Bucak Teknoloji Fakültesi Rektörlük Yönetim Bürosu Bucak TSO Binasında Hizmet Verecek

Ana Sayfa » Gündem » Bucak Teknoloji Fakültesi Rektörlük Yönetim Bürosu Bucak TSO Binasında Hizmet Verecek
Paylaş
Tarih : 14 Mart 2018 - 8:26

Bucak Teknoloji Fakültesi Rektörlük Yönetim Bürosu Bucak TSO Binasında Hizmet Verecek
Bucak TSO binasında hizmet verecek olan Bucak Teknoloji Fakültesi Rektörlük Yönetim Bürosunda incelemelerde bulunan MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, “Bucaklı, ‘biz sanayiciyiz’ diyor. Bu kimliği kendisine vermiş Bucaklı. Bu çok önemli. Eğer siz meseleyi sahipleniyorsanız, kişiselleştiriyorsanız başarı elde edersiniz.”dedi.  
Burdur Mehmet Akif Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcısı Bucak İşletme Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hüseyin Dalğar, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Afşin Güngör ve MAKÜ Genel Sekreteri Ali Nihat Gündüzalp, Bucak Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu’nu makamında ziyaret ettiler.
Heyet, Bucak Ticaret Ve Sanayi Odası Hizmet Binasında faaliyete geçecek Rektörlük Yönetim Bürosunda incelemelerde bulundu.
İncelemenin ardından açıklamada bulunan Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, “Bucak Ticaret ve Sanayi Odası olarak Teknoloji Fakültesi yapacağımız 2 yıl önce valiliğimizde yapmış olduğumuz protokolle sözümüzü vermiştik. O günkü Belediye ve organize sanayi olarak destek verecektik. Destek haricinde Bucak TSO olarak ayrı bir söz verdik. Bugün burada sayın rektörümüzle beraber toplanma amacımız, odamızın 3. Katında Bucak Teknoloji Fakültesinin yönetim ofisini açacağız. Hocam Makine Mühendisi olarak atandılar. Makine Sanayinde çalışan tüm üyelerimizde hocamızdan faydalanabilecektir.
Önümüzdeki günlerde Bucak HTMY onunda bizim arsamız vardı. Orayı düşünüyorduk ama akabinde bir gelişme oldu. Bucak Esnaf ve Kefalet Kooperatifinin yapacak olduğu Sağlık Yüksek Okulu vardı. Burası için de rektörlüğümüzden bir teklif geldi. Bunun değerlendirmesini yapıyoruz. Kooperatifimizde bir sivil toplum kuruluşudur. Onlar biz devam edeceğiz derlerse biz yine kendi arsamıza veya rektörlüğümüzün gösterdiği bir yere okulumuzu yapmak için sözümün arkasındayız.
Biz Odamızda bugüne kadar vermiş olduğumuz sözleri dönem dönem yaptık. Bina yapacağız dedik yaptık, İş Kur’a yer vereceğiz dedik verdik, Kalkınma Ajansı dedik o da geliyor. Bunun yanında da Teknoloji Fakültesi sözümüzü de yerine getiriyoruz. Aşağı katımızı da PTT Bank olarak verdik. 15-20 gün içinde burada faaliyete geçecektir.
Sayın Valimiz de BAKA olarak buraya bir büro açıyor. Arkadaşlarımızın bundan sonra Burdur’a gitmelerine gerek kalmıyor. Ayrıca KOSGEB ile de yazışmalarımız devam ediyor. Kısa zamanda da KOSGEB de binamızda yer alacak.”dedi.
MAKÜ Rektörü Prof. Dr, Adem Korkmaz da, “Teknoloji Fakültemizin dekanı geçtiğimiz günlerde atandı. Teknoloji Fakültemizin binası, derslikleri ve işçiliklerin yapılması biraz zaman alacak ama biz beklemeden Bucak TSO başkanımız kendi oda binasında güzel bir mekanı üniversitemiz için hazırlıyor. Hem sayın dekanımızın yerleşmesi ve çalışmaları takip etmesi bakımından hem de akademisyenlerin gelip yerleşmesi bakımından böyle bir yapının içerisinde yer alması çok önemli. Çünkü akademi, sektör ve iş dünyasından hep ayrı yerde konumlandı. Sanayi ticaret alanı ile iç içe geçmeli ve sahip oldukları güncel kendini yenilemiş teknoloji ile hemhal olmuş akademik birimler, önce alanda kendimizi yenilememiz lazım. Dışa kapattığımız zaman biz de körleşiyoruz. Alanı genişlettiğimiz zaman sektörlerinde düşünce ve görüşlerini alarak sektöre dönüştürücü çalışmalar yapmamız lazım. Yapmış olduğumuz hayvancılık projesi tamamen böyle. Bucak’ta teknoloji fakültesi düzleminde. Bucaklı biz sanayiciyiz diyor. Bu kimliği kendisine vermiş Bucaklı. Bu çok önemli. Eğer siz meseleyi sahipleniyorsanız, kişiselleştiriyorsanız başarı elde edersiniz. Ama artık sanayinin de teknoloji ile birleşmesi gerekiyor. Onun için burada bir makine mühendisliği bölümü bir de elektrik elektronik bölümü açacağız. Artık mühendislik elektrik dijital teknoloji ile ilerliyor. Bundan sonra hocam burada sanayicilerle toplantılarla 3. Bölüme bio mühendislik mi başka bölümler mi olacağına saha çalışmaları sonrası karar verilecek. Hocamızın yapacağı her çalışmanın arkasındayız. Türkiye’nin dünyanın her fuarına gidebilir. Artık sektörün içinde akademi istiyoruz. Biz de bugün bunun için buradayız.”ifadelerine yer verdi.
Bucak’taki Teknoloji Fakültesi çalışmalarını yürütecek olan Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Afşin Güngör: “Türkiye’de böyle bir fakülte henüz yok. O yüzden biz Türkiye’de bir ilkiz. Bucak Ticaret Odası bünyesinde açılmış olmak bizim için gerçekten çok güzel. İnşallah bu büyük desteklerle beraber çok güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Bana verdikleri destek için Sayın Rektörümüze ve Ticaret ve Sanayi Odası başkanımıza teşekkür ediyorum. Birlikte güzel günleri göreceğimizi ümit ediyorum.”şeklinde konuştu.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının yakın bir zaman sonra Bucak Ziraat Odası’ndan

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği”

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği” Ak Parti İl Başkanılğı’nca düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında,

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Oğuzhanspor’a Moral Desteği

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Oğuzhanspor’a Moral Desteği Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu, “Kulübümüze her

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI