Sur Gazilerine, Gazilik Rozetleri Takdim Edildi

Ana Sayfa » Gündem » Sur Gazilerine, Gazilik Rozetleri Takdim Edildi
Paylaş
Tarih : 06 Kasım 2017 - 13:19

Sur Gazilerine, Gazilik Rozetleri Takdim Edildi 

Diyarbakır Sur Gazileri Jandarma Uzman Çavuş Erkan Bakır ve Jandarma Uzman Çavuş Himmet Can’a, düzenlenen törenle Vali Şerif Yılmaz tarafından Gazilik Rozetleri takdim edildi.  
Törene Vali Yılmaz’ın yanı sıra Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, Muharip Gaziler Derneği İl Temsilcisi Hasan Okyar katıldı.
Gazi J. Uzm. Çvş. Erkan Bakır 20 Ocak 2016 tarihinde, J. Uzm Çvş. Himmet Can’da 15 Şubat 2016 tarihinde Diyarbakır İli Sur İlçesinde Bölücü Terör Örgütü mensuplarına yönelik operasyonlar sırasında yaralanmışlardı.
Vali Yılmaz, Sur Gazilerine Rozetlerini takdiminin ardından yaptığı konuşmada; “Öncelikle bu ülke için, canlarını kanlarını gözünü kırpmadan feda etmeye hazır olan tüm güvenlik kuvvetlerine teşekkür ediyorum. Her iki arkadaşımızda, özellikle ülkemizin belli bir bölgesinde devlet hâkimiyetini ortadan kaldırmaya yönelik, ülkenin işgal edilmesine yönelik çukur adamların yapmış olduğu, çukur eylemlere karşı yapılan mücadelede gazi oldular. Çok şükür sizlerin de bildiği gibi o tarihte çukur eylemlerini gerçekleştirenler hak ettikleri cezayı buldular ve bu ülkenin işgal edilemeyeceğini, bu ülkenin parçalanamayacağını, bu ülkenin bölünemeyeceğini orada gördüler. Çok ağır bir darbe indirerek, o bölgeden bu teröristleri temizledik. 
Tabi o dönemde hem şehitlerimiz oldu. Hem gazilerimiz oldu. Özellikle el yapımı patlayıcılarla arkadaşlarımızın büyük bir kısmı kurulan tuzaklarla ya şehit oldu, ya gazi oldu. Ben gazilerimize milletimiz adına teşekkür ediyorum, Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Hala mücadelemiz devam diyor. Özellikle Türkiye’nin bölünmesi parçalanması için gerek içeriden, gerekse dışarıdan saldırılar artarak devam ettiği bir dönemi yaşıyoruz. Çok şükür Devletimiz, milletiyle, vatandaşıyla hep beraber birlik, beraberlik içerisinde bunlara karşı gereken tavrı davranışı kararlılığı gösteriyor.
En son yine Diyarbakır’da bir hücre evine yapılan operasyonda şehit düşen özel harekât polis memuru arkadaşımız vardı.
Şehit düşen özel harekat polisinin babasının söyledikleri, hem cenaze namazında, hem de namaz öncesi bana göre Türk Milletinin hissiyatının ifadesidir. Bizlerin hissiyatının ifadesidir. Bu millet bu hissiyata sahip olduğu sürüce gerek içeriden gerek dışarıdan ne yaparlarsa yapsınlar topuda gelse, Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle hepsine verilecek cevabımız var. Hepsine verilecek ders var. O dersi de veririz. Bu uğurda şehitlerimiz oluyor, gazilerimiz oluyor. Ama hepsine tüm millet 80 milyon milletimiz şükranlarını ifade ediyor.
Bugün iki arkadaşımıza taktığımız bu gazilik rozetleri semboliktir. Semboliğin ötesinde bilin ki bütün milletin duaları hisleri duyguları sizlerle beraber, sizlere de teşekkür ediyorum. Sizlerin sayesinde o topraklar namahremin eline geçmedi geçmeyecek” diyerek sözlerini tamamladı.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

EMİN GÜLMEZ ORTAOKULU YENİ DÖNEME AÇILACAK

EMİN GÜLMEZ ORTAOKULU YENİ DÖNEME AÇILACAK İnşaatı hız devam eden 32 derslikli Burdur’un en büyük okullarından biri olan Bucak Emin Gülmez

KORKUTELİ FATMA-MEHMET CADIL FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ MEZUNİYET COŞKUSU YAŞADI

KORKUTELİ FATMA-MEHMET CADIL FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ MEZUNİYET COŞKUSU YAŞADI Antalya’nın Korkuteli İlçesindeki Fatma-Mehmet Cadıl Fen Lisesinde

“Her ne siyasi görüşten olursa olsun bizler hepimiz kardeşiz”

“Her ne siyasi görüşten olursa olsun bizler hepimiz kardeşiz” Seçim çalışmaları çerçevesinde gazetemizi ziyaret eden Saadet Partisi 1.Sıra

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI