MİNİKLERDEN YERLİ MALI HAFTASI KUTLAMASI

Ana Sayfa » Gündem » MİNİKLERDEN YERLİ MALI HAFTASI KUTLAMASI
Paylaş
Tarih : 12 Aralık 2017 - 14:21

MİNİKLERDEN YERLİ MALI HAFTASI KUTLAMASI
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu’nda, 12-18 Aralık Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası Coşkuyla Kutlandı. Miniklerin kutlama programına katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman DAMARCAN, öğrencilerin tutumlu olmalarına katkıda bulunmak için kumbara hediye etti. 
12-18 Aralık Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu’nda etkinlik düzenlendi. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman DAMARCAN ve Şube Müdürleri Kasım KILINÇ ile Resul ÇEVİK katıldı.
12-18 Aralık Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte, Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerine, giysilerini, harçlıklarını tutumlu kullanma, boşa akan su musluğunu, gereksiz yanan lambayı kapatmaya ve yerli malı kullanmalarına dikkat çekmek amaçlandı.
Bilinçli tüketicilerin artmasına yönelik yapılan etkinlikte, Yerli Malı Haftası münasebetiyle öğrencilerin evlerinden getirmiş oldukları yiyecekler, kendi aralarında ikram edilerek paylaşma, tutumlu olma, yatırım yapma ve yerli mallarını kullanma kavramaları öğrencilere yaşayarak anlatıldı.  
Programda Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürün Osman DAMARCAN ve Şube Müdürleri Resul ÇEVİK, Kasım KILINÇ, öğrencilerin tutumlu olmalarına katkıda bulunmak için kumbara hediye ettiler.
Etkinlik ile ilgili bilgi veren Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Nazmiye Öğütçü, öğrencilerin ilk eğitim aldıkları okul olarak sorumluluklarının bilinci olduklarını belirtti. Bunun için belirli gün ve haftaları değişik etkinliklerle öğrencileri anlatmaya çalıştıklarını ifade eden Müdür Öğütçü, “12-18 Aralık Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında okulumuzda görsel bir şölen ile anlatmayı, öğretmeyi amaçlıyoruz. Amacımız, küçük yaşta bilinçli tüketicilerin artmasıdır. Yerli Malı Haftası kutlama programı ile öğrencilerin evden getirmiş oldukları yiyecekleri burada birbirlerine ikram ederek paylaşmayı, tutumlu olmayı, yatırım yapmayı ve yerli mallarını kullanmanın önemini kavramalarını hedefliyoruz. Öğrencilere giysilerini, harçlıklarını tutumlu kullanmaya, boşa akan su musluğunu, gereksiz yanan lambayı kapatmaya ve yerli malı kullanmaya dikkat çekmek amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Etkinliğimizde emeği geçen başta öğretmenlerimiz olmak üzere velilerimize teşekkür ediyorum. Etkinliğimize katılım sağlayarak bizleri onurlandıran sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Osman Damarcan ve Şube Müdürlerimiz Resul ÇEVİK ile Kasım KILINÇ’a da teşekkürlerimizi sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

TEŞEKKÜR

TEŞEKKÜR Batı Akdeniz Bölgesi’nin tam ortasında, Teke Yöresi’nin kalbinin attığı yerde eğitim, kültür, sanat adına Sayın Cumhurbaşkanımızın

BAKAN KURTULMUŞ’TAN BUCAK’A AÇIK ÇEK

BAKAN KURTULMUŞ’TAN BUCAK’A AÇIK ÇEK Bucak Eğitimde Kaliteyi Arttırma Projesinin (BEKAP) açılışı yapan Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr.

SON GÜN 28 ŞUBAT

SON GÜN 28 ŞUBAT Ölçü ve tartı bulunduran esnaflar, damga süreleri dolmuş bulunan ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenelerinin yaptırılması

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI