Milletvekili PETEK, Davayı Kazandı

Ana Sayfa » Gündem » Milletvekili PETEK, Davayı Kazandı
Paylaş
Tarih : 12 Nisan 2018 - 8:30

Milletvekili PETEK, Davayı Kazandı
Burdur Milletvekili TBMM, 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat PETEK, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın yaptığı basın açıklaması ile kendisine “Fetöcü” diyerek hakaret ve iftirada bulunduğunu söyleyerek, Ağbaba’nın “Reşat Petek’i de buradan benim hakkımda dava açmaya davet ediyorum” demesi üzerine Milletvekili Petek, “FETÖ’cü” diyen Sayın Ağbaba’ya kişilik haklarına yaptığı saldırıdan dolayı dava açtığını ifade etti. Veli Ağbaba’nın davayı kaybettiğini açıklayan Milletvekili Petek, “Ben davayı kazandım. Ağbaba mahkûm oldu. Yani Ağbaba’nın sözlerinin kişilik haklarıma saldırı, kendisinin de müfteri olduğu tescillenmiş oldu.”ifadelerine yer verdi. 
Milletvekili Petek’in konuya ilişkin açıklaması şöyle:
“Değerli Basın Mensupları,
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 14.07.2017 tarihinde yaptığı basın açıklaması ile bana “Fetöcü” diyerek hakaret ve iftirada bulunmuştu. İddialarını güçlendireceği düşüncesi ile “Reşat Petek’i de buradan benim hakkımda dava açmaya davet ediyorum” demişti. Ağababalarından aldığı talimatla bana hakaret eden Sayın Ağbaba’nın dediğini yaptım. 15 Temmuz hain darbe girişimini yapan, kökü dışarda hain terör örgütü ile adımı birlikte anan ve bana FETÖ’cü diyen Sayın Ağbaba’ya kişilik haklarıma yaptığı saldırıdan dolayı dava açtım.
Ey Ağbaba! Yalan söylüyorsun, iftira atıyorsun, bir iddian varsa, işte mahkeme, işte dava, iddianı ispat et, aksi halde yalancı ve müfteri olursun diyerek iddialarını ispata davet ettim. Verebilecek cevabı da yoktu, delili de yoktu, davam sonuçlandı, Veli Ağbaba davayı kaybetti, ben davayı kazandım. Ağbaba mahkûm oldu. Yani Ağbaba’nın sözlerinin kişilik haklarıma saldırı, kendisinin de müfteri olduğu tescillenmiş oldu.( Ankara 18. Asliye Hukuk Mahkemesi 20.02.2018 tarih, 2017/354 E.2018/67 K. )
Bugüne kadar Mahkemenin sonuçlanmasını beklemiştim. Ama şimdi buradan ilan ediyorum. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba insanlıktan, edepten, ahlaktan nasibini alamamış bir müfteridir. Başkalarına çamur atarak politika yaptığını zanneden bu zavallı yaratık, içine düştüğü lağım çukurunda debelenip durmaktadır. Onun yaptığı hakaretin benzerini 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonunda, partisinin bazı üyeleri de yapmıştı. Orada da iddia sahiplerini ispata davet ederek, iddiasını ispat edemeyen alçak ve şerefsizdir diyerek ispata davet etmiştim. Bağımsız mahkemelerin verdiği tekzip kararlarını ortaya koyarak, hukuka, insan haklarına, kişilerin lekelenmeme hakkına saygılı olmaya davet etmiştim. Meclis tutanaklarında mevcuttur.
Sayın Ağbaba’nın Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ da benzer bir iftira ile utanmadan sıkılmadan Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret etti. O da adalet önünde hesabını verecek. CHP’nin çamur atma ve iftira zihniyetinde maalesef değişen bir şey yok. FETÖ’ nün 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra, Başbakanımız Erdoğan’ın önderliğinde devletimiz FETÖ/PDY ile mücadele ederken, FETÖ’ nün yöneticilerine, dershanelerine, okullarına, şirketlerine, gazetelerine, televizyonlarına sahip çıkan, onlara destek veren CHP’dir. Aynı CHP, 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra da, küresel güçlerin yeni oyuncağı FETÖ ile aynı söylemleri kullanmış ve çatısı altında bulunduğumuz Gazi Meclis’imizi bombalayan, 250 insanımızı şehit eden alçak darbecilerin ihaneti ortada iken, “kontrollü darbe” söylemiyle FETÖ’ ye destek vermiştir. Pensilvanya’dan yükselen “kontrollü darbe” iddialarının hoparlörlüğünü yapan CHP, hazırladığı muhalefet şerhinin başlığında bile “kontrollü darbe” söylemini kullanmak suretiyle FETÖ’nün propagandasını yapmıştır.
FETÖ ile en üst düzeyde mücadele edenlere “FETÖ’cü” iftirasını atmak da FETÖ’nün ayrı bir taktiğidir. FETÖ’nün Marmaris suikastıyla yok etmek istediği, devletimizin başı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a “siyasi ayak” iftirasını atmak da FETÖ’ nün talimatıdır. Bu talimatları uygulayanlardan ikisi CHP’nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve yardımcısı Ağbaba’dır. Bu ihanetlerinin siyasi hesabını elbette milletimiz soracaktır. Ancak adalet önünde hesap sormak da bizim hakkımızdır.
Hukukun üstünlüğüne, insan haklarına saygılı olduğunu iddia eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’ya buradan sesleniyorum. Eğer zerre kadar insanlıktan nasibini almışsan, insan haklarına, insanların lekelenmeme hakkına zerre kadar saygın varsa, hukuka saygın varsa, mahkeme kararına saygın varsa, FETÖ’ nün talimatlarıyla hareket etmiyorsan, milletimizden ve iftira attığın kişiden özür dile!”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CUMHURBAŞKANIMIZI YANILTTILAR DİYENLER KENDİLERİNİ YANILTMIŞ ve KENDİLERİNİ ALDATMIŞLAR :

CUMHURBAŞKANIMIZI YANILTTILAR DİYENLER KENDİLERİNİ YANILTMIŞ ve KENDİLERİNİ ALDATMIŞLAR : AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı

KAYMAKAMLIK UYARDI!

KAYMAKAMLIK UYARDI! Muhtar adaylarının YSK’ nın 1130 no’lu kararında belirtilen yasaklara uymalarını istedi.   Bucak Kaymakamlığı

MAKÜ 2019 YILINDA DA HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK

MAKÜ 2019 YILINDA DA HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI