“BUCAK, TARIM VE HAYVANCILIKTA PARLAYAN YILDIZ”

Ana Sayfa » Gündem » “BUCAK, TARIM VE HAYVANCILIKTA PARLAYAN YILDIZ”
Paylaş
Tarih : 15 Mayıs 2018 - 14:40

“BUCAK, TARIM VE HAYVANCILIKTA PARLAYAN YILDIZ”
Bucak Ziraat Odası Başkanı Muzaffer Özdemir, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Bucak’ın tarım ve hayvancılıkta Göller Yöresinin parla-yan yıldızı olmaya başladığını ifade ederek “İlçemizin kalkınmasında çok önemli rolü olan, nasırlı elleriyle toprağa hayat veren tüm çiftçilerimize Ulus-lararası Tarım Üreticileri Federasyonu (IFAP) tarafından alınan kararla 1984 yılından buyana, her yıl tüm dünyada 14 Mayıs’ın ‘Dünya Çiftçiler Günü’ olarak çeşitli etkinliklerle kutlanan bu anlamlı gününü en içten dileklerimle kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.” dedi. 
Ziraat Odamız ilçemizin toplamda 10.000 gerçek ve tüzel üyesiyle en büyük odası olmanın bize yüklediği ağır sorumluluklarla çiftçimizin en büyük girdi maliyetlerinden olan zirai ilaç, gübre, tohum maliyetlerini bir nebze olsun fiyatlarını düşürebilmek için yeni hizmet binamız zemin katında satışlarına başladık. İlçemiz son yıllarda meyve, sebze, tıbbi aromatik bitkiler, hububat üretimi, hayvancılık sektörünün lokomotifi olan yem bitkileri yetiştiriciliği ile bir atak göstermiş, cefakar ve fedakar çiftçilerimiz ile ilçe ekonomisine ve istihdama pozitif katkıda bulunmuştur. Tarım ülkemizde de milli ekonomiye %14, ihracata %15, ve istihdama %40 katkı sağlamaktadır.
Yaklaşık bir asır önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘’Milli Ekonominin Temeli Ziraat’tir’’ söyleminin hala bugün bile ne kadar önemli bir alan olduğunun milli ekonomiye olan katkısı göz ardı edilemeyecek kadar stratejik bir sektör olduğu ortadadır.
Çiftçilerimizin en büyük maliyet girdilerinden mazottan Özel Tüketim Vergisinin indirilmesi. Tarım sigortalarında primler çiftçimizin ödeyebileceği seviyelere çekilmeli, sigorta kapsamı genişletilmelidir.Tarım Bağ-Kurlularda aylık prim ödeme gün sayısı 25 günden, 2008 yılında olduğu gibi yeniden 15 güne indirilmelidir. Çiftçilerimize, prim ödedikleri her yıl için 90 gün, 4 yılda 1 yıl hesabıyla fiili hizmet payı, kamuoyunda bilenen ismiyle yıpranma hakkı verilmelidir. Kadın çiftçilerimizin, sigortalı olmadan önce gerçekleşen doğum nedeniyle hizmet borçlanması yapabilmesi sağlanmalıdır. Çiftçilerimize muafiyette geçen süreler için borçlanma imkanı verilmelidir.”
İlçemizin kalkınmasında çok önemli rolü olan , nasırlı elleriyle toprağa hayat veren tüm çiftçilerimize Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu (IFAP) tarafından alınan kararla 1984 yılından buyana, her yıl tüm dünyada 14 Mayıs’ın ‘Dünya Çiftçiler Günü’ olarak çeşitli etkinliklerle kutlanan bu anlamlı gününü en içten dileklerimle kutlar,saygı ve sevgilerimi sunarım..”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CUMHURBAŞKANIMIZI YANILTTILAR DİYENLER KENDİLERİNİ YANILTMIŞ ve KENDİLERİNİ ALDATMIŞLAR :

CUMHURBAŞKANIMIZI YANILTTILAR DİYENLER KENDİLERİNİ YANILTMIŞ ve KENDİLERİNİ ALDATMIŞLAR : AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı

KAYMAKAMLIK UYARDI!

KAYMAKAMLIK UYARDI! Muhtar adaylarının YSK’ nın 1130 no’lu kararında belirtilen yasaklara uymalarını istedi.   Bucak Kaymakamlığı

MAKÜ 2019 YILINDA DA HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK

MAKÜ 2019 YILINDA DA HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI