“Ülkenin her karış toprağında bu birliğe, kardeşliğe ihtiyacımız var”

Ana Sayfa » Gündem » “Ülkenin her karış toprağında bu birliğe, kardeşliğe ihtiyacımız var”
Paylaş
Tarih : 06 Kasım 2017 - 13:26

“Ülkenin her karış toprağında bu birliğe, kardeşliğe ihtiyacımız var”
İzmir Burdurlular Kültür ve Dayanışma Derneğinin Kuruluşunun 30. Yıl kutlamalarına katılarak hemşehrilerini yalnız bırakmayan Vali Yılmaz, İzmir’de yaşayan Burdurluların birlikteliklerine ve mutluluklarına ortak oldu.
Vali Şerif Yılmaz, İzmir Burdurlular Derneğinin Geleneksel “Ceviz Ezmesi” gecesi ve Derneğin Kuruluşunun 30. Yılı dolayısıyla düzenledikleri kutlama programına katıldı. 
İzmir Burdurlular Kültür ve Dayanışma Derneğinin Kuruluşunun 30. Yıl kutlamalarına katılarak hemşehrilerini yalnız bırakmayan Vali Yılmaz, İzmirde yaşayan Burdurluların birlikteliklerine ve mutluluklarına ortak oldu.
Programa Vali Şerif Yılmaz’ın yanı sıra, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, AK Parti İl Başkanı Süleyman Faki, Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar ve İzmirde yaşayan Burdurlular ve çok sayıda davetli katıldı.
Dernek Başkanı Refik Kaya, katılımları dolayısıyla başta Vali Şerif Yılmaz olmak üzere tüm misafirlere yönetimi adına teşekkür etti.  
Programda konuşan Vali Şerif Yılmaz; “Öncelikle bizleri sizlerle buluşturan, dernek başkanımız ve yönetim kurulu üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diyerek, tüm konuklara hayırlı akşamlar ve iyi eğlenceler diledi.
Vali Şerif Yılmaz konuşmasının devamında; “Geçen yıl yine bu tarz bir programla ilgili dernek başkanımız ziyaretime geldiklerinde konuşmuştuk ancak ülkemizin içinden geçtiği o zor dönem nedeniyle bu programı gerçekleştiremedik. Ama çok şükür bugün sizlerle beraberiz. Öncelikle gurbette bir arada bulunan, bulunmaya çalışan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bu birlikteliği sağlamak hele hele milletin önüne düşmek zor bir iştir. Derneğin 30. yılı bugün kutlanıyor 30 yıldır bu derneğe emek veren sizlere, başkanımıza ve yönetim kuruluna bu birlikteliği yakaladıkları için tekrar teşekkür ediyorum.
Bunu neden söylüyorum, bugün ülkemizin içinde bulunduğu şartları herkes biliyor. Sizlerde yakinen takip ediyorsunuz. Daha fazla birlik beraberliğe ihtiyacımız olduğu bir süreçten geçiyoruz. Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine, ülkenin her karış toprağında bu birliğe, kardeşliğe ihtiyacımız var.  
Her birimizin görüşü farklı olabilir, inancı, yaşam biçimi farklı olabilir. Ancak bizi birleştiren çok önemli değerlerimiz var. Bu birlikteliği sağlayacak olan kültürümüz var. Bu birlikteliği sağlayacak olan devletimiz, bayrağımız var. Bu birlikteliği sağlayacak olan kardeşliğimiz var. Bunu öne çıkarmamız, sağlamamız gerekiyor. Hani Atatürk’ün söylediği gibi gidin torosların dağlarına bakın orada bir yörük çadırı var ve dumanı tütüyorsa bizi hiç bir güç ve kuvvet yenemez diyor. Biz birlikteliğimizi sağladığımız koruduğumuz sürece bizi kimse yenemez.  
Biraz önce başkanımızda söyledi, bugün Manisa’da defnedildi. Hemşehrim Şehit Özel Harekat Polisi Ahmet Alp Taşdemir Diyarbakır’da hücre evine yapılan operasyonda şehit düştü. Babasının söylediklerini bugün herkes duydu. Şehidimizin imam olan babası oğlunun bu vatan için ölmesinden onur duyduğunu söyledi. Bizim ihtiyacımız olan bu duruştur. Bizim farklılıklarımızı bir kenara bırakıp, birlik ve beraberlik içerisinde olmaya ihtiyacımız var. İşte bu birlik ve beraberliği sağlayan en güzel programlardan bir tanesi de bugün burada yapılan bu buluşmadır.
Ben Burdur’da göreve başlayalı bir buçuk yıla yakın oldu. Ülkemizin değişik illerinde görev yaptık, 12. görev yaptığım il Burdur. Ancak biraz önce ifade ettim ben Manisa’nın Turgutlu İlçesindenim. Yaşam ve kültür bakımından benim yaşadığım kültür ortamını Burdur’da buldum. Burdur’a da elimden geldiği kadarıyla gece gündüz demeden tüm arkadaşlarımızla beraber vekillerimiz de buradalar, tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla beraber hizmet etmeye çalışıyoruz. Memleketimizi imar ve ihya etmeye çalışıyoruz. Özellikle turizmle ilgili çalışmalarımız var. Bu yıl Salda Gölü ile ilgili çalışmalar yaptık. Yeni ismini duydunuz mu bilmiyorum, Saldivler ismini yeni slagonumuz olarak belirledik. Saldivlerle, Salda Gölümüzle ilgili, özellikle Salda Kayak Merkezimizle beraber, hem yaz turizminde hem kış turizminde kullanılması için gerekli çalışmaları yapıyor, iyi bir duruma getirmeye çalışıyoruz.  
Yine Gölhisar Kibyra ve Ağlasun Sagalossos Antik Kentlerimizde kazı çalışmaları devam ediyor. Benim sizlerden ricam şudur, Burdur’un tanıtılması noktasında birer elçi olmanız gerekiyor, sanayi ile beraber eğer turizimde de belli bir payı alabilirsek, kültürel değerlerimizi, yaylalarımızı tanıtabilir, kullanabilirsek bilin ki Burdur bugünkünden çok daha iyi olacak, çoğu hemşehrilerimiz Burdur’dan göç etmek zorunda kalmayacaktır.
Ben tekrar katılımınız ve gösterdiğiniz bu birliktelik için teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.
Programda, katılımcılar Burdur Yöresi oyunlarını oynayarak gönüllerince eğlendiler. 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının yakın bir zaman sonra Bucak Ziraat Odası’ndan

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği”

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği” Ak Parti İl Başkanılğı’nca düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında,

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Oğuzhanspor’a Moral Desteği

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Oğuzhanspor’a Moral Desteği Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu, “Kulübümüze her

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI