KAYMAKAMI SEZGİN’DEN GAZETEMİZİ ZİYARET

Ana Sayfa » Gündem » KAYMAKAMI SEZGİN’DEN GAZETEMİZİ ZİYARET
Paylaş
Tarih : 13 Ekim 2017 - 14:15

KAYMAKAMI SEZGİN’DEN GAZETEMİZİ ZİYARET
Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, gazetemizi ziyaret etti. Ziyarette, bir çok konuya değinen Kaymakam Sezgin, Bucak’ın her sorununa el atacaklarını belirterek, “İşimiz neredeyse biz orada olacağız.”dedi.  
Bucak İlçe Kaymakamı Yalçın Sezgin gazetemize iade-i ziyarette bulundu. Hedef Gazetesi kurucusu Mustafa Tutum ile görüşen İlçe Kaymakamı Sezgin Bucak ilçesinin gelişimi ve hizmetler ile ilgili sohbet ettiler.
İlçe Kaymakamı ve Bucak Belediye Başkanı Yalçın Sezgin, Kaymakamlık ve Belediye olarak Bucak’a hizmet ettiklerine vurgu yaptı. İlçe Kaymakamı Yalçın Sezgin Belediye olarak ilçemizin mahallerinde çalışan ekiplerimizi tanımak, ekiplerimizin çalışmalarında yerinde görmek amacıyla sürekli arazide olduğunu belirtti.
“Bazen toplumun söyleyemediğini bir kişi söyler”
İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin ziyarette “Basın, toplumun aynası. Basın bir şeyleri görecek, bulacak, kapının önüne getirecek. Bizi ilgilendirenlere biz bakacağız.Diğerlerine başkası bakacak.Basın mensupları etraftakileri gören bilen insanlarsınız.Bölgeye hakim kişilersiniz. Bizlerde sizlerden duyduğumuzu da artılarıyla eksileriyle neler yapabiliriz konusunda gayret ederiz.
35 günlük görevimde beni tanıdınız, işimi takip ederim. Vatandaşın taleplerine kulak veririm. Bir kişi de bana bir şey yazdıysa, gönderdiyse bu nedir diye kalkar Onun peşine düşerim. O bir kişinin derdi bazen toplumun derdi olabiliyor. Bazen toplumun söyleyemediğini o bir kişi söyler.”dedi.
“İşimiz neredeyse biz orada olacağız”
İşimiz neredeyse biz orada olacağız. İşimizi günlük takip edeceğiz. Bu memlekette her yerde elimiz kolumuz var. Elimiz kolumuz ne tutuyor görmemiz lazım. Tamam sahada çalışan arkadaşlarımız, memurlarımız, işçilerimiz var ama onları ziyaret etmek, yaptıkları işi görmek, takip etmek bizim işimiz. Herkesle oturup konuşacağız.”ifadelerini kullandı.
“Köylerimizin öncelikli sorunu; su”
Hafta sonları köy ziyaretlerinde bulunduğunu söyleyen Kaymakam Sezgin, “Hafta sonları köyleri geziyorum. Köylerimizin dertlerini biliyorum. Sazak, Belören, Taşyayla, gibi Kızıllıya kadar su sorunu var. Bu sorun özel sondajla olmayacak gibi ama üzerinde çalışacağız. Ama biz cazibeli sular bulmak zorundayız. Sondajlar kurulmuş baharda su olmuş, yazda azalmış, güze kalmamış. Sondaj kuralım dediğimiz yerlerde su çıkmıyor. Yeraltı su havzalarını iyi araştırmamız lazım. Bugün yatırım yapmazsak Bucak’ta da 10 sene sonra su sıkıntısı yaşayacaktır. Gölet havzalar oluşturup suyu oralardan getirmek lazım. Bunun gayreti içerisindeyiz.”şeklinde konuştu.
Bucak’a Çevre Yolu
Bucak’a bir çevre yolu kazandırılması gerektiğini söyleyen Kaymakam Sezgin, “Çevre yolu hazırlığı yaptırıyorum, talimatları verdim. Süleyman Demirel Bulvarını Belediye yolu yapıp, Organize Sanayinin oralardan bir girişle Bucak’a bir çevre yolu kazandırmamız lazım. O yol dereboğazı kanalına kadar çıkmalı, o yolun Korkuteli Denizli hattı ile bir bağlantısı olması lazım. Denizli’den, Korkuteli’nden, Elmalı’dan gelen arabaların Isparta’ya geçişinde alternatif bu yol olması lazım.”dedi.
“Bölgeyi gezdikçe bir yaraya parmak basıyoruz”
Kaymakam Belediye Başkanı Yalçın Sezgin, “Bunlar bizim üzerinde çalıştığımız projeler. Her Pazartesi daire müdürleri ile Belediye’de toplantı yapıyorum. Aldığım her kararı tutanağa geçiriyorum. Sonraki Pazartesi bu kararların çalışmalarını bir bir takip ediyorum. Yapacağımız çok iş var ama bunların hepsinin altyapısını iyi hazırlamamız lazım. İşler olgunlaştıkça basınla paylaşarak kamuoyunu da bilgilendireceğiz. Bölgeyi gezdikçe bir yaraya parmak basıyoruz. Çözüm üretmeden sorunları çözemeyiz.”dedi.
“TOKİ için 3 bin talep, bir ilçe için büyük bir rakam”
4. Etap Toki Konutları ile ilgili de bilgi veren Sezgin, “Alaattin Mahallesine yapılacak olan TOKİ konutları için ön talep alınmış. 3 bin civarında bir talep olmuş. Bu rakam bir ilçe için gerçekten büyük bir rakam. 4. Etap TOKİ konutlarının yapılacağı yere gittim, gördüm. Gerçekten güzel bir yer.
Bütün Bucak ayakların altında olacak. Kış günleri güneş sanki odanın içinde olacak. Güney cephe olması büyük bir avantaj.” ifadelerine yer verdi.
“Çöplük sorununa el atacağız”
Bucak Boğazından gelen çöp kokusu ile ilgili olarak da Kaymakam Sezgin, “Yaz günlerinde Bucak Boğazından gelen esinti ile birlikte çöplüğün kokusunun gelmesi insanları rahatsız ediyor. Çöplük ile ilgili uzun vadede proje baktık. Çöplüğe havalandırma boruları döşeyerek üzerlerini kapatıyorlar. Çöplükleri sürekli açık tutmamak lazım. Belli bir oranda dolum gerçekleştiğinde boru sistemini döşeyip üzerleri kapatılmalı. Doğal bitki örtüsü ile birleştirmek lazım. Kapatınca üzerine çim, ağaç şeklinde yeşillendirmek gerekir. Biz ne yapıyoruz katı atık depolama diye alabildiğince geniş bir alanı yıllar yılı bakımsız bir alanda biriktiriyoruz. Vatandaş rahatsız olunca ne yaparız diye düşünmeye başlıyoruz. Sorun büyümeden bir çalışma yapılsa insanları rahatsız etmez. Bu noktada Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan, Kalkınma Ajanslarından hibe konusunda yararlanmak lazım. Çevre konusundaki projelere Bakanlıkların desteği var ama sen sağlam bir proje ile vaktinde Bakanlığa gideceksin. Böyle olunca mutlaka bir çözüm bulunur.”şeklinde konuştu.
“Trafik ışıkları yenilendi ama düzeltilebilir”
Trafik ışıklarının değişmesiyle saniye sisteminin kalkmasının iyi olmadığını söyleyen Gazetemiz kurucusu Mustafa Tutum, bu durumun düzeltilip düzeltilemeyeceğini sordu.
Yeni değiştirilen trafik ışıklarının saniye göstermemesi ile ilgili Kaymakam Belediye Başkan Yalçın Sezgin, bir bakılması gerektiğini gerekirse değiştirilebileceğini ifade etti.
Sezgin, Bazı yapılan işlerin ihalelerinin daha önce yapıldığı için ihale şartlarını bilmediğini ve bu konun da takipçisi olacağını söyledi. Trafik ışıklarında saniyenin olması gerektiğini belirten Sezgin, geçici kabul süresinde bu durumun düzeltilebileceğini ifade etti.
Açıklamalarının ardında Kaymakam Belediye Başkanı Yalçın Sezgin, Gazetemiz Kurucusu Mustafa Tutum ile bir süre sohbet etti.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kibyra İçin 828.000.00 TL Ödenek

Kibyra İçin 828.000.00 TL Ödenek AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Gölhisar İlçesi Kibyra Örenyeri ziyaretçi karşılama

Milletvekili Yasin Uğur, Milli Savunma Komisyonu’na seçildi

Milletvekili Yasin Uğur, Milli Savunma Komisyonu’na seçildi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) görev yapacak olan komisyonlar ve komisyonlarda

Burdur, 15 Temmuz’u Unutmadı, Unutmayacak, Unutturmayacak

Burdur 15 Temmuz’u Unutmadığını, Unutmayacağını bir kez daha güçlü ve coşkulu bir şekilde haykırdı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI