Nikah Salonu Açıldı

Ana Sayfa » Gündem » Nikah Salonu Açıldı
Paylaş
Tarih : 04 Aralık 2017 - 14:03

Nikah Salonu Açıldı
Bucak’ta Yeni Mahalle Yaşam Parkında bulunan binanın yenilenerek Belediye Nikah Salonu yapımı tamamlandı. Modern dizaynı ile hoş bir görüntü kazandırılan Nikah Salonunun açılışı Vali Şerif Yılmaz ve protokol üyelerinin katılımı ile yapıldı. Salonda ilk nikah ise Kaymakam Belediye Başkanı Yalçın Sezgin tarafından ve Vali Yılmaz şahitliğinde Soner ve Şeyma çiftine kıyıldı.
Bucak Yeni Mahalle Parkı içerisine yapılan nikah salonunun Pazar günü saat 14:00’te açılışı yapıldı. Açılışa başta Vali Şerif Yılmaz olmak üzere, Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili Reşat Petek, Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin, Genel Sekreter Servet Olpak, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, il genel meclis üyeleri, vatandaşlar katıldı.  
Açılış öncesi Vali Şerif Yılmaz konuşma yaptı. Vali Yılmaz nikah salonu açılışı öncesi yaptığı konuşmasında; “İlk nikah merasiminin olduğu gün salonun açılışını gerçekleştirelim denilmiş. Açılışını gerçekleştirmek için bir araya geldik. İnşallah burada huzurlu evliliklerin temelleri atılır.
Nikah salonunun açılışının yanı sıra bugün ayrıca ilçemizde ilimiz içinde önemli Antalya Burdur karayolu Bucak geçişinde tamamlanan köprülü üst geçitlerimiz trafiğe açılacak. İnşallah bugün ilk geçişi vatandaşlarımızla beraber gerçekleştireceğiz.
Bu hizmetin gerçekleşmesinde bize destek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Sayın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımıza, Karayolları Genel Müdürümüze ve Sayın Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. İnşallah bu üst geçitleri insanlarımız kazasız belasız bir şekilde hayırlı günlerde kullanırlar. Nikahını gerçekleştireceğimiz gençlerimize de sağlıklı, huzurlu mutluklu yarınlar diliyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü İsak Göksel’, dua okudu. Duanın ardından Vali Yılmaz ve protokol tarafından yeni nikah salonunun açılışı yapıldı.
Belediye Başkan V. Kaymakam Sezgin tarafından yeni salonda kıyılan ilk nikahta genç çiftler Soner ve Şeyma’nın nikah şahitliğini Vali Yılmaz, Milletvekili Özçelik ve Milletvekili Petek yaptı. Kıyılan nikahın ardından her iki aileye de hayırlı olsun dileklerini ileten Vali Yılmaz evlilik cüzdanını gelin hanıma teslim ederek genç çifti tebrik etti, mutluluklar diledi. Evlilik cüzdanını sunarken bugünün Dünya Engelliler günü olduğuna dikkat çeken Vali Yılmaz, evliliğin sabır isteyen çok önemli bir müessese olduğunu ifade ederek önemli olan beyinlerdeki engellerin kalkması, beyinlerdeki engelleri kaldırdıktan sonra mutluluk ve huzurun kendiliğinden geleceğini ifade etti.
Soner ve Şeyma’ya evlilik cüzdanlarını Vali Yılmaz verirken, Milletvekilleri Petek ve Özçelik’te genç çiftlere Kur’an-ı Kerim ve Al Bayrağımızı takdim etti.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

“BURDUR ELEKTRİK ENERJİSİNİ RAHATLATACAK 21 MİLYONLUK PROJE”

VEKİLLERDEN MÜJDE!!!! “BURDUR ELEKTRİK ENERJİSİNİ RAHATLATACAK 21 MİLYONLUK PROJE” AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin

TBMM BAŞKANI BİNALİ YILDIRIM BURDUR’A GELİYOR

TBMM BAŞKANI BİNALİ YILDIRIM BURDUR’A GELİYOR Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, 18 Kasım 2018 Pazar Günü Burdur’a

İHALE İLANI

İHALE İLANI BUCAK MİLLİ EMLAK ŞEFLİĞİ, 2886 SAYILI DİK UN 45 İNCİ MADDESİNE GÖRE AÇIK TEKLİF USULÜ İLE SATIŞA ÇIKARILACAK TAŞINMAZLAR  AÇIKLAMALAR: 1-

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI