FEN LİSESİ’NDEKİ KARDEŞLERİN TÜBİTAK BAŞARISI

Ana Sayfa » Gündem » FEN LİSESİ’NDEKİ KARDEŞLERİN TÜBİTAK BAŞARISI
Paylaş
Tarih : 22 Mart 2018 - 7:09

FEN LİSESİ’NDEKİ KARDEŞLERİN TÜBİTAK BAŞARISI
TÜBİTAK tarafından 49.’su düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi öğrencileri Bölge Birincisi oldular. Mehmet ve Feyza kardeşler, “Burdur İlinde Yaşayan Yaşlıların Yaşlılığa Yönelik Metaforik Algıları” adlı projeleri ile Finalde Burdur’u Bucak’ı temsil edecekler.
TÜBİTAK tarafından bu yıl 49.’su düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Adem Tolunay Fen Lisesi öğrencileri Mehmet ÖZDEMİR, Feyza ÖZDEMİR isimli iki kardeş öğrenci Bölge Birincisi oldu.
16 bin projenin başvurduğu Tübitak 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması 12 Bölgede düzenlendi. Konya bölgesinde düzenlenen yarışmaya 1500 proje katıldı.
Türkiye Finallerinde Adem Tolunay Fen Lisesinden kardeş iki öğrenci, adlarını Türkiye Finallerine yazdırdı.
12-15 Mart 2018 tarihlerinde Konya Necmettin ERBAKAN Üniversitesi koordinatörlüğünde Burdur Bilim ve Sanat Merkezi Felsefe öğretmeni Mehmet PARMAKSIZ´ın danışmanlığında gerçekleştirilen öğrencileri, “BURDUR İLİNDE YAŞAYAN YAŞLILARIN YAŞLILIĞA YÖNELİK METAFORİK ALGILARI ” projesi Sosyoloji alanında Antalya’da düzenlenecek olan Final Sergisine katılmaya hak kazandılar.
İki kardeş öğrencinin Tübitak Türkiye Finallerinde Burdur ilini ve Bucak’ı temsil edecek tek proje olmasından gurur duyduğunu ifade eden Adem Tolunay Fen Lisesi Okul Müdürü Nermin ULUIŞIK, öğrencileri bu başarısından dolayı kutlayarak, Nisan ayında Antalya’da yapılacak Türkiye Finallerinde yollarının açık olmasını temenni etti.
Gençlerin bilim yolunda gösterdikleri bu çabaların tüm öğrencilere heves getirmesinin önemine değinen Müdür Uluışık, bu yıl yaklaşık 16 bin projenin Tübitak 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına başvurduğunu belirterek, 12 Bölge olarak düzenlenen yarışmanın Konya bölgesine 1500 projenin başvurduğunu ifade etti. Türkiye Finallerinde Adem Tolunay Fen Lisesinden kardeş iki öğrencinin adlarını Türkiye Finallerine yazdırmalarının büyük bir mutluluk kaynağı olduğunu ifade eden Müdür Uluışık, öğrencilere başarılar diledi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Vali Şıldak, Bucak’ta Rehabilitasyon Merkezi ve Umut Evlerine Ziyarette Bulundu

Vali Şıldak, Bucak’ta Rehabilitasyon Merkezi ve Umut Evlerine Ziyarette Bulundu Bucak’ta İsmail-Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının yakın bir zaman sonra Bucak Ziraat Odası’ndan

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği”

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği” Ak Parti İl Başkanılğı’nca düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında,

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI