AK Parti Burdur Milletvekili Reşat PETEK’in 12 Mart Mesajı

Ana Sayfa » Gündem » AK Parti Burdur Milletvekili Reşat PETEK’in 12 Mart Mesajı
Paylaş
Tarih : 12 Mart 2018 - 15:43

15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı, Adalet Komisyonu Üyesi, AK Parti Burdur Milletvekili Reşat PETEK, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Milletvekili PETEK, mesajında: “ Her zaman hakkı ve adaleti düstur edinmiş ,özgürlük ve bağımsızlığından ödün vermeyen necip milletimizin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marş’ımızın, “Milli Marş” olarak kabul edilişinin 97’ıncı yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz.
İstiklal Marşı Taceddin Dergâhında yazılırken, Polatlı yakınlarında Yunanlı’nın top sesleri duyulmaktadır. Buna rağmen onun hiç bir mısrasında hatta kelimesinde tereddüt ve endişeye rastlanmaz. Zafere dopdolu bir iman gözlenir.
İstiklal Marşı mısralarında, uğruna her şeyimizi vermeye hazır olduğumuz vatanın kıymeti, değeri ve önemi vurgulanmakta: “Verme, dünyaları alsan da bu cennet vatanı.” Denilerek Vatan toprakları işgal altındayken yazılan İstiklal Marşı; aziz milletimizin milli mücadele ruhunu, Türk Milleti’nin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel bir biçimde yansıtmaktadır.
İstiklal Marşı, vatan davamızın onur belgesi ve necip milletimizin kendisini tarih sahnesinden silip atmaya çalışanlara karşı hangi değerlere sarılarak, İstiklal mücadelesinin nasıl kazanıldığını anlatan bir tarihi vesikadır.
Yüce bir millet ve onun şanlı mensupları olarak bayrağımızı dimdik ayakta tutmak ve onu ebediyen dalgalandırmak için, her zaman olduğu gibi bugünde birlik beraberlik içinde olmamız, bölücü, parçalayıcı ve yıkıcı unsurlara karşı son derece uyanık olmamız gerekmektedir.
Dün olduğu gibi bugünde Milletimizi meydana getiren bütün fertler olarak, bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhunu, bu duygu birliğini ilelebet muhafaza etmeliyiz.
“Doğacaktır sana vadettiği günler Hakk’ın, Kim bilir, belki yarın.. Belki yarından da yakın,” diyerek milli mücadelenin umudunu, azmini, kararlılığını, inancını yüreklerden mısralara taşıyan, her eserinde İstiklal mücadelesinin, bağımsızlığın, kurtuluşun ve millet sevdasının önemine değinen İstiklal Marş’ımızın şairi Akif’i ve onun yüksek ideallerini, aziz hatırasını bugün bir kez daha minnetle yad ediyoruz.
Burdur Mebusu, medar-ı iftiharımız Mehmet Akif’in dediği gibi, “Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın!”
Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıl dönümünde, Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CİHANGİR İSLAM BUCAK’A GELİYOR

CİHANGİR İSLAM BUCAK’A GELİYOR İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İSLAM, Bucak’a geliyor. Saadet Partisi Bucak İlçe Başkanlığı

AK GENÇLİK’TEN ANMA GECESİNE DAVET!

AK GENÇLİK’TEN ANMA GECESİNE DAVET! Ak Parti Bucak Gençlik Kolları seçim çalışmalarının yanında sosyal etkinliklerde de bulunuyor. Ak Gençlik,

FARKINDALIK KONSERİNE TÜM HALKIMIZ DAVETLİ

FARKINDALIK KONSERİNE TÜM HALKIMIZ DAVETLİ Bucak Melekler Engelliler Derneği, 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenliyor.

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI