MİNİKLERDEN YERLİ MALI HAFTASI KUTLAMASI

Ana Sayfa » Gündem » MİNİKLERDEN YERLİ MALI HAFTASI KUTLAMASI
Paylaş
Tarih : 12 Aralık 2017 - 14:21

MİNİKLERDEN YERLİ MALI HAFTASI KUTLAMASI
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu’nda, 12-18 Aralık Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası Coşkuyla Kutlandı. Miniklerin kutlama programına katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman DAMARCAN, öğrencilerin tutumlu olmalarına katkıda bulunmak için kumbara hediye etti. 
12-18 Aralık Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu’nda etkinlik düzenlendi. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman DAMARCAN ve Şube Müdürleri Kasım KILINÇ ile Resul ÇEVİK katıldı.
12-18 Aralık Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte, Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerine, giysilerini, harçlıklarını tutumlu kullanma, boşa akan su musluğunu, gereksiz yanan lambayı kapatmaya ve yerli malı kullanmalarına dikkat çekmek amaçlandı.
Bilinçli tüketicilerin artmasına yönelik yapılan etkinlikte, Yerli Malı Haftası münasebetiyle öğrencilerin evlerinden getirmiş oldukları yiyecekler, kendi aralarında ikram edilerek paylaşma, tutumlu olma, yatırım yapma ve yerli mallarını kullanma kavramaları öğrencilere yaşayarak anlatıldı.  
Programda Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürün Osman DAMARCAN ve Şube Müdürleri Resul ÇEVİK, Kasım KILINÇ, öğrencilerin tutumlu olmalarına katkıda bulunmak için kumbara hediye ettiler.
Etkinlik ile ilgili bilgi veren Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Nazmiye Öğütçü, öğrencilerin ilk eğitim aldıkları okul olarak sorumluluklarının bilinci olduklarını belirtti. Bunun için belirli gün ve haftaları değişik etkinliklerle öğrencileri anlatmaya çalıştıklarını ifade eden Müdür Öğütçü, “12-18 Aralık Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında okulumuzda görsel bir şölen ile anlatmayı, öğretmeyi amaçlıyoruz. Amacımız, küçük yaşta bilinçli tüketicilerin artmasıdır. Yerli Malı Haftası kutlama programı ile öğrencilerin evden getirmiş oldukları yiyecekleri burada birbirlerine ikram ederek paylaşmayı, tutumlu olmayı, yatırım yapmayı ve yerli mallarını kullanmanın önemini kavramalarını hedefliyoruz. Öğrencilere giysilerini, harçlıklarını tutumlu kullanmaya, boşa akan su musluğunu, gereksiz yanan lambayı kapatmaya ve yerli malı kullanmaya dikkat çekmek amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Etkinliğimizde emeği geçen başta öğretmenlerimiz olmak üzere velilerimize teşekkür ediyorum. Etkinliğimize katılım sağlayarak bizleri onurlandıran sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Osman Damarcan ve Şube Müdürlerimiz Resul ÇEVİK ile Kasım KILINÇ’a da teşekkürlerimizi sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının yakın bir zaman sonra Bucak Ziraat Odası’ndan

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği”

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği” Ak Parti İl Başkanılğı’nca düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında,

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Oğuzhanspor’a Moral Desteği

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Oğuzhanspor’a Moral Desteği Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu, “Kulübümüze her

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI