Valilerden Nokta Atışları

Ana Sayfa » Gündem » Valilerden Nokta Atışları
Paylaş
Tarih : 11 Ekim 2017 - 8:51

Valilerden Nokta Atışları
Vali Yılmaz Yenilenen Atış Poligonunda Trap Atışı Yaptı
Geçtiğimiz yıl göreve başladıktan birkaç ay sonra incelemelerde bulunduğu atıl durumda bulunan atış poligonunun yenilenmesi ve çevre düzenlemesi ile ilgili talimat veren Vali Yılmaz, bugün Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yenileme çalışmaları tamamlanan poligonda incelemelerde bulunarak trap atışı yaptı.
Vali Yılmaz’a incelemeler sırasında kendisini iade-i ziyaret için Burdur’a gelen Denizli Valisi Hasan Karahan ve Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı eşlik ederek trap atışı yaptılar. 

Burdur Gölü’ne nazır hakim tepede yenileme çalışmaları tamamlanan poligonun etrafı tel örgüyle kapatıldı. 15 Tane tek yollu yeni trap makinesi kurulan poligonda ayrıca diğer kullanım alanları ile ilgilide bakım ve onarım yapıldı.
Vali Yılmaz incelemelerinin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda; “Atış poligonuna daha önce çalışmalar aşamasında gelmiştik. Atış poligonumuzla ilgili eksikleri tamamladık. İnşallah bundan sonra trap atışlarının yapılabileceği ve yurt içi müsabakalarının da düzenlenebileceği makine teçhizatına sahip poligona kavuşmuş olduk. Bundan sonra isteğimiz arzumuz vatandaşlarımızdan silah atmak isteyenlerin, özellikle tüfek atmak, atış yapmak isteyenlerin gelip nizami bir şekilde burada arkadaşlarımızın nezaretinde hocalarımızın nezaretinde atışlarını yapmalarıdır.
Bunu neden söylüyorum, özellikle av sezonu dışında kaçak avcılığa gitmemeleri, bunun yanında da değişik yerlere uygunsuz yerlere nişan almak üzere özellikle trafik levhalarına atış yapıldığını görünce insan üzülüyor. Atış yapmak isteyenler gelip bu alanı kullanabilirler. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. İnşallah burası uzun süreli atış alanı olarak kullanılır. Türkiye’de benzeri olmayan bir yer. Göl manzaralı ve yeşilin içerisinde bir atış poligonunda kavuşmuş olduk” dedi.
İncelemeler sırasında İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, İl Sağlık Müdürü Mehmet Metin Demir, Burdur Merkez Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Başkanı Lütfü Türe, kulüp üyeleri ve Burdur Atıcılık İl Temsilcisi Özcan Nalbant’ta yer aldı.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Milletvekili Özçelik’in Ahilik Haftası mesajı

Milletvekili Özçelik’in Ahilik Haftası mesajı -AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Türklerin Anadolu’da 1000 yıldan

AHİLİK HAFTASI KUTLAMASINA TÜM HALKIMIZ DAVETLİ

AHİLİK HAFTASI KUTLAMASINA TÜM HALKIMIZ DAVETLİ Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu, yarın Bucak’ta düzenlenecek olan Ahilik

Bucak’ta 13 bin 339 öğrenciye 111 bin 088 ders kitabı dağıtıldı

Bucak’ta 13 bin 339 öğrenciye 111 bin 088 ders kitabı dağıtıldı Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, yeni eğitim

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI