“Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın”

Ana Sayfa » Gündem » “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın”
Paylaş
Tarih : 12 Mart 2018 - 15:10

“Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın”
İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 97. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Dolayısıyla Vali Şerif Yılmaz, bir mesaj yayımladı. Mesajında, “Her zaman gururla okuduğumuz İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün yıl dönü-münde, Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.” ifadelerine yer vererek “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.”dedi. 
Vali Şerif Yılmaz’ın İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 97. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Dolayısıyla Yayınladığı Mesaj şöyle: “Aziz Milletimizin ruhunu yansıtan, her zaman gururla okuduğumuz İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün yıl dönümünde, Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.
Akif milletimizin öz benliğini, karakterini yansıttığı İstiklal Marşı dizelerinde, Türk Milletinin bağımsızlığına olan düşkünlüğünü, kutsal değerlerine olan inancını ve ne uğruna savaştığını çok açık net bir şekilde ortaya koymuştur.
Bağımsızlık mücadelemizin gizli ve en önemli kahramanlarından olan İstiklal Şairi Akif’in Burdur içinde ayrı bir önemi vardır. Yüksek ahlakı, mücadeleci kimliğiyle örnek bir şahsiyet, mütefekkir bir gönül insanı olan Akif’in 1’inci TBMM’de Burdur mebusu olarak ilimizi temsil etmesi Burdurlular için her zaman gurur vesilesi olmuştur.
Bugün bizlere düşen Akif’in kaleme aldığı her bir satırda, dizede geleceğimize ışık tutan, geçmişimizle bağlarımızı kuvvetlendiren İstiklal Marşı ruhunun anlam ve derinliğini kavrayarak bu ruhu gelecek nesillere aktarmaktır. Bu ruhun ne kadar önemli olduğunu geçtiğimiz süreç çok net ortaya koymaktadır. Ne mutlu ki Milletimiz, 100 yıl önce ortaya koyulan o ruhun hala canlı olduğunu kaybetmediğini göstermiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 97. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u ve aziz şehitlerimizi şükranla, rahmetle anıyorum.
Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ŞEHİDİMİZ VAR BUCAK!!!

ŞEHİDİMİZ VAR BUCAK!!! Çebiş Köyünden Uzman Çavuş Muhittin Talha ÇALIŞKAN, Afrin’de şehit düştü. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Milletvekili PETEK’den Müjde: “Bucak Pilot Bölge Seçildi”

Milletvekili PETEK’den Müjde: “Bucak Pilot Bölge Seçildi” AK Parti Burdur Milletvekili, Adalet Komisyonu Üyesi, 15 Temmuz Darbe Araştırma

DAHA YEŞİL BİR BUCAK İÇİN ÜCRETSİZ FİDAN DAĞITILDI

DAHA YEŞİL BİR BUCAK İÇİN ÜCRETSİZ FİDAN DAĞITILDI Bucak Orman İşletme Müdürlüğü tarafından daha yeşil bir Türkiye için 21 Mart Dünya

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI