Bucak Emin Gülmez TBMYO’da Salep Günü!

Ana Sayfa » Gündem » Bucak Emin Gülmez TBMYO’da Salep Günü!
Paylaş
Tarih : 15 Aralık 2017 - 13:28

Bucak Emin Gülmez TBMYO’da Salep Günü!
Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda salep günü düzenlendi. Yüksekokul bünyesinde gerçekleşen salep gününde, Bucak ilçemizde üretilen salepten ve sütten yapılan soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi olan salep içeceği katılımcılarda sıcak bir tebessüm oluşturdu. Farklı şehirlerden gelen öğrenciler, salep tadıyla tanıştı.  
Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda 12 Aralık 2017 Salı günü öğrencilere final öncesi moral ve motivasyon için salep günü düzenlendi. Yüksekokul bünyesinde gerçekleşen salep gününe Bucak İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Nil Esra DAL, Bucak Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Adnan KALKAN, Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Osman AKIN, Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Melike ŞİŞECİ ÇEŞMELİ’nin yanı sıra Bucak’ta yer alan Makü Birimlerinin idari personelleri ile yöneticileri ve bu birimlerin öğrencileri ile çok sayıdaki akademik personeli ve öğrencilerin katılımıyla salep günü etkinliği gerçekleşti.
Bucak ilçemizde üretilen salepten ve sütten yapılan soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi olan salep içeceği katılımcılarda sıcak bir tebessüm oluşturdu. Etkinliğe katılanlara salep geleneksel yöntemlerle ikram edilirken, bucak salebi ile ilgili bilgiler aktarıldı.Farklı şehirlerden gelen öğrenciler salep tadıyla tanışmış, Bucak’ın değeri haline gelmiş, yaz aylarında dondurmada kullanılan salebi aralık ayında da etkinliğimizde tadabildiler.
Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Melike ŞİŞECİ ÇEŞMELİ, etkinliğe katılan akademik, idari ve öğrencilere ve bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği olan İsmail YAYLALI ve ÇANGIR TARIM VE HAYVANCILIK Hikmet ÇANGIR’a teşekkür etti. Bu tür etkinliklerin artarak devam etmesi temennilerinde bulundu.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ŞEHİDİMİZ VAR BUCAK!!!

ŞEHİDİMİZ VAR BUCAK!!! Çebiş Köyünden Uzman Çavuş Muhittin Talha ÇALIŞKAN, Afrin’de şehit düştü. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Milletvekili PETEK’den Müjde: “Bucak Pilot Bölge Seçildi”

Milletvekili PETEK’den Müjde: “Bucak Pilot Bölge Seçildi” AK Parti Burdur Milletvekili, Adalet Komisyonu Üyesi, 15 Temmuz Darbe Araştırma

DAHA YEŞİL BİR BUCAK İÇİN ÜCRETSİZ FİDAN DAĞITILDI

DAHA YEŞİL BİR BUCAK İÇİN ÜCRETSİZ FİDAN DAĞITILDI Bucak Orman İşletme Müdürlüğü tarafından daha yeşil bir Türkiye için 21 Mart Dünya

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI