KIŞA TEDBİR ALINDI

Ana Sayfa » Gündem » KIŞA TEDBİR ALINDI
Paylaş
Tarih : 12 Aralık 2017 - 7:44

KIŞA TEDBİR ALINDI 
Bucak Kaymakamlığı tarafından “Kışa Hazırlık ve Karla Mücadele” toplantısı yapıldı. Kış döneminde mevsim şartlarının ağır geçmesi göz önüne alınarak, bölgede ihtiyaç duyulan ve eksiklik hissedilen konular hakkında gerekli koordinasyonun sağlanması amacıyla düzenlenen “Kışa Hazırlık ve Karla Mücadele” toplantısına, Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, Karayolları 134. Şube Şefi İsmail BAYKAL, Belediye Başkan Yardımcısı Ferruh KANIK ve İlgili kamu kurum müdürleri katıldı.
Kaymakam Yalçın SEZGİN’in başkanlık ettiği toplantıda; Kışa Hazırlık ve Karla Mücadele ile ilgili kararlar alındı.
Bucak’ın önemli bir noktada olduğunu belirten İlçe Kaymakam Yalçın SEZGİN, kış döneminde trafik güvenliğinin yanı sıra vatandaşların can ve mal güvenliğine de büyük önem verdiklerini söyledi. Kasım ayı itibariyle kış şartlarının oluşmaya başladığını bildiren Kaymakam SEZGİN, alınacak tedbirlerle alakalı ilgili kurum ve kuruluşlara çeşitli görevler düştüğünü kaydetti. 
Kar yağışlarının başlaması ile birlikte yolların kapanması, buzlanması ve güvenli trafik akışını tehlikeye sokacak olayların yaşanmaması için tedbirlerin önceden alınması gerektiğine vurgu yapan Kaymakam SEZGİN; “Karla mücadele varsa, ilgili kurum yetkililerinin ve görevlilerin mesai mefhumu gözetmemesi gerekir. Yoğun kış döneminde, trafiğin güvenli bir şekilde sağlanmasına büyük önem vermeliyiz. İlgili kurum ve kuruluşlarımızla yapılan hazırlıkları yeniden gözden geçirmek ve koordinasyonu gerektiren hususlar hakkında fikir alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldik.” diye konuştu.
Vatandaşların ulaşım ve seyahatlerini daha rahat yapabilmesi köylerimizden taşımalı eğitimle ilçemize gelen öğrenciler ile okul çevresinde her türlü güvenliğin sağlanarak aksamaya meydan verilmemesini ve bu konu hakkında ilgili kurum ve kuruluşların hassas davranmalarını isteyen Kaymakam SEZGİN, toplantı esnasında yaptığı konuşmada; şehir merkezindeki ani yağışlarda trafiği rahatlatma adına ana hartellerde park halinde bulunan araçların kaldırılmasının gereken müdahalenin hiçbir gecikmeye mahal vermeden yapılmasını vurguladı. İlçemizin bir bütün halinde Karayolları,Belediye ve Özel İdare ekipleri ile koordineli olarak ivedilikle hareket ederek çalışmaların tamamlanmasını istedi. Birim müdürlerinin dilek ve temennileri ile toplantıya son verildi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

TEŞEKKÜR

TEŞEKKÜR Batı Akdeniz Bölgesi’nin tam ortasında, Teke Yöresi’nin kalbinin attığı yerde eğitim, kültür, sanat adına Sayın Cumhurbaşkanımızın

BAKAN KURTULMUŞ’TAN BUCAK’A AÇIK ÇEK

BAKAN KURTULMUŞ’TAN BUCAK’A AÇIK ÇEK Bucak Eğitimde Kaliteyi Arttırma Projesinin (BEKAP) açılışı yapan Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr.

SON GÜN 28 ŞUBAT

SON GÜN 28 ŞUBAT Ölçü ve tartı bulunduran esnaflar, damga süreleri dolmuş bulunan ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenelerinin yaptırılması

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI