Kendisi Burada O Zaman Vatandaşları da Bekleriz

Ana Sayfa » Gündem » Kendisi Burada O Zaman Vatandaşları da Bekleriz
Paylaş
Tarih : 07 Kasım 2017 - 13:56

Kendisi Burada O Zaman Vatandaşları da Bekleriz
Yurtdışında sürekli olarak ülkemiz adına olumsuz propagandalar yapılmaktadır. Maalesef bu güzel ülkenin etrafı kötü emeller doğrultusunda sarılmış vaziyettedir. Avrupa ülkelerinde her turizm döneminde yapılan Türkiye’ye gitmeyin olumsuz yayınlarının yanına son dönemlerde sürekli olarak güvenlik sorunu olduğu iddiası da eklenmiştir. Özellikle yabancı basının ülkemiz hakkında olumsuz haberleri ülke imajına yönelik saldırıları hızla arttırılmıştır. İşte böylesine sert yayınların yapıldığı yerlerden birisi de maalesef yurtdışında en fazla gurbetçimizin yaşadığı Almanya’dır. O Almanya’nın önemli bir ismi ise Antalya da Belek’te idi.
Kendisi de Antalyalı olan ve sadece Antalya’nın değil Batı Akdeniz bölgesinin de hemşerisi olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Belek’te mevkidaşı Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel konuk etti. Belek Antalya’nın en güzel tatil beldelerinden birisidir. Bakanın misaifr olduğu otelde dünya standartlarının üstünde güzel bir oteldir. bakan Gabriel daha sonra Antalya merkezde Kaleiçi’ni de gezdi. Demek ki neymiş Antalya gezilmesi gereken ve tatil yapılması gereken bir yermiş. Almanya Dışişleri Bakanı gezdiği Antalya’yı ve dolayısıyla bu güzel ülkeyi beğenmediğini söyleyebilir mi?
bence hayır. İşte burada ne devreye giriyor. Bizim her iki bakanın ve özellikle Almanya Dışişleri Bakanının fotoğraflarını Almanya da bol bol yayınlatmamız lazım. Özellikle Kaleiçi’ni gezdiği pozları daha çok yurtdışında yayınlamak lazım. Oradaki gurbetçi hemşerilerimizle paylaşmak lazım. Baknız bakan hem siyasi görüşmelerini yapıyor hem de turistik yerleri geziyor. O zaman Almanlarında bu ülkede rahatça turistik geziler yapabileceğinin kanıtı olan bu fotoğraflar bol bol paylaşılmalıdır. Eğer Alman basının iddia ettiği gibi Türkiye güvenlik zaafiyeti olan bir ülke olsa Almanya Dışişleri Bakanı bu kadar rahat Antalyamızda halkın yoğun olduğu Kaleiçi’nde gezebilir miydi?
Batı Akdeniz bölgesi turizmden ekmek yiyen bir bölge bu nedenle aslen de Antalyalı olan Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun Almanya Dışişleri Bakanını Serik-Belek’te misafir ettirmesi önemli bir gelişmedir. Bu fotoğraf ile Almanya kendi vatandaşlarına da bakanlarına verdikleri hakkı daha çok vermeli Alman turistlerin Türkiye seyahat tercihlerini olumsuz etkilemeyi bırakmalıdır. Bizler misafirden korkmayız. Almanya’dan bol bol ziyaretçiyi de Antalyamızda misafir ederiz. Üstelik de Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel Kaleiçi’ni gezdi.
O zaman daha çok Alman vatandaşı da gelsin Kaleiçi’ni gezsin.
Sonuç olarak Mevlüt Çavuşoğlu Alman mevkidaşını özellikle Antalya da misafir ederek Antalya’nın hem tanıtımını hem de ülke için önemli görüşmeleri gerçekleştirmiştir.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

“Başkansız bırakılan Bucak’tan, sizlerin hiç yüzü kızarmıyor mu?”

“Başkansız bırakılan Bucak’tan, sizlerin hiç yüzü kızarmıyor mu?” İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, yaklaşan yerel

ADEM TOLUNAY FEN LİSESİ ORYANTİRİNG ŞAMPİYONU

ADEM TOLUNAY FEN LİSESİ ORYANTİRİNG ŞAMPİYONU Okul Sporları Federasyonu tarafından 16 Ocak 2019 tarihinde Bucak Oğuzhan Kent Ormanında Lise ve

“Zengin Toprakların Fakir Bekçisi Olmamak İçin Çevre Duyarlılığını Önemsiyoruz”

“Zengin Toprakların Fakir Bekçisi Olmamak İçin Çevre Duyarlılığını Önemsiyoruz” Bucak Belediyesi Sıfır Atık Projesi kapsamında

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI