“Kadınlar, toplumun oluşmasında en önemli yapı taşıdır”

Ana Sayfa » Gündem » “Kadınlar, toplumun oluşmasında en önemli yapı taşıdır”
Paylaş
Tarih : 08 Mart 2018 - 7:20

“Kadınlar, toplumun oluşmasında en önemli yapı taşıdır”
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Vali Şerif Yılmaz, “Hayatın her alanında önemli görevler üstlenen Kadınlar, huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir toplum oluşmasında en önemli yapı taşıdır.”diyerek fedakar, cefakar Anadolu Kadını olmak üzere tüm kadınların bu anlamlı gününü kutladı. 
Vali Şerif Yılmaz’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla yayımladığı mesaj şöyle:
“Özverinin, şefkatin ve sevginin kaynağı olan, aile kurumunun temelini oluşturan Kadınların 8 Mart “Dünya Kadınlar Gününü” kutluyorum.
Hayatın her alanında önemli görevler üstlenen Kadınlar, huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir toplum oluşmasında en önemli yapı taşıdır. Her alanda yaptıkları katkılar ve başarılı çalışmaların yanında, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı, nesillerimizi sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirerek, geleceğimizin şekillenmesinde önemli rol oynamakta, önemli bir sorumluluğu üstlenmektedirler.
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) bir hadisi şerifinde “Allah sizden; kadınlara karşı iyi ve hayırlı olmanızı ister; çünkü onlar, sizin analarınız, kızlarınız veya teyzelerinizdir.” buyuruyor.
Bu duygu ve düşüncelerle kadına şiddet başta olmak üzere, kadınlarımızın toplumsal hayat içerisinde karşılaştıkları tüm sorunların giderilmesi adına farkındalığın oluştuğu bir gün olmasını diliyor, başta fedakar cefakar Anadolu Kadını olmak üzere tüm kadınların bu anlamlı gününü kutluyorum.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Milletvekili Özçelik’in Ahilik Haftası mesajı

Milletvekili Özçelik’in Ahilik Haftası mesajı -AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Türklerin Anadolu’da 1000 yıldan

AHİLİK HAFTASI KUTLAMASINA TÜM HALKIMIZ DAVETLİ

AHİLİK HAFTASI KUTLAMASINA TÜM HALKIMIZ DAVETLİ Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu, yarın Bucak’ta düzenlenecek olan Ahilik

Bucak’ta 13 bin 339 öğrenciye 111 bin 088 ders kitabı dağıtıldı

Bucak’ta 13 bin 339 öğrenciye 111 bin 088 ders kitabı dağıtıldı Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, yeni eğitim

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI