“ÇOCUKLARINIZI ÇOK SEVİN”

Ana Sayfa » Gündem » “ÇOCUKLARINIZI ÇOK SEVİN”
Paylaş
Tarih : 20 Şubat 2018 - 14:09

“ÇOCUKLARINIZI ÇOK SEVİN”
BEKAP  “Bucak Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi”nin Şubat Programları kapsamında Aile Seminerlerinde öğrenci velileri ile bir araya gelen Yazar Şebnem AKYÜZ, çocuk istismarı üzerinde durarak anne babalara bilhassa kız babalarına çocuklarını, kızlarını çok sevmelerini tavsiye etti.  
Bucak’ta Kaymakamlık, Belediye ve Eğitim evi işbirliğinde organize edilen, kısa adı BEKAP olan “Bucak Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi”nin Şubat Programları kapsamında Aile Seminerleri de başladı. Proje kapsamında Müftülük konferans salonunda 19 Şubat Pazartesi akşam saat 19:00’da Yazar Şebnem AKYÜZ, öğrenci velileri ile bir araya geldi. Seminere Bucak Kaymakamı Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin ve eşi Sıla Sezgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Bucak İlçe Müftüsü İshak Göksel, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci velileri ile aileler katıldı.
Velilerin yoğun katılım sağladığı seminerde, ilk olarak BEKAP tanıtım sinevizyonu izlendi. Program Yazar Şebnem AKYÜZ’ü tanıtan videonun izlenmesi ile devam etti.
Daha sonra Yazar Şebnem AKYÜZ, alkışlar eşliğinde sahnedeki yerini aldı. Böyle bir projenin içinde yer aldığından dolayı Bucak Kaymakamı Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin’e teşekkür eden Yazar Akyüz, katılımlarından dolayı salondaki kalabalığa teşekkür etti.
Kendini tanıtarak başladığı seminerde Yazar Akyüz, kendi hayatından anne babasının çocuklarına karşı tutumunu, okul hayatını, iş hayatını ve aile hayatını anlattı. Yaşadığı zorluklara ve bu zorluklardan sonra hayata tutunuşunu ele alarak salondakilere tavsiyelerde bulundu. Kendisinin de bir koruyu anne olduğunu söyleyen Akyüz, kan bağı olmasa küçük kızına gönül bağı ile bağlı olduğunu ifade etti. Bucak’ta 14 tane koruyucu ailenin olduğunu öğrenen Akyüz, Bucaklıların koruyucu aileye verdiği önemi gördüğünü belirterek, “Koruyucu aileleri tebrik ediyorum. İyiki varlar. Bu kadar büyük ve anlamlı bir görevi ifa ettikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Küçük yüreklere dokunuyorsunuz. Onlara bir aile ortamı, sıcaklığı yaşatıyorsunuz. Dünyada en büyük servet bir aileye sahip olmaktır. Sizler de bu serveti onlar için oluşturuyorsunuz. Koruyu aile sayısının Bucak’ta ve ülkemizde artmasını temenni ediyorum.”dedi.
Seminerinde, sosyal medya ve çocuk konusuna değinen Yazar Akyüz, “Aslında internet, sosyal medya bizi kullanıyor. Biz onları kullanmıyoruz. Parkta çocuk salıncakta, kaykayda anne ise bankta elinde telefon oyalanıyor. Çocuk; “anne, anne,” biraz duruyor tekrar “anne, anne” çağırıyor. Tam gidecekleri sırada anne çocuğun yanına gidiyor, çocukla ellerini çamura buluyor sonra bir selfi ve sosyal medya “Çocuğumla Kaliteli zaman” diye paylaşımda bulunuyor. Aradan günler geçiyor gece yarısı bir telefon geliyor bana. Bir anne diyorki çocuğumla kaliteli zaman geçiremiyorum. Çocukla bu şekilde ilgilenirsen tabi kaliteli zamanı sadece sosyal medyada insanlara göstermiş olursun. Kendin yaşayamazsın. Bunun yanında sosyal medyayla o kadar iç içeyiz ki karşı komşumuzun cenazesine bile gidemiyoruz. Kısacası herkese karşı olan görevlerimizi unutuyoruz. Artık hayatımız, sosyal medya ile sınırlı.”şeklinde konuştu.
Türkiye’de gündemde olan çocuk istismarı ile ilgili olarak da Yaza Akyüz, “Çocuk istismarı almış başını gidiyor. Buna dur diyecek, bu sorunu çözecek olan anne ve babalardır. Çocuklarınıza zaman ayırın. Onlar birer birey. Onlar, her şeyin farkında. Eşinizle olan sorunlarınızı bile biliyorlar.  
Ben çocuğuma insan olmayı, merhameti öğretiyorum. Çocuk yetiştirmek sanattır. Çocuklarını çok sevin, onlara sahip çıkın. Çocuklarınıza önce insan olmayı öğretin, merhameti öğretin. Aile olun. Aile olmayı unutursanız, devlette olamazsınız.
Bilhassa babalar, kızlarınızı sevin. “Seni seviyorum”deyin. Parka gidin, şeker alın, oyunlar oynayın. Oynayın ki, gel sana şeker vereyim, gel seninle oyun oynayalım diyen kişilerle gitmesinler. Eğer sizden sevgi görmezse, sevgiyi “ne güzel kızsın” diyen adamda bulmasın.
Anne – Baba olarak sizler çocuklarınıza örneksiniz, model olacaksınız.”dedi.
Seminerine örneklerle devam eden Yazar Akyüz, zaman zaman salonda yaptığı terapi ve anlattıkları ile duygulu anlar yaşattı.
Seminerin sonunda büyük alkış alan Yazar Şebnem Akyüz’e Bucak Kaymakamı Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin tarafından çiçek takdim edildi.
Program sonunda, Yazar Şebnem Akyüz’ün “Benim Adım Sabır” adlı kitabını alan okuyucular, uzun kuyruk oluşturdular. Tek tek kitabını imzalayan Yazar Şebnem Akyüz, okurlarını kırmayarak hatıra fotoğrafı da çektirdi. 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ÜNAL, DOĞALGAZ İÇİN KOLLARI SIVADI

BAŞKAN ÜNAL, DOĞALGAZ İÇİN KOLLARI SIVADI Bucak’ta doğalgaz erişimi olmayan mahalle kalmayacak Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal çalışmalarına

“Bucak her yıl çok kitap okuyacak”

Kaymakam Sezgin, Basını da Unutmadı “Bucak her yıl çok kitap okuyacak” BEKAP 2 Kitap Günleri kapsamında Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, ilçede

BEKAP 2 KİTAP FUARINI 12 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

BEKAP 2 KİTAP FUARINI 12 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ BEKAP 2 Kitap Günleri sona erdi. Kitap Fuarında bulunan 250 binin üzerinde kitaplar, 10 günde

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI