Nikah Salonu Açıldı

Ana Sayfa » Gündem » Nikah Salonu Açıldı
Paylaş
Tarih : 04 Aralık 2017 - 14:03

Nikah Salonu Açıldı
Bucak’ta Yeni Mahalle Yaşam Parkında bulunan binanın yenilenerek Belediye Nikah Salonu yapımı tamamlandı. Modern dizaynı ile hoş bir görüntü kazandırılan Nikah Salonunun açılışı Vali Şerif Yılmaz ve protokol üyelerinin katılımı ile yapıldı. Salonda ilk nikah ise Kaymakam Belediye Başkanı Yalçın Sezgin tarafından ve Vali Yılmaz şahitliğinde Soner ve Şeyma çiftine kıyıldı.
Bucak Yeni Mahalle Parkı içerisine yapılan nikah salonunun Pazar günü saat 14:00’te açılışı yapıldı. Açılışa başta Vali Şerif Yılmaz olmak üzere, Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili Reşat Petek, Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin, Genel Sekreter Servet Olpak, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, il genel meclis üyeleri, vatandaşlar katıldı.  
Açılış öncesi Vali Şerif Yılmaz konuşma yaptı. Vali Yılmaz nikah salonu açılışı öncesi yaptığı konuşmasında; “İlk nikah merasiminin olduğu gün salonun açılışını gerçekleştirelim denilmiş. Açılışını gerçekleştirmek için bir araya geldik. İnşallah burada huzurlu evliliklerin temelleri atılır.
Nikah salonunun açılışının yanı sıra bugün ayrıca ilçemizde ilimiz içinde önemli Antalya Burdur karayolu Bucak geçişinde tamamlanan köprülü üst geçitlerimiz trafiğe açılacak. İnşallah bugün ilk geçişi vatandaşlarımızla beraber gerçekleştireceğiz.
Bu hizmetin gerçekleşmesinde bize destek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Sayın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımıza, Karayolları Genel Müdürümüze ve Sayın Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. İnşallah bu üst geçitleri insanlarımız kazasız belasız bir şekilde hayırlı günlerde kullanırlar. Nikahını gerçekleştireceğimiz gençlerimize de sağlıklı, huzurlu mutluklu yarınlar diliyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü İsak Göksel’, dua okudu. Duanın ardından Vali Yılmaz ve protokol tarafından yeni nikah salonunun açılışı yapıldı.
Belediye Başkan V. Kaymakam Sezgin tarafından yeni salonda kıyılan ilk nikahta genç çiftler Soner ve Şeyma’nın nikah şahitliğini Vali Yılmaz, Milletvekili Özçelik ve Milletvekili Petek yaptı. Kıyılan nikahın ardından her iki aileye de hayırlı olsun dileklerini ileten Vali Yılmaz evlilik cüzdanını gelin hanıma teslim ederek genç çifti tebrik etti, mutluluklar diledi. Evlilik cüzdanını sunarken bugünün Dünya Engelliler günü olduğuna dikkat çeken Vali Yılmaz, evliliğin sabır isteyen çok önemli bir müessese olduğunu ifade ederek önemli olan beyinlerdeki engellerin kalkması, beyinlerdeki engelleri kaldırdıktan sonra mutluluk ve huzurun kendiliğinden geleceğini ifade etti.
Soner ve Şeyma’ya evlilik cüzdanlarını Vali Yılmaz verirken, Milletvekilleri Petek ve Özçelik’te genç çiftlere Kur’an-ı Kerim ve Al Bayrağımızı takdim etti.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Rektör Yardımcılığı’na Atandı

Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Rektör Yardımcılığı’na Atandı Bucak Dağarçık köyü doğumlu olan Hemşerimiz Hüseyin Dalğar Rektör Yardımcılığına

Bucak Emin Gülmez TBMYO’da Salep Günü!

Bucak Emin Gülmez TBMYO’da Salep Günü! Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda salep günü düzenlendi. Yüksekokul bünyesinde

TEK ÇÖZÜM: EĞİTİM

BAŞKAN SEZGİN MÜJDELEDİ; BUCAK’TA ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKININ YAPIMINA BAŞLANDI Bucak Belediyesi, genç nesillerin trafik bilincini kazanmaları

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI