Milletvekili PETEK’den Müjde: “Bucak Pilot Bölge Seçildi”

Ana Sayfa » Gündem » Milletvekili PETEK’den Müjde: “Bucak Pilot Bölge Seçildi”
Paylaş
Tarih : 22 Mart 2018 - 14:29

Milletvekili PETEK’den Müjde: “Bucak Pilot Bölge Seçildi”
AK Parti Burdur Milletvekili, Adalet Komisyonu Üyesi, 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat PETEK, müjdeyi verdi. Sıfır Atık Projesinde Bucak pilot ilçe seçildi. Sıfır Atık Projesi ile israflar önlenerek, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarlarının azaltılması ve etkin toplama sisteminin kurularak atıkların geri dönüşüme, dolayısıyla ekonomiye kazandırılması hedefleniyor.
AK Parti Burdur Milletvekili, Adalet Komisyonu Üyesi,15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat PETEK, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’yi makamında ziyaret etti. Sıfır Atık projesi kapsamında Bucak’ta hazırlanan projeyi Bakan Özhaseki’ye sunan Milletvekili Petek, projenin olumlu karşılanarak, Bucak’ın Sıfır Atık Proje kapsamında pilot ilçe olarak belirlendiğini müjdeledi. Başbakanlık ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılması planlanan Sıfır Atık Projesinin nün pilot bölge olarak Bucak’ta en kısa zamanda faaliyete geçirileceğini ifade eden Milletvekili Petek, “Bucak’ın her noktasında uygulamaya konulacak olan Sıfır Atık Projesi sayesinde israflar önlenerek, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarlarının azaltılması ve etkin toplama sisteminin kurularak atıkların geri dönüşüme, dolayısıyla ekonomiye kazandırılması hedeflenmektedir.”ifadelerine yer verdi.
Konu ile ilgili Milletvekili Reşat Petek’in açıklaması şöyle:
“İlk olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hizmet binasında uygulamaya başlayan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin bizzat kaleme aldığı, Sıfır Atık Projesinin Bakanlıkta uygulanmaya başlamasının akabinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin takdirleri ile kendileri sıfır atık projesine öncülük etmiş ve 26 Eylül 2017 tarihinde Sıfır Atık Projesinin Tanıtım Toplantısı yapılarak bu projenin 2023’e kadar tüm Türkiye’de uygulanmasına ilişkin yola çıkılmıştır.
Bucak Kaymakamımız / Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Yalçın Sezgin Bey ile birlikte takipçisi olduğumuz Sıfır Atık Projesi’nin ilçemize kazandırılması için, Sayın Kaymakamımız ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki Beyi ziyaret ederek projemizin kabulü için başvuruda bulunduk. Bucak Kaymakamlığımız ve Bucak Belediye Başkanlığımız tarafından hazırlanan proje Sayın Bakanımız tarafından olumlu karşılanarak, Bucak ilçemiz Sıfır Atık Proje kapsamında pilot ilçe olarak belirlenmiştir. Başbakanlık ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılması planlanan Sıfır Atık Projesi’nin 3.’sü pilot bölge olarak Bucak ilçemiz-de yapılacak olup en kısa zamanda faaliyete geçirilecektir.
Tüm kamu kurum ve kuruluşlar olmak üzere Bucak’ın her noktasında uygulamaya konulacak olan Sıfır Atık Projesi sayesinde is-raflar önlenerek, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarlarının azaltılması ve etkin toplama sisteminin kurularak atıkların geri dönüşüme, dolayısıyla ekonomiye kazandırılması hedeflenmektedir. Gelecek nesillere temiz, gelişmiş ve yaşanılabilir bir dünya bırakmak için; öncelikle Bucak Belediyesi ana hizmet binamız ve pilot olarak belirlenen kamu kurum ve kuruluşlarıyla, okullarımızda israfın engellenmesi, atıkların minimize edilmesi ve geri dönüştürülerek ekonomiye kazandırılması için atıklar ayrıştırarak toplanacaktır. Böyle anlamlı bir projeyi himayesine alarak, Türkiye geneline mal eden ve birçok ülke açısından örnek bir başarı sergileyen değerli hanımefendi Emine Erdoğan’a, hazırlamış olduğumuz projeye gereken desteği sağlayarak kabul eden Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’ye ve ilçemizde bu projeyi uygulama aşamasında gerekli çalışmaları gerçekleştiren Bucak Kaymakamımız Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Yalçın Sezgin Beye gayretlerinden dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Projemizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum…”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ÜNAL, DOĞALGAZ İÇİN KOLLARI SIVADI

BAŞKAN ÜNAL, DOĞALGAZ İÇİN KOLLARI SIVADI Bucak’ta doğalgaz erişimi olmayan mahalle kalmayacak Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal çalışmalarına

“Bucak her yıl çok kitap okuyacak”

Kaymakam Sezgin, Basını da Unutmadı “Bucak her yıl çok kitap okuyacak” BEKAP 2 Kitap Günleri kapsamında Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, ilçede

BEKAP 2 KİTAP FUARINI 12 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

BEKAP 2 KİTAP FUARINI 12 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ BEKAP 2 Kitap Günleri sona erdi. Kitap Fuarında bulunan 250 binin üzerinde kitaplar, 10 günde

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI