İŞADAMI CADIL, ADNAN MENDERES ORTAOKULU’UNDA ÖĞRENCİLERE KARİYER HAYATINI ANLATTI

Ana Sayfa » Gündem » İŞADAMI CADIL, ADNAN MENDERES ORTAOKULU’UNDA ÖĞRENCİLERE KARİYER HAYATINI ANLATTI
Paylaş
Tarih : 12 Aralık 2017 - 14:15

İŞADAMI CADIL, ADNAN MENDERES ORTAOKULU’UNDA ÖĞRENCİLERE KARİYER HAYATINI ANLATTI 

Bucak Adnan Menderes Ortaokulu’nda 1. Kariyer Günleri kapsamında 3.sü düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Portsan Mermer Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Mehmet Cadıl katıldı. Bugün saat 10.30’da düzenlenen konferans öncesi İşadamı Mehmet Cadıl, geleneksel simit dağıtımını ortaokul ve ilkokul öğrencilerine yönelik yaptı. Fabrikanın idari personeli ve yakın arkadaşları ile birlikte programa katılan Cadıl, bahçede öğrencilere simit dağıttı.

Daha sonra okulun idari personeli ve öğretmenlerle kahvaltı yapan Cadıl, burada da öğretmenlerle hayat tecrübelerini paylaştı, başarılı olmasında payı olan ilkelerini anlattı. Okul Müdürü Güner Sofoğlu, İşadamı Cadıl’a davetlerini kırmayıp konferansa katıldığı için teşekkür etti.

Daha sonra konferansa geçildi. Konferansın açılış konuşmasını yapan Okul müdürü Güner Sofoğlu, öğrencilerden konuşmalardan istifade etmelerini istedi, kendileri için geleceğe yön verecek cümleler çıkarmalarını diledi

Adnan Menderes Ortaokulu’nda düzenlenen Kariyer günlerinin üçüncü konuğu olan İşadamı Mehmet Cadıl, “Fakir olmak ayıp değil fakirlikten kurtulmamak ayıp” diyerek herkesin kendine özgü kurduğu sistem ve hedefleri sayesinde başarılı olabileceğini söyledi.

Hedeflere ulaşmak için çok çalışmak gerektiğini anlatan Cadıl kendisine koyduğu hedefler ve hedeflere ulaşmak için neler yaptığı hakkında konuştu. Tutumlu olmanın öneminden bahseden İşadamı Mehmet Cadıl tutumlu olmanın bir kişinin hayatına neler katabileceğini anlattı.

Sosyal olmanın ve sevilen sayılan biri olmanın değerini anlatan Mehmet Cadıl saygılı olmanın en erdemli davranışlardan biri olduğunu söyledi. Anne babanın duasını almanın kendisine verdiği imkânlar hakkında konuşan Portsan Mermer Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Mehmet Cadıl, işadamı olmasında aldığı duaların etkili olduğunu söyledi. Sunumunu okulun Bilgisayar Öğretmeni Cenap Ceylan’ın yaptığı programda öğrenciler İşadamı Cadıl’a kendisi ve işi hakkında merak ettikleri soruları yöneltti, Cadıl da öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

Konuşma sonunda işadamı Mehmet Cadıl’a Okul Müdürü Güner Sofoğlu tarafından çiçek ve plaket verildi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

TEŞEKKÜR

TEŞEKKÜR Batı Akdeniz Bölgesi’nin tam ortasında, Teke Yöresi’nin kalbinin attığı yerde eğitim, kültür, sanat adına Sayın Cumhurbaşkanımızın

BAKAN KURTULMUŞ’TAN BUCAK’A AÇIK ÇEK

BAKAN KURTULMUŞ’TAN BUCAK’A AÇIK ÇEK Bucak Eğitimde Kaliteyi Arttırma Projesinin (BEKAP) açılışı yapan Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr.

SON GÜN 28 ŞUBAT

SON GÜN 28 ŞUBAT Ölçü ve tartı bulunduran esnaflar, damga süreleri dolmuş bulunan ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenelerinin yaptırılması

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI