Kendisi Burada O Zaman Vatandaşları da Bekleriz

Ana Sayfa » Gündem » Kendisi Burada O Zaman Vatandaşları da Bekleriz
Paylaş
Tarih : 07 Kasım 2017 - 13:56

Kendisi Burada O Zaman Vatandaşları da Bekleriz
Yurtdışında sürekli olarak ülkemiz adına olumsuz propagandalar yapılmaktadır. Maalesef bu güzel ülkenin etrafı kötü emeller doğrultusunda sarılmış vaziyettedir. Avrupa ülkelerinde her turizm döneminde yapılan Türkiye’ye gitmeyin olumsuz yayınlarının yanına son dönemlerde sürekli olarak güvenlik sorunu olduğu iddiası da eklenmiştir. Özellikle yabancı basının ülkemiz hakkında olumsuz haberleri ülke imajına yönelik saldırıları hızla arttırılmıştır. İşte böylesine sert yayınların yapıldığı yerlerden birisi de maalesef yurtdışında en fazla gurbetçimizin yaşadığı Almanya’dır. O Almanya’nın önemli bir ismi ise Antalya da Belek’te idi.
Kendisi de Antalyalı olan ve sadece Antalya’nın değil Batı Akdeniz bölgesinin de hemşerisi olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Belek’te mevkidaşı Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel konuk etti. Belek Antalya’nın en güzel tatil beldelerinden birisidir. Bakanın misaifr olduğu otelde dünya standartlarının üstünde güzel bir oteldir. bakan Gabriel daha sonra Antalya merkezde Kaleiçi’ni de gezdi. Demek ki neymiş Antalya gezilmesi gereken ve tatil yapılması gereken bir yermiş. Almanya Dışişleri Bakanı gezdiği Antalya’yı ve dolayısıyla bu güzel ülkeyi beğenmediğini söyleyebilir mi?
bence hayır. İşte burada ne devreye giriyor. Bizim her iki bakanın ve özellikle Almanya Dışişleri Bakanının fotoğraflarını Almanya da bol bol yayınlatmamız lazım. Özellikle Kaleiçi’ni gezdiği pozları daha çok yurtdışında yayınlamak lazım. Oradaki gurbetçi hemşerilerimizle paylaşmak lazım. Baknız bakan hem siyasi görüşmelerini yapıyor hem de turistik yerleri geziyor. O zaman Almanlarında bu ülkede rahatça turistik geziler yapabileceğinin kanıtı olan bu fotoğraflar bol bol paylaşılmalıdır. Eğer Alman basının iddia ettiği gibi Türkiye güvenlik zaafiyeti olan bir ülke olsa Almanya Dışişleri Bakanı bu kadar rahat Antalyamızda halkın yoğun olduğu Kaleiçi’nde gezebilir miydi?
Batı Akdeniz bölgesi turizmden ekmek yiyen bir bölge bu nedenle aslen de Antalyalı olan Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun Almanya Dışişleri Bakanını Serik-Belek’te misafir ettirmesi önemli bir gelişmedir. Bu fotoğraf ile Almanya kendi vatandaşlarına da bakanlarına verdikleri hakkı daha çok vermeli Alman turistlerin Türkiye seyahat tercihlerini olumsuz etkilemeyi bırakmalıdır. Bizler misafirden korkmayız. Almanya’dan bol bol ziyaretçiyi de Antalyamızda misafir ederiz. Üstelik de Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel Kaleiçi’ni gezdi.
O zaman daha çok Alman vatandaşı da gelsin Kaleiçi’ni gezsin.
Sonuç olarak Mevlüt Çavuşoğlu Alman mevkidaşını özellikle Antalya da misafir ederek Antalya’nın hem tanıtımını hem de ülke için önemli görüşmeleri gerçekleştirmiştir.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ÜNAL’DAN ANKARA ÇIKARTMASI

BAŞKAN ÜNAL’DAN ANKARA ÇIKARTMASI Bucak Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL, Bucak yatırım projeleri ile ilgili Bakanlıklara ziyaretler gerçekleştirmek

HUZUREVİ ve YAŞLI BAKIM MERKEZİ 20 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR

HUZUREVİ ve YAŞLI BAKIM MERKEZİ 20 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur Merkezde

MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR MÜJDEYİ DUYURDU

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ TEKLİFİ KABUL EDİLDİ MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR MÜJDEYİ DUYURDU AK Parti Burdur Milletvekili

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI