerde sazlıklar içinde (405) kök kenevir bitkisi ele geçirildi. 
Karamanlı ilçesi Mürseller Köyü Kızılyer Mevkiinde ise izinsiz kazı yapan A. T. ve K.Ü. isimli şahıslar (3) adet kürek, (3) adet kazma (1) adet balyoz, (2) adet levye ve (30) metre iple ile suçüstü yakalandı. Ayrıca GBT sorgulamalarında da 3 ayrı suçtan arandığı ve toplam 2 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezasının olduğu öğrenilen A.A. isimli tutuklanarak Burdur Açık Ceza infaz Kurumuna teslim edildi.
Burdur İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 4 farklı olaya müdahale etti. Gölhisar ilçesi, Kargalı Köyü Gölyeri mevkiinde şüpheli M.Y., i. Y. ve C.E. isimli şahısların yetiştirmiş oldukları kenevir bitkilerini nakledecekleri bilgisi alınması üzerine takibi yapılan şüpheli şahıslar Yamadı Köyü yol kavşağında durdurularak şüpheli ve araçta yapılan aramada (130) gram kubar esrar maddesi, kenevir bitkilerini yetiştirdikleri bölgede yapılan aramada da (9) kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Ayrıca Gölhisar ilçesi Kargalı Köyü, Gölyeri Mevkiinde yasadışı ekim kapsamında yapılan kontrollerde sazlıklar içinde (405) kök kenevir bitkisi ele geçirildi.
Karamanlı ilçesi Mürseller Köyü Kızılyer Mevkiinde ise izinsiz kazı yapan A. T. ve K.Ü. isimli şahıslar (3) adet kürek, (3) adet kazma (1) adet balyoz, (2) adet levye ve (30) metre iple ile suçüstü yakalandı.
Ayrıca GBT sorgulamalarında da 3 ayrı suçtan arandığı ve toplam 2 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezasının olduğu öğrenilen A.A. isimli tutuklanarak Burdur Açık Ceza infaz Kurumuna teslim edildi.
Konu ile ilgili Burdur Valiliği tarafından yayımlanan basın bülteni şöyle:
“Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik il genelinde, emniyet ve asayiş hizmetlerine kapsamlı bir şekilde devam edilmektedir.
Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 4 farklı olayla ilgili yapılan çalışmalarda, Gölhisar ilçesi, Kargalı Köyü Gölyeri mevkiinde şüpheli M.Y., i. Y. ve C.E. isimli şahısların yetiştirmiş oldukları kenevir bitkilerini nakledecekleri bilgisi alınması üzerine takibi yapılan şüpheli şahıslar Yamadı Köyü yol kavşağında durdurulmuşlardır. Şüphelilerin üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramada (130) gram kubar esrar maddesi, kenevir bitkilerini yetiştirdikleri bölgede yapılan aramada da (9) kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.
Ayrıca Gölhisar ilçesi Kargalı Köyü, Gölyeri Mevkiinde yasadışı ekim kapsamında yapılan kontrollerde sazlıklar içinde (405) kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.
Öneleyici kolluk devriyesi kapsamında İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Gölhisar İlçesinde icra edilen çalışmada Çamköy Köyü’nde araç içerisinde bulunan iki (2) şahıstan şüphelenilmesi üzerine şahısların yapılan GBT sorgulamalarında, AA. isimli şahsın (3) ayrı suçtan (Kamu Kurum ve Kuruluşundan Hırsızlık, Evden Hırsızlık, İş Yerinden Hırsızlık) arandığı ve toplam 2 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezasının olduğu tespit edilmiştir. Yakalanan şahıs gözaltına alınarak, adli makamlarda yapılan işlemlerine müteakiben tutuklanarak Burdur Açık Ceza infaz Kurumuna teslim edilmiştir.
Karamanlı ilçesi Mürseller Köyü Kızılyer Mevkiinde A.T. ve KÜ. isimli şahısların izinsiz kazı yaptıkları duyumu alınması üzerine İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından duyumun alındığı Mürseller Köyü Kızılyer Mevkiinde icra edilen operasyonda; A. T. ve K.Ü. isimli şahıslar (3) adet kürek, (3) adet kazma (1) adet balyoz, (2) adet levye ve (30) metre iple ile izinsiz kazı yaptıkları esnada suçüstü yakalanmışlardır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Uzlaşma, Hatice’yi Sevindirdi

Uzlaşma, Hatice’yi Sevindirdi Bucak’ta uzlaştırma bürosu, alenen hakaret suçundan uzlaşma kapsamında 12 yaşındaki Hatice Çelik’e akülü

Milletvekili Adayı Yasin Uğur, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Milletvekili Adayı Yasin Uğur, Muhtarlarla Bir Araya Geldi Muhtarlarla bir araya gelen Ak Parti 2. Sıra Burdur Milletvekili Adayı Yasin Uğur, 24 Haziran

“Çok Çalışmamız Lazım”

“Çok Çalışmamız Lazım” Burdur mitinginin ardından Bucak’a gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,Bucaklılara seslendi: “Muharrem’in

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI