“Cumhuriyet, 94 yıldır hiç sönmeyen bir meşale gibi ülkemizi aydınlatmaya devam etmektedir”

Ana Sayfa » Gündem » “Cumhuriyet, 94 yıldır hiç sönmeyen bir meşale gibi ülkemizi aydınlatmaya devam etmektedir”
Paylaş
Tarih : 28 Ekim 2017 - 10:45

“Cumhuriyet, 94 yıldır hiç sönmeyen bir meşale gibi ülkemizi aydınlatmaya devam etmektedir”
CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Mesajında; “Cumhuriyet, 94 yıldır hiç sönmeyen bir meşale gibi ülkemizi aydınlatmaya devam etmektedir.”diyen Milletvekili Göker, “Cumhuriyeti koruma ve kollama görevi her Türk vatandaşı için kutsaldır ve her Türk vatandaşı bu kutsal görevi kararlılıkla sürdürme azmi içindedir.”dedi. 
CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker’in, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajı şöyle:
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da yaktığı ateşle birlikte 4 yıl süren büyük kurtuluş mücadelesi zaferle sonuçlanmış ve 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanıyla taçlandırılmıştır. Yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti, bu idare şekliyle çağdaş dünya ile olan bütünleşmesini beklenenden hızlı bir biçimde tamamlamış ve medeniyet ailesi içindeki şerefli yerini almıştır.
Büyük önder Atatürk, “Türk Milleti’nin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir” diyerek Cumhuriyet’i ilan etmiş ve Cumhuriyet, 94 yıldır hiç sönmeyen bir meşale gibi ülkemizi aydınlatmaya devam etmektedir.
Cumhuriyetimizin 94. yılını büyük bir kıvanç ve gururla kutlarken Cumhuriyet’in, devlet yönetimine getirilmek istenen kişisel otoritenin ve keyfiyetin önündeki en büyük engel olduğunun bilincindeyiz. Cumhuriyeti koruma ve kollama görevi her Türk vatandaşı için kutsaldır ve her Türk vatandaşı bu kutsal görevi kararlılıkla sürdürme azmi içindedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyor, ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

AHİLİK HAFTASI KUTLAMASINA TÜM HALKIMIZ DAVETLİ

AHİLİK HAFTASI KUTLAMASINA TÜM HALKIMIZ DAVETLİ Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu, yarın Bucak’ta düzenlenecek olan Ahilik

Bucak’ta 13 bin 339 öğrenciye 111 bin 088 ders kitabı dağıtıldı

Bucak’ta 13 bin 339 öğrenciye 111 bin 088 ders kitabı dağıtıldı Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, yeni eğitim

İlk Ders Zili Çaldı

İlk Ders Zili Çaldı 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı dün başladı. Ülke genelinde olduğu gibi Bucak’ta binlerce öğrenci ve yüzlerce öğretmen

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI