“GÖREVİMİZİ SEVEREK YAPIYORUZ”

Ana Sayfa » Gündem » “GÖREVİMİZİ SEVEREK YAPIYORUZ”
Paylaş
Tarih : 22 Şubat 2018 - 15:13

“GÖREVİMİZİ SEVEREK YAPIYORUZ”
Bucak Esnaf Odası Başkanı Celal Bektaş, kendisinin ve yönetiminin tekrar aday olduğunu belirterek, “Üyelerimiz, yönetimimiz ve ben görevimizi severek yapıyoruz. Takdir, siz değerli esnaf arkadaşlarımızın.”dedi.
Bucak Esnaf Odası Başkanı Celal Bektaş, Cumartesi günü yapılacak seçimler ile ilgili basın açıklaması yayımladı. Açıklamasında kendisinin ve yönetiminin tekrar aday olduğunu belirten Bektaş, “Üyelerimiz, yönetimimiz ve ben görevimizi severek yapıyoruz. Takdir, siz değerli esnaf arkadaşlarımızın.”dedi. 
Bucak Esnaf Odası Başkanı Celal Bektaş’ın açıklaması şöyle: “Değerli Esnaf Kardeşlerim ve Arkadaşlarım,
Malumunuz üzere 24 şubat 2018 de odamızın seçimi yapılacaktır. Celal Bektaş ve yönetim kurulu olarak bizde seçime gidiyoruz. Bildiğiz üzere iki dönemdir mevcut yönetimdeyiz.
Sizlere kısaca yapmış olduğumuz icraatları belirtmek istiyoruz. Her şeyden önce şunu belirtelim. Yasalar başkan ve yönetim kurulu olarak bir yetki vermiş verilen yetkilerin sınırlarında çizilmiş. Keyfi bir idarecilik yaparak sınırları aştığımız taktirde cezai müeyyidenin neler olduğunu da belirtmiş ayrıca mali konularda ve diğer icraatlarda bakanlık olarak günlük bilgi verilmesi gerektiğini de belirtmiş. Sanayi Ticaret Bakanlığının belirtmiş olduğu yönetmeliklere harfiyen uyulması gerektiği kayıt ücretlerinde olsun ,aidatlarda olsun her türlü belge ve evrak tahsilatların da tarifeleri belirtmiş kuruş olarak dahi eksik veya fazla almanın suç sayılacağı ve yöneticiler belirtiyor olmasına rağmen aidatları sileceğim belge bedellerini almayacağım şeklindeki beyanatların talihsiz ve bilgisiz açıklamalar olduğu ve bu yasal olmayan açıklamaların dahi suç olabileceği üyeler üzerinde yanlış bilgilendirmeden dolayı biz yöneticilere karşı kışkırtıcılık ,güvensizlik yaratmanın gayreti içerisinde olmak ,yani bizleri yasal olmayan işlemler yapıyor algısı yaratma gayreti tamamen maksatlı ve yakışık olmayan istinatlardır. Kurumumuz kamu kurumudur.
Tüm işlemler bakanlık yönetim ve denetiminde yapılmaktadır. Ben yaptım oldu demek imkansız olmakla birlikte tamamen suç niteliği taşır. Lütfen yapılan beyanatlarda ve ziyaretlerde yada olmayan hususların taahhüdünü yapmayalım. Yanlış ve maksatlı aldatıcı bilgilendirmeden kaçınalım.
Bizler göreve geldiğimizde odamızı borç ile devir aldık. Sizlerin ödediği aidatlarla kısa zamanda ilçemizin en güzel yerinden 1350 m2 arazi aldık. Kompleksli ,sosyal alanı ,sizlerin de faydalanacağı düğün salonu ,toplantı salonu ve daha bir çok taleplere cevap vererek özellikle yapılacak olan bu hizmet inşallah sizlerin desteği ile bize nasip olacaktır.
Odamızın malı olan 300 m2 lik çukur mahallesindeki hizmet binamızı kusursuz olarak restore ettirdik. Odamızın bir resmiyeti vce prestiji vardır. Almış olduğumuz hizmet aracı sizlerin hizmetinde kullanılmaktadır.
2018 yılı itibari ile hiç bir kurum ve kuruluş ve şahsa borcumuz bulunmamaktadır. Şunu da belirtelim oldukça yüksek miktarda aidat alacağımız vardır. Şimdiye kadar olduğu gibi kırmadan dökmeden hiçbir üyemizi gücendirmeden bu alacaklarımızı toplayacağız .
“Oda yöneticilerine ve personele hizmet ediyor denildi” Başkanımız ücretinden ,yönetim kurulumuz ve denetim kurulumuz huzur hakkından feragat ettiler ,yasada belirtilen tutarların dörtte birini dahi almadık . Personelimiz ise yeni işe başlamış en düşük memur aylığını almıyorlar. İsteyene her türlü belgeyi gösterebiliriz. Neden bu maksatlı açıklamalar yapılıyor? Biz alacaklarımızı toplasak zaten tüm projelerimiz gerçekleşecek. Bizler toplanması gereken tüm aidatın yıl içerisinde ancak üçte birini tahsil edebiliyoruz. Esnafın durumunu en iyi bizler biliyoruz. Topladığımızı da çarçur etmeden kısarak kanunlar çerçevesinde ve başkan yönetim personeli olarak fedakarlık göstererek harcama yapıp sizlere hizmet ediyoruz.
Sizlere teşvik ve desteklerden yararlanmanız için sonuna kadar yardımcı olduk. Kayıt dışı çalışanlarla mücadele verdik. Kayıtlarınız ,vizeleriniz ilde yapılması gerekirken hiçbirinizi Burdur’a göndermedik. Kantinci esnafımıza daha uygun kira bedelleri ile oturmaları için milli eğitim ile hep temasta olduk. Kapalı pazarda yer tahsis ücreti aldırmadık. Kapalı Pazar ve terminaldeki iş yerlerinin kira bedellerini düşülmesi için uğraşıyoruz. Oğuzhan sanayi sitesindeki drenej kanalları yaptırdık ,aynı siteye doğal gazın getirmesi için çok uğraş verdik. Kızılkaya sanayi sitesi dükkanlarının önüne parke döşenmesini sağladık. İnşallah çok yakında tabelalarında yola asıldığını göreceğiz. Kurum ve kuruluşlarda oluşturulan komisyonlarda görev alarak sizlerin lehine kararlar çıkmasını sağladık. Sizleri ilgilendiren yasalarda bilgilendirme yaptık. Kayıt dışı satış olarak satış yapanları şehir dışına uzaklaştırdık. Haksız rekabet oluşmasını önledik. Fırıncı esnafımızın tarifeleri bakanlık onayına tabi olup raiç olan diğer esnafımızın girdilerdeki artışlar , işyeri kira ücreti ,mali giderler ,sigorta primleri ve ilçemizin ekonomik yapısı dikkate alınarak fiyat tespitlerini yaptık. Mal ve hizmetlerin kalite ve sağlık koşullarına uygunluğu konusunda kontrol mekanizmasına hep destek verdik. İndirimli sağlık protokolleri imzalanarak sağlık sorunlarınıza yardımcı olduk. İmalatçı üyelerimize sanayi sicil belgeleri almalarını sağladık. İndirimli elektrik kullanımını sağladık.
İş sağlığı ve güvenliği alanında sertifika dalında kurumsal protokoller yapılarak uygun bedel karşılığı üyelerimizi yönlendirdik. Büro hizmetlerinde sizlere hep anlayışlı güler yüzle davranarak her türlü konuda önünüze düşüldü yardımcı olmaya çalışıldı. Vatandaşlardan gelen her türlü şikayetin takipçisi olundu ve gereği yapıldı.
Okullarımıza ve bilhassa meslek liselerimize araç gereç yardımı Oğuzhan sporumuza her zaman nakdi yardım düzenlenen turnuvalarda forma eşofman ayakkabı yardı fakir aile ve muhtaç kişilere bütçe imkanlarından yardımlar yaptık. Son yıllarda her caddemize açılan büyük satış mağazaları ile ilgili esnaflarımızın mağduriyeti hepimizin malumu bu iş yerlerinin ruhsatlarının olup olmadığı nasıl ruhsat verildiği kanuni dayanağı belediyemize sorulmuş ,bu hususta esnafın mağduriyeti hep gündemde tutulmuştur. Ayrıca bu konu ilçemizin değil ülkemizin sorunudur. Kapalı Pazar ve terminaldeki iş yeri kiralarının yüksek olduğu belediyemize rapor edilmiştir. Pazar yerinin sağlık koşullarına uygun şekilde esnaflarımızın sıcak ortamda alış verişlerini yapacağı bir şekle getirilmesi gerekirse oda bütçesinden katkı yaparak düzene sokmak amacındayız. Köy pazarı ile Perşembe pazarını aynı günde olmaması için mücadelemiz sürüyor. Almış olduğumuz arazinin problemli olduğu yaygın bir şekilde dile getiriliyor İnsaf üyelerimiz aldatmayalım.
Dışarıdan gazel okumak kolay lütfen asılsız istinatlarda maksatlı haberler paylaşmayalım herkes yaptıkları ile anılacak. Bizler zor şartlarda kısıtlı imkanlarla sizlere hizmet ediyoruz. Şu hatanız var , şunu yapmıyorsunuz densin. Eleştirilerin başımızın üstün-de yeri var. Ahilik kültürüne yakışmayan bu yıpratma politikası boştur. Üyelerimiz her şeyin farkında görevimizi severek yapıyoruz . Taktir sizlerin.
Asılsız mesnetsiz yasa dışı paylaşım ve beyanatların yöneticileri itibarsızlaştırmak suçlamak ahlaki olmadığı gibi hukukumuzda da bir karşılığı olduğunu unutmayalım.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının yakın bir zaman sonra Bucak Ziraat Odası’ndan

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği”

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği” Ak Parti İl Başkanılğı’nca düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında,

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Oğuzhanspor’a Moral Desteği

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Oğuzhanspor’a Moral Desteği Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu, “Kulübümüze her

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI