ADEM TOLUNAY FEN LİSESİ, TÜRK ZEKA YARIŞMALARINDA TÜRKİYE FİNALİNDE

Ana Sayfa » Gündem » ADEM TOLUNAY FEN LİSESİ, TÜRK ZEKA YARIŞMALARINDA TÜRKİYE FİNALİNDE
Paylaş
Tarih : 12 Mayıs 2018 - 6:26

ADEM TOLUNAY FEN LİSESİ, TÜRK ZEKA YARIŞMALARINDA TÜRKİYE FİNALİNDE
Türkiye 23. Zeka Oyunları Yarışmasına katılan Adem Tolunay Fen Lisesi 9- B sınıfı öğrencisi Mustafa Yabgu ALTINKAYNAK ODTÜ Ankara Kampüsü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde yapılacak olan Final yarışmasında, Burdur’u temsil edecek.
Türkiye Zeka Vakfı’nın düzenlemiş olduğu Türkiye 23. Zeka Oyunları Yarışması’na Bucak’tan Adem Tolunay Fen Lisesi 9- B sınıfı öğrencisi Mustafa Yabgu ALTINKAYNAK katıldı. 
Yarışmada elemeleri geçen Mustafa Yabgu ALTINKAYNAK, Türkiye Finali sınavına girmeye hak kazandı. 13 Mayıs Pazar günü ODTÜ Ankara Kampüsü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde yapılacak olan Final yarışmasında, Adem Tolunay Fen Lisesi öğrencisi Mustafa Yabgu ALTINKAYNAK, Burdur’u, Bucak’ı ve Adem Tolunay Fen Lisesini temsil edecek.
Adem Tolunay Fen Lisesi Okul Müdürü Nermin ULUIŞIK, “Türkiye Zeka Vakfı’nın düzenlemiş olduğu Türkiye 23. Zeka Oyunları Yarışması’nda Adem Tolunay Fen Lisesi 9- B sınıfı öğrencisi Mustafa Yabgu ALTINKAYNAK, üç aşamadan oluşan yarışmada eleme ve yarı final sınavlarını geçerek, Türkiye Finali sınavına girmeye hak kazanmıştır.”dedi.
Müdür ULUIŞIK, Mustafa Yabgu ALTINKAYNAK’ın bu başarısından büyük memnuniyet duyduğunu dile getirerek, final yarışmasının ODTÜ Ankara Kampüsü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde 13 Mayıs Pazar günü yapılacağını belirterek öğrencimize sonsuz başarılar diledi.
Mustafa Yabgu, büyük bir mutluluk içerisinde olduğunu belirterek bu mutluluğunun hem böyle bir yarışmada Türkiye Finaline kalmaktan, hem de ilk defa Ankara’ya gitmenin heyecanından kaynaklandığını söyleyerek yeni yerler keşfetmenin ve görme arzusunun kendisini heyecanlandırdığını dile getirdi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CUMHURBAŞKANIMIZI YANILTTILAR DİYENLER KENDİLERİNİ YANILTMIŞ ve KENDİLERİNİ ALDATMIŞLAR :

CUMHURBAŞKANIMIZI YANILTTILAR DİYENLER KENDİLERİNİ YANILTMIŞ ve KENDİLERİNİ ALDATMIŞLAR : AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı

KAYMAKAMLIK UYARDI!

KAYMAKAMLIK UYARDI! Muhtar adaylarının YSK’ nın 1130 no’lu kararında belirtilen yasaklara uymalarını istedi.   Bucak Kaymakamlığı

MAKÜ 2019 YILINDA DA HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK

MAKÜ 2019 YILINDA DA HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI