VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ

Ana Sayfa » Gündem » VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ
Paylaş
Tarih : 21 Mart 2018 - 7:19

VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ
BUCAK’TA İNTERNET ZAYIF
Bucak’ta Yeni Mahalle sakinleri internetin çekim gücünün düşük olmasından dolayı şikayetçi. Yeni Mahalle Muhtarı Abdurrahman Demir, ilgili kurumlara müracaatlarını yaptıklarını ifade ederek, vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi için yetkililerden yardım istedi.
Bucak, her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Eğitimden sağlığa, sanayiden ulaşıma her alanda hızla gelişen Bucak’ta iletişimin sıkıntılı olduğu ortaya çıktı. Bucak’ın en büyük mahallesi olan Yeni Mahalle sakinleri, evlerinde internet sıkıntısı yaşadıklarını muhtara ilettiler. Yeni mahalle muhtarı Abdurrahman Demir de elinden geldiği kadar vatandaşın bu şikayetini milletvekillerine ve Burdur Telekom Müdürüne iletti. Ancak çabaları boşa çıkan muhtar Demir, vatandaşın şikayetini gazetemizde de dile getirerek kamuoyu ile paylaşmak istediğini ifade etti. 
Yeni mahalle muhtarı Abdurrahman Demir, “Mahallemizde bazı sıkıntılarımız var. Mahallemiz 8 bin 200 nüfusu var. Mahallemiz her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Yeni yapılaşma her geçen gün artıyor. Kat sayısının artmasından dolayı mahalle nüfusumuz da artıyor.
Ancak mahalle halkımızın bir sıkıntısı var. Bir çok vatandaşımız mahallemizde internet çekmiyor diye şikayet ediyor. Tüm hatların çekmediğini söylüyor-lar. İnternete girebilmek için oda değiştirmek zorun-da kaldıklarını ve her ne kadar oda değiştirseler de internetin çekim gücünün çok düşük olduğunu söylüyorlar. Bunun nedeni olarak da binaların yüksek olmasından kaynaklandığını ifade ediyorlar.
Vatandaşımızın bu şikayetini milletvekillerimize ilettim. Burdur Telekom Müdürlüğüne müracaat ettim. Şikayetimizi dile getirdim ancak bugün yarın yapacağız derken kaldı gitti. Basın ile de paylaşarak vatandaşımızın şikayetini kamuoyu ile paylaşmak istedim. Şikayetimizin biran önce giderilmesini istiyoruz.
Vatandaşımız mağdur. Alt yapılarımız, yollarımız yapıldı, teşekkür ediyoruz emeği geçen herkese. Ama internetimiz zayıf. Yetkililerden gereken işlem-lerin yapılmasını istiyoruz. Bucak, Burdur’un en büyük ilçesi.
Bucak’ın da en büyük Mahallesi Yeni Mahalle. Mahallemiz bazı ilçelerden bile fazla nüfusa sahip. İnternetimizin güçlendirilerek fiber hızına kavuşmasını istiyoruz.
Mahallemizin yanında Bucak, sanayisi büyük olan bir ilçe. Her geçen gün sanayileşmekte olan bir ilçe. Sanayisi gelişen bir ilçede haberleşme sıkıntısı yaşanmamalı.” şeklinde konuştu.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ÜNAL, DOĞALGAZ İÇİN KOLLARI SIVADI

BAŞKAN ÜNAL, DOĞALGAZ İÇİN KOLLARI SIVADI Bucak’ta doğalgaz erişimi olmayan mahalle kalmayacak Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal çalışmalarına

“Bucak her yıl çok kitap okuyacak”

Kaymakam Sezgin, Basını da Unutmadı “Bucak her yıl çok kitap okuyacak” BEKAP 2 Kitap Günleri kapsamında Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, ilçede

BEKAP 2 KİTAP FUARINI 12 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

BEKAP 2 KİTAP FUARINI 12 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ BEKAP 2 Kitap Günleri sona erdi. Kitap Fuarında bulunan 250 binin üzerinde kitaplar, 10 günde

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI