“Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın”

Ana Sayfa » Gündem » “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın”
Paylaş
Tarih : 12 Mart 2018 - 15:10

“Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın”
İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 97. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Dolayısıyla Vali Şerif Yılmaz, bir mesaj yayımladı. Mesajında, “Her zaman gururla okuduğumuz İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün yıl dönü-münde, Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.” ifadelerine yer vererek “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.”dedi. 
Vali Şerif Yılmaz’ın İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 97. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Dolayısıyla Yayınladığı Mesaj şöyle: “Aziz Milletimizin ruhunu yansıtan, her zaman gururla okuduğumuz İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün yıl dönümünde, Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.
Akif milletimizin öz benliğini, karakterini yansıttığı İstiklal Marşı dizelerinde, Türk Milletinin bağımsızlığına olan düşkünlüğünü, kutsal değerlerine olan inancını ve ne uğruna savaştığını çok açık net bir şekilde ortaya koymuştur.
Bağımsızlık mücadelemizin gizli ve en önemli kahramanlarından olan İstiklal Şairi Akif’in Burdur içinde ayrı bir önemi vardır. Yüksek ahlakı, mücadeleci kimliğiyle örnek bir şahsiyet, mütefekkir bir gönül insanı olan Akif’in 1’inci TBMM’de Burdur mebusu olarak ilimizi temsil etmesi Burdurlular için her zaman gurur vesilesi olmuştur.
Bugün bizlere düşen Akif’in kaleme aldığı her bir satırda, dizede geleceğimize ışık tutan, geçmişimizle bağlarımızı kuvvetlendiren İstiklal Marşı ruhunun anlam ve derinliğini kavrayarak bu ruhu gelecek nesillere aktarmaktır. Bu ruhun ne kadar önemli olduğunu geçtiğimiz süreç çok net ortaya koymaktadır. Ne mutlu ki Milletimiz, 100 yıl önce ortaya koyulan o ruhun hala canlı olduğunu kaybetmediğini göstermiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 97. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u ve aziz şehitlerimizi şükranla, rahmetle anıyorum.
Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının yakın bir zaman sonra Bucak Ziraat Odası’ndan

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği”

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği” Ak Parti İl Başkanılğı’nca düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında,

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Oğuzhanspor’a Moral Desteği

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Oğuzhanspor’a Moral Desteği Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu, “Kulübümüze her

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI