Bakan Eroğlu, Yatırımlarla Geldi

Ana Sayfa » Gündem » Bakan Eroğlu, Yatırımlarla Geldi
Paylaş
Tarih : 04 Mayıs 2018 - 15:34

Bakan Eroğlu, Yatırımlarla Geldi
Burdur’un fahri milletvekili ve bakanı, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Burdur’a proje, yatırım ve desteklemelerle geldi.
Burdur ziyaretinde ilk olarak AK Parti İl Başkanlığına uğrayan Bakan Eroğlu daha sonra Cumhuriyet Meydanından halka seslendi. Burdur’da 12 tesisin açılışını yapıp, 151 milyon TL’lik yatırımlarını açıklayan Eroğlu, “Burdur’un bereketine bolluk katan yatırımlar” dediği yatırımlarını müjdeliyor. Ankara’dan yola çıkan Eroğlu, Bolu, Kütahya, Burdur, Isparta, Denizli ve Afyonkarahisar şehirlerine uğrayıp bakanlık olarak yaptıkları yatırımları kalem kalem açıklıyor. Eroğlu Burdur’daki baraj, gölet, şehir ormanı, dere ıslahı, bal ormanı, meteoroloji gözlem istasyonu yatırımlarını, fidan dağıtım ve dikimlerini ve de desteklemeleri aktarıyor. 
EROĞLU: “BURDUR BENİM İÇİN BAMBAŞKA”
Eroğlu; “Burdur bambaşka benim için” diyerek başladığı konuşmasında, son 15 yılda Türkiye’de hayal edilebilecek muhteşem yatırımların sunulduğunu, 1990’lardan bugüne bu yatırımların unutulmaması gerektiğini, yurtdışında su ile ilgili pekçok konferansa katıldığını söyledi. Türkiye’nin jeopolitik konumundan ve gelişmesinden dolayı Batı’nın pekçok oyunlar sergilediğini, desiselerde bulunduğunu vurguladı.
DÜNYADAKİ 10 BÜYÜK PROJENİN 6 TANESİ TÜRKİYE’DE
“Yatırımlarda doludizgin gidiyoruz” diyerek konuşmasını sürdüren Eroğlu, dünyadaki 10 büyük projenin 6 tanesinin Türkiye’de olduğuna dikkat çekti ve “milletten aldığımızı millete hizmet olarak sunuyoruz” dedi. bBurdurluların çok çalışkan olduğunu söyleyen Eroğlu, 24 Haziran’ın Türk tarihinde bir milat olacağını, Cumhurbaşkanlığı sisteminden sonra yatırımların hızlanacağını, milletin refah seviyesi ve huzurunun artacağını vurguladı, Burdurlulardan destek beklediğini belirtti.
Türk milletinin büyük hedefleri olduğunu, Türkiye’yi 2023’te dünyadaki 10 büyük ekonomi arasına geleceğini, 2053’te İstanbul’un fethinin 100. yılında gençlerin daha büyük hedeflere taşıyacağını aktaran Bakan Eroğlu, 2071’de de Türkiye’nin küresel güç olacağını ifade etti.
YATIRIMLA GELEN EN ÇOK GELEN KARDEŞİNİZİM
Bakan Eroğlu Burdur’a en çok gelen, en çok yatırımla gelen bakan olduğuna da dikkat çekti ve Burdur için tüm yatırımları kalem kalem aktardı. Burdur’a yeni bir milli park ilan edileceğini, 12 tesisin 151 milyon TL yatırımla yapılacağını dile getiren Eroğlu, 7 milyar TL’lik Burdur’a yatırım yapıldığını, en çok yatırım yapan bir bakanlık olarak gurururnu taşıdığını belirtti. Eroğlu: “Hedefimiz yılda 500 milyon TL çiftçinin cebine para girecek şekilde para ve göletler yapacağız. Türkiye’de en çok dere ve gölet yapılan illerden birisi Burdur’dur. Burdur’da orman teşkilatı kırsal kalınmanın teminatı olacak, badem ormanı, ceviz ormanı dut ormanı gibi ormana en yakın köylülere kura çekerek vatandaşa dağıtıyoruz. geliri 49 yıllığına vatandaşa ait. Avcılıkla ilgilenmek isteyenlere de destek veriyoruz. Tarım ormancılık ve zirraat dışında Burdur’daki bir diğer hedefimiz, (Burdur cennet gibi bir şehir) Burdur’da bölge müdürlüğü yoktu, 6. bölge müdürlüğünü kurup; Antalya’ya gelen turistlerin yüzde yirmisini Burdur’a çekeceğiz…
BURDUR GÖLÜ İÇİN 9 EYLEM PLANI
Burdur Gölü muhteşem bir göl, göl için 9 eylem planımız var ve büyük çalışmalar yapıyoruz. Artık göl vatandaşlarımızla iç içe olacak.
RAMAZAN BAYRAMI SONRASINDA MENBAA SUYU GELİYOR
Burdur’un içme suyu sıkıntılı hale gelmişti, bir önceki gelişimizde de söz verdik, şu anda Gökpınar’da bir isale hattı inşaatı bitmek üzere, talimat verdik Burdur’a ramazan bayramı arefesinde su aksın dedik. Menbaa suyu gibi su getiriyoruz. İlçeler için master planlarımız da var.
Akdeniz gelişim projemiz hayata geçirilecek. Nüfus başına en fazla yatırım yapılan şehir Burdur’dur. Bu tesislerin ülkemize hayırlar getirmesi ve Halil İbrahim bereketi getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Tesislerimiz için bize büyük destek veren, ödenek ayıran Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Başbakanımız Binali Yıldırım’a teşekkür ediyorum. Valimiz istifa etmiş, milletvekili adayı olacak herhalde. Size beni vekil olarak ilan ettiğiniz için teşekür ediyorum, emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyoruz.”dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CUMHURBAŞKANIMIZI YANILTTILAR DİYENLER KENDİLERİNİ YANILTMIŞ ve KENDİLERİNİ ALDATMIŞLAR :

CUMHURBAŞKANIMIZI YANILTTILAR DİYENLER KENDİLERİNİ YANILTMIŞ ve KENDİLERİNİ ALDATMIŞLAR : AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı

KAYMAKAMLIK UYARDI!

KAYMAKAMLIK UYARDI! Muhtar adaylarının YSK’ nın 1130 no’lu kararında belirtilen yasaklara uymalarını istedi.   Bucak Kaymakamlığı

MAKÜ 2019 YILINDA DA HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK

MAKÜ 2019 YILINDA DA HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI