BAŞKAN BEKTAŞ YENİDEN ADAY

Ana Sayfa » Gündem » BAŞKAN BEKTAŞ YENİDEN ADAY
Paylaş
Tarih : 09 Şubat 2018 - 14:26

BAŞKAN BEKTAŞ YENİDEN ADAY
Yaklaşan Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerinde Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Bektaş, tekrar aday olduğunu açıkladı.  
Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Bektaş, yaklaşan oda seçimlerinde tekrar aday olduğunu belirtti. Gazetemiz kurucusu Mustafa Tutum ile görüşen Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Bektaş, borçlu bir oda devraldıklarını, borçları ödediklerini ve Odaya güzel kazanımlar sağladıklarını ifade etti. Celal Bektaş, Oda olarak güzel bir hizmet binası yaptıklarını, Hizmet aracı aldıklarını ve odaya İlçe Emniyet Müdürlüğü arkasında arsa kazandırdıklarını söyledi.
Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Bektaş yaptığı açıklamada; “Sanayi ve Gümrük Bakanlığı ile TESK’in kararı ile aidatlar 203 lira oldu. Asgari ücretin %10’u olarak belirlenen aidatlar asgari ücret arttıkça aidatlar da değişecektir. Aidat belirleme ile ilgili bizim hiçbir yetkimiz yoktur. İmza Sirküsü ve Oda kayıtları resmi evraktır. Ankara TESK’in sitesinden gelir.
Ücretini TESK veya Sanayi Bakanlığı belirler. Yarı resmi yarı sivildir. İdarecileri sivil olur, dairemiz resmidir. Plakamız siyahtır. Oda başkanlığı için aday olan arkadaşlarımız İmza Sirküsü ve Oda kayıtları için ücret almayacağız şeklinde açıklamada bulunmuşlardır. Kesinlikle öyle bir şey yapamazlar, yaparlarsa da kendileri öderler. Çünkü kamu parasıdır. Arkadaşlarımız araştırmadan yanlış bir açıklamada bulunmuşlar. Açıklamalarını düzeltirlerse çok iyi olur. Çünkü esnaflarımız bu açıklamanın doğruluğuna inanarak bizleri suçlayabilir-ler. Odamız, lokantalara, bakkallara, fırınlara, berberlere ücret verebiliyor. Berberlere yeni fiyat verildi. 3,5 yıldır aynı fiyat uygulanıyor-du. Bu yıl saç sakal traşını 25 TL olarak belirledik. İndirimli yapan berberlerimizde var.
1841 üyemiz var. Dönemimizde gözle görünür işler yaptık. Binamızı yeniledik, doğalgazımızı aldık. Yeni araba aldık. Başkanlığı devraldığımızda 39 bin TL borç vardı onu ödedik. 90 bin TL para biriktirdik. Kredi çekerek 150 bin TL’ye Emniyet Müdürlüğünün orada 1356 m2 yer aldık. Borcunu ödedik.
Tarla olarak kayıtlıdır. Yanındaki tarlayı da alarak parsel yaptıracağız. İnşallah bize nasip olursa ileriki dönemlerde buraya bir düğün salonu yaparak esnaflarımıza indirimli bir şekilde hizmete sunmayı planlıyoruz.
Seçimler için 2 bin tane kurban bıçağı yaptırdık. Resmi dairelerimize dağıttık. Seçim günü de esnaflarımıza hediye edeceğiz. Yemek karını iptal ettik. Seçim günü binamızın önüne çadır kuracağız. Aşçı tutup yemek, tatlı, çay herkes yiyip içecek. Böyle bir seçim hazırlığı içindeyiz.”dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

“Vatandaşımıza kaliteli hizmet, kaliteli ulaşım bizim en önemli görevlerimizden birisi”

“Vatandaşımıza kaliteli hizmet, kaliteli ulaşım bizim en önemli görevlerimizden birisi” Barbaros Mahallesinde devam eden sıcak asfalt çalışmalarını

GÖLHİSAR İÇİN BÜYÜK ÖNEM ARZ EDEN ÇAMELİ YOLU İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

GÖLHİSAR İÇİN BÜYÜK ÖNEM ARZ EDEN ÇAMELİ YOLU İHALE TARİHİ BELLİ OLDU 29 OCAK 2019’DA İHALE GERÇEKLEŞECEK AK Parti Burdur Milletvekilleri

Kaymakam Sezgin’den Öğrencilere Karne Hediyesi

Kaymakam Sezgin’den Öğrencilere Karne Hediyesi Bucak’ta kültür hareketi ile devam ediyor. Bucak Belediyesi tarafından geçen yıl başlatılan

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI