“İstiklal Marşımız, milletimize büyük cesaret ve moral aşılamıştır”

Ana Sayfa » Gündem » “İstiklal Marşımız, milletimize büyük cesaret ve moral aşılamıştır”
Paylaş
Tarih : 12 Mart 2018 - 15:03

“İstiklal Marşımız, milletimize büyük cesaret ve moral aşılamıştır”
AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Öçelik, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajın-da, “İstiklal Marşı; milletimizin bağımsızlık aşkının, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakârlıkla verdiği kurtuluş mücadelesinin sembolüdür. ”diyen Milletvekili Özçelik, “Her mısrası büyük anlamlar yüklü olan İstiklal Marşımız, milli mücadelemizin en çetin dönemlerinde milletimize büyük cesaret ve moral aşılamıştır.” ifadelerine yer verdi.
AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Bayram Özçelik, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Milletvekili Bayram Özçelik, mesajında şu ifadelere yer verdi: ”Türk milletinin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ‘’Milli Marş’’ olarak kabul edilişinin 97. yıl dönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız. 
Türk ulusunun kendisini esir etmek isteyen güçlere karşı topyekûn verdiği bir savaş ile ulusal benliğini kurtardığı ve bağımsızlığa olan tutkusunu destanlaştırdığı istiklal mücadelemiz, milli şairimiz 1. Dönem Burdur Milletvekilimiz Mehmet Akif Ersoy’un muhteşem mısralarıyla ebedîleşmiştir.
İstiklal Marşı; milletimizin bağımsızlık aşkının, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakârlıkla verdiği kurtuluş mücadelesinin sembolüdür.
Yüce Türk milletinin hiçbir dayatmaya asla boyun eğmeyeceğinin haykırışı olan İstiklal Marşı’mız; gerektiğinde milletimizin birlik ve beraberlik ile başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığının da sembolüdür.
Tarihi süreç içerisinde hain saldırılara maruz kalarak büyük badireler atlatan Türk milleti, en son yaşadığı 15 Temmuz ihanet hareketiyle yeni bir tarihi sınavla karşılaşmış, ancak önemli bir milli mücadele örneği daha sergileyerek adını tarihe yeniden altın harflerle kazımıştır.
Bugün bizlere düşen görev, bu toprakları vatan yapan şehit ve gazilerimizin mirasına sahip çıkmak, ülkemizi Büyük Önder Atatürk’ün koyduğu hedeflerin ötesine taşıyabilmek için İstiklal Marşımızın vermiş olduğu ruhla, Türkiye’yi inşallah hep birlikte 2023 hedeflerine ve daha güçlü yarınlara taşımaya devam edeceğiz.
Her mısrası büyük anlamlar yüklü olan İstiklal Marşımız, milli mücadelemizin en çetin dönemlerinde milletimize büyük cesaret ve moral aşılamıştır. ‘Hangi çılgın bana zincir vuracakmış, şaşarım’ diyerek emperyalist güçlere meydan okuyan milletimizin hislerini en veciz şekilde ifade etmiştir.
Zeytin Dalı Harekatı’nda ve sınır ötesi operasyonlarında yer alan bütün güvenlik güçlerimize rabbimden muvaffakiyet diliyorum.
Bu düşüncelerle; İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Burdur Milletvekilimiz Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CİHANGİR İSLAM BUCAK’A GELİYOR

CİHANGİR İSLAM BUCAK’A GELİYOR İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İSLAM, Bucak’a geliyor. Saadet Partisi Bucak İlçe Başkanlığı

AK GENÇLİK’TEN ANMA GECESİNE DAVET!

AK GENÇLİK’TEN ANMA GECESİNE DAVET! Ak Parti Bucak Gençlik Kolları seçim çalışmalarının yanında sosyal etkinliklerde de bulunuyor. Ak Gençlik,

FARKINDALIK KONSERİNE TÜM HALKIMIZ DAVETLİ

FARKINDALIK KONSERİNE TÜM HALKIMIZ DAVETLİ Bucak Melekler Engelliler Derneği, 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenliyor.

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI