Bakan Eroğlu, Burdur’a Geldi

Ana Sayfa » Gündem » Bakan Eroğlu, Burdur’a Geldi
Paylaş
Tarih : 11 Aralık 2017 - 14:02

Bakan Eroğlu, Burdur’a Geldi
Yatırım bedeli 81 milyon TL olan 13 adet tesisin temel atma merasimi için Burdur’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programı kapsamında Burdur Valiliği’ne ziyarette bulundu. 
Vali Şerif Yılmaz ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Bakan Eroğlu, Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra, Vali Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Bakan Eroğlu’na Burdur programında Orman ve Su işleri Bakanlığı bürokratları eşlik etti.
Valilik makamında gerçekleşen ziyarette Bakan Eroğlu’na Burdur’a hoş geldiniz diyen Vali Yılmaz, ziyaretlerin-den duyduğu memnuniyetini dile getirerek; “Bugüne kadar Burdur’a yapmış olduğu ve bugünde 81 milyon TL yatırım bedeli ile temeli atılacak yatırımlar için Burdurlu hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” dedi.
Vali Yılmaz, ilimize göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakası dolaysıyla da Bakan Eroğlu’na ayrıca şükranlarını ifade etti. Vali Yılmaz ziyaret sırasında İlimizle ilgili bazı talepleri’de Bakan Eroğlu’na iletti.
Makamda gerçekleşen ziyaretin ardından Valilik Toplantı Salonunda basın toplantısı düzenleyen Bakan Eroğlu, basın mensuplarına bugün temeli atılacak yatırımlarla ilgili açıklamada bulundu.
Bakan Eroğlu, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans Salonunda gerçekleşecek olan törende temeli atılacak olan 81 milyon TL yatırım bedeli olan 13 tesis arasında, DSİ tarafından yapılacak Merkez İçme Suyu İsale Hattı, Çavdır Ambarcık Koca Mustafa Göleti, Tefenni Göleti Sulaması Yenilemesi, Merkez Basmakçı, Merkez Yaylabeli, Merkez Suludere, Merkez Günalan, Yeşilova Örencik Regülatörü ve Sulamaları ile 4 adet taşkın koruma tesisinin bulunduğunu ayrıca Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek Salda Gölü Tabiat Parkı kır lokantası iyileştirme çalışmaları ve çevre düzenlemesi, Burdur Gölü giriş takı ve Soğanlı Sazlığı kuş gözlem kulesi ile Serenler Tepesi Tabiat Parkı yol bakım onarım çalışmalarının bulunduğunu ifade etti.
Bakan Eroğlu ayrıca bu yatırımların yanı sıra törende 10 aileye gelir getirici tür, 10 aileye Orköy sertifikası vereceklerini ifade ederek, ceviz, badem, lavanta, dut ve zerdali fidan türlerinden oluşan toplam 2 bin 500 adet fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacaklarını açıkladı.
Temeli atılacak tesislerde Burdur’a 9 milyon 460 bin metreküp içme suyu sağlanacağını ifade eden Bakan Eroğlu, “2 bin dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşacak. 241 bin metreküp su depolanacak. Depolama tesislerinin sulama inşaatları tamamlandığında 4 bin 970 dekar zirai arazi sulamaya açılacak. Ayrıca 4 köy taşkın zararlarından korunacak” dedi.
Basın toplantısında İnsuyu Mağarası ve Burdur Gölü ile ilgili müjdeler de veren Bakan Eroğlu, İnsuyu mağarasının Tabiat Anıtı ilan edileceğini ve yapılacak çalışmalarla Turizm potansiyelinin artırılacağını ifade ederken Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü bürokratlarına İnsuyu Mağarasının hak ettiği değeri almasıyla ilgili çalışmalar yapılması talimatını verdi. Ayrıca Su Yönetimi Genel Müdürlüğü ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü bürokratlarına da Burdur Gölü ile ilgili bugüne kadar yürütülen çalışmalara ilave olarak ayrıca bir çalışma yapmaları talimatını verdi. Basın toplantısının ardından Bakan Eroğlu, Vali Yılmaz ve beraberindeki protokol üyeleri MAKÜ Konferans Salonunda düzenlenen temel atma törenine geçtiler.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının yakın bir zaman sonra Bucak Ziraat Odası’ndan

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği”

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği” Ak Parti İl Başkanılğı’nca düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında,

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Oğuzhanspor’a Moral Desteği

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Oğuzhanspor’a Moral Desteği Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu, “Kulübümüze her

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI