TEK ÇÖZÜM: EĞİTİM

Ana Sayfa » Gündem » TEK ÇÖZÜM: EĞİTİM
Paylaş
Tarih : 13 Aralık 2017 - 10:53

BAŞKAN SEZGİN MÜJDELEDİ; BUCAK’TA ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKININ YAPIMINA BAŞLANDI
Bucak Belediyesi, genç nesillerin trafik bilincini kazanmaları ve trafiği eğlenerek öğrenmeleri amacıyla ilçeye Çocuk Trafik Eğitim Parkı kazandırıyor . 
Bucak Belediyesi, geleceğin teminatı olan çocuklarımızın trafik eğitimini küçük yaşlarda kazanmalarını sağlamak ve trafikte kurallara uyan bilinçli nesiller yetişmesi amacıyla Çamlıca Mahallesinde, Belediye Teknik Hizmetler Binası arkasında bulunan 6 bin m² alan içerisinde Çocuk Eğitim Trafik Parkının yapımına başlandı.
Bucak Belediyesi’nin örnek bir proje daha yürüttüğünü ifade eden Bucak Belediye Başkanı/Kaymakam Yalçın Sezgin, “Okul öncesi çocuklar ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vermek, okul dışında her an karşı karşıya kalınan trafik ortamını parklarda gerçekleştirerek trafik kurallarına uygun davranış kazandırılmasına, böylece trafik kültürünün oluşmasına ve trafik kazalarının en aza indirilmesine yardımcı olmak amacıyla Bölgenin en büyük ve en donanımlı Çocuk Trafik Eğitim Parklarından birinin yapımı için çalışmalara başladık.” dedi. 
Başkan Yalçın Sezgin, “Trafik parkı içerisinde trafik bilgileri eğitim binası, trafik eğitim amfisi, çelik konstruksiyon üst geçit, benzin istasyonu yeri, yeni başlayanlar için kısa süreli mini alıştırma alanı, akülü araç, dört tekerlekli bisiklet, bisiklet yolu, bisiklet park yeri, gözetleme kulesi, maket okul ve hastane, mini araç otoparkı, trafik levhaları, sinyalizasyonlar bulunacak” açıklamasında bulundu.
“Trafik sorunu eğitimle çözülür”
Trafik eğitiminin küçük yaşlarda verilmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Sezgin, “Ülkemiz geliştikçe trafiğinde en önemli problemlerimizden biri haline dönüştü. Bunun tek çözümü de eğitim. Çocuklarımıza bu konuda küçük yaşlarda görsel ve uygulamalı eğitim vererek gelecek nesilleri kazanmayı ve şehrimiz adına önemli bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Siz ne kadar düzenleme yaparsanız yapın eğer insanlar kurallara uymuyorsa otopark işini ve trafik problemini çözmek mümkün değil. Onun için kurallara uyan, trafikte daha güvenli bir nesiller oluşturmak adına böyle bir yatırımı Bucak Belediyesi olarak gerçekleştiriyoruz.Trafik eğitim parkının hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MAKÜ Öğrencisi Arif ÖZEN Dünya Şampiyonu Oldu

MAKÜ Öğrencisi Arif ÖZEN Dünya Şampiyonu Oldu Slovakya’da gerçekleştirilen Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda Burdur Mehmet

“Çalışmalar, bir an önce bitirilmeli”

“Çalışmalar, bir an önce bitirilmeli” İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, basın açıklaması yaparak Bucak ilçesinde Sanayi Sitesi’nde

BUCAK SULAMA BİRLİĞİ İHALE İLANI

355 MM HDPE PN 10 BORU ALIMI BUCAK SULAMA BİRLİĞİ 355 MM HDPE PN 10 BORU ALIMI alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI