“O şiir bir daha yazılamaz.Onu kimse yazamaz.Onu ben de yazamam”

Ana Sayfa » Gündem » “O şiir bir daha yazılamaz.Onu kimse yazamaz.Onu ben de yazamam”
Paylaş
Tarih : 12 Mart 2018 - 14:57

“O şiir bir daha yazılamaz.Onu kimse yazamaz.Onu ben de yazamam”
CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yılı ile ilgili bir mesaj yayımladı. Mesajında, “Mehmet Akif Ersoy muhteşem eseri için, “O şiir bir daha yazılamaz. Onu kimse yazamaz. Onu ben de yazamam. Onu yazmak için o günleri görmek, o günleri yaşamak lazım. O şiir artık benim değildir. O milletin malıdır.”dediğini ifade ederek, “Birlik ve beraberlik ruhunu yansıtan İstiklal Marşımıza herkesin sahip çıkması gerektiğine ve milletimiz özgür yaşadığı müddetçe milli marşımızın aynı coşku ve heyecanla herkes tarafından hep bir ağızdan söyleneceğine olan inancım tamdır.”dedi. 
CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker’in İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yılı ile ilgili yayımladığı mesajı şöyle: “Bundan tam 97 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ayakta alkışlayarak kabul ettiği İstiklal Marşımız, Kuva-yi Milliye ruhunu mısralarında taşıyan, dünya üzerinde eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanının yazılı halidir.
Mehmet Akif Ersoy muhteşem eseri için, “O şiir bir daha yazılamaz. Onu kimse yazamaz. Onu ben de yazamam. Onu yazmak için o günleri görmek, o günleri yaşamak lazım. O şiir artık benim değildir. O milletin malıdır. Benim millete karşı en kıymetli hediyem budur. Allah bu millete yeniden bir milli marş yazdırmasın” demiştir.
Birlik ve beraberlik ruhunu yansıtan İstiklal Marşımıza herkesin sahip çıkması gerektiğine ve milletimiz özgür yaşadığı müddetçe milli marşımızın aynı coşku ve heyecanla herkes tarafından hep bir ağızdan söyleneceğine olan inancım tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Marşımızın büyük Şairi Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere bağımsızlık savaşımızın tüm kahramanlarını, şehitlerini, gazilerini minnetle, şükranla anıyor, saygılarımı sunuyorum.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Milletvekili Özçelik’in Ahilik Haftası mesajı

Milletvekili Özçelik’in Ahilik Haftası mesajı -AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Türklerin Anadolu’da 1000 yıldan

AHİLİK HAFTASI KUTLAMASINA TÜM HALKIMIZ DAVETLİ

AHİLİK HAFTASI KUTLAMASINA TÜM HALKIMIZ DAVETLİ Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu, yarın Bucak’ta düzenlenecek olan Ahilik

Bucak’ta 13 bin 339 öğrenciye 111 bin 088 ders kitabı dağıtıldı

Bucak’ta 13 bin 339 öğrenciye 111 bin 088 ders kitabı dağıtıldı Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, yeni eğitim

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI