BAŞKAN BEKTAŞ YENİDEN ADAY

Ana Sayfa » Gündem » BAŞKAN BEKTAŞ YENİDEN ADAY
Paylaş
Tarih : 09 Şubat 2018 - 14:26

BAŞKAN BEKTAŞ YENİDEN ADAY
Yaklaşan Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerinde Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Bektaş, tekrar aday olduğunu açıkladı.  
Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Bektaş, yaklaşan oda seçimlerinde tekrar aday olduğunu belirtti. Gazetemiz kurucusu Mustafa Tutum ile görüşen Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Bektaş, borçlu bir oda devraldıklarını, borçları ödediklerini ve Odaya güzel kazanımlar sağladıklarını ifade etti. Celal Bektaş, Oda olarak güzel bir hizmet binası yaptıklarını, Hizmet aracı aldıklarını ve odaya İlçe Emniyet Müdürlüğü arkasında arsa kazandırdıklarını söyledi.
Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Bektaş yaptığı açıklamada; “Sanayi ve Gümrük Bakanlığı ile TESK’in kararı ile aidatlar 203 lira oldu. Asgari ücretin %10’u olarak belirlenen aidatlar asgari ücret arttıkça aidatlar da değişecektir. Aidat belirleme ile ilgili bizim hiçbir yetkimiz yoktur. İmza Sirküsü ve Oda kayıtları resmi evraktır. Ankara TESK’in sitesinden gelir.
Ücretini TESK veya Sanayi Bakanlığı belirler. Yarı resmi yarı sivildir. İdarecileri sivil olur, dairemiz resmidir. Plakamız siyahtır. Oda başkanlığı için aday olan arkadaşlarımız İmza Sirküsü ve Oda kayıtları için ücret almayacağız şeklinde açıklamada bulunmuşlardır. Kesinlikle öyle bir şey yapamazlar, yaparlarsa da kendileri öderler. Çünkü kamu parasıdır. Arkadaşlarımız araştırmadan yanlış bir açıklamada bulunmuşlar. Açıklamalarını düzeltirlerse çok iyi olur. Çünkü esnaflarımız bu açıklamanın doğruluğuna inanarak bizleri suçlayabilir-ler. Odamız, lokantalara, bakkallara, fırınlara, berberlere ücret verebiliyor. Berberlere yeni fiyat verildi. 3,5 yıldır aynı fiyat uygulanıyor-du. Bu yıl saç sakal traşını 25 TL olarak belirledik. İndirimli yapan berberlerimizde var.
1841 üyemiz var. Dönemimizde gözle görünür işler yaptık. Binamızı yeniledik, doğalgazımızı aldık. Yeni araba aldık. Başkanlığı devraldığımızda 39 bin TL borç vardı onu ödedik. 90 bin TL para biriktirdik. Kredi çekerek 150 bin TL’ye Emniyet Müdürlüğünün orada 1356 m2 yer aldık. Borcunu ödedik.
Tarla olarak kayıtlıdır. Yanındaki tarlayı da alarak parsel yaptıracağız. İnşallah bize nasip olursa ileriki dönemlerde buraya bir düğün salonu yaparak esnaflarımıza indirimli bir şekilde hizmete sunmayı planlıyoruz.
Seçimler için 2 bin tane kurban bıçağı yaptırdık. Resmi dairelerimize dağıttık. Seçim günü de esnaflarımıza hediye edeceğiz. Yemek karını iptal ettik. Seçim günü binamızın önüne çadır kuracağız. Aşçı tutup yemek, tatlı, çay herkes yiyip içecek. Böyle bir seçim hazırlığı içindeyiz.”dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İFTARDA BULUŞTU

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İFTARDA BULUŞTU Bucak İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin, şehit ve gazi aileleri ile iftarda bir

Burdur Valisi Hasan Şıldak Göreve Başladı

Burdur Valisi Hasan Şıldak Göreve Başladı 18/05/2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazete Yayımlanan 2018/11819 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla

Ak Parti Burdur Milletvekili Adayları Belli Oldu

Ak Parti Burdur Milletvekili Adayları Belli Oldu AK Parti’nin, 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Ak Parti’den Burdur Milletvekili adayları

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI