Burdur Valisi Hasan Şıldak Göreve Başladı

Ana Sayfa » Gündem » Burdur Valisi Hasan Şıldak Göreve Başladı
Paylaş
Tarih : 22 Mayıs 2018 - 13:50

Burdur Valisi Hasan Şıldak Göreve Başladı
18/05/2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazete Yayımlanan 2018/11819 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla Burdur’a atanan Vali Hasan Şıldak görevine başladı. Vali Şıldak makamında yaptığı açıklamada, Burdur’a en iyi şekilde hizmet etmeyi temel ilke olarak benimseyeceğiz.”dedi.
Burdur Valisi olarak atanan Vali Hasan Şıldak yeni görevine başladı. İçişleri Bakanlığında Mülkiye Başmüfettişi olarak görev yapmakta iken son yayımlanan Valiler Kararnamesi ile atandığı Burdur Valiliği görevine dün itibariyle başlayan Vali Şıldak, Valilik girişinde düzenlenen törenle karşılandı.  
Karşılamada Vali Vekili Ali Nazım Balcıoğlu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Baro Başkanı Ramazan Gedik, Vali Yardımcıları, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, Genel Sekreter Servet Olpak, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, il genel meclis üyeleri, valilik personeli, siyasi partiler, meslek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yer aldı.
Yöresel kıyafetli minik öğrencilerin çiçek takdim ettiği Vali Şıldak, tek tek karşılamada bulunanlarla selamlaştıktan sonra tören mangasını selamlayarak Valilik Makamına geçti.
Makamında ilk olarak göreve başlama yazısını imzalayan Vali Şıldak, sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Burdur Valisi Hasan Şıldak, makamında yaptığı açıklamasında, “18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2018/11819 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile atandığım Burdur Valiliği görevine 22 Mayıs 2018 tarihinde başlamış bulunmaktayım. Öncelikle Ülkemizin Göller Bölgesi olarak adlandırılan coğrafyasında yer alan bu çok özel İlinde Vali olarak hizmet etme onurunu yaşatan başta sayın Cumhurbaşkanımıza, sayın Başbakanımıza ve Bakanlar Kurulumuzun sayın üyelerine şükranlarımı sunuyorum. Yeni görevimin İlimiz ve şahsım için hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.
Göreve başlamam sebebiyle sıcak ilgilerini hissettiren, karşılamada bulunan İlimiz protokolünün değerli mensuplarına, çalışma arkadaşlarıma ve kıymetli basın mensuplarına nezaketlerinden dolayı teşekkür ediyorum.”dedi.
Sözlerine “Burdur’da göreve başlamanın, burada hizmet edecek olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum.”diye devam eden Vali Şıldak, “Burdur pek çok değeri bünyesinde toplamış olan kadim bir kültüre sahip, köklü bir mirası günümüze kadar taşımış, kendine has özellikleriyle öne çıkan önemli bir ilimizdir. 265 bin nüfusu, İnsuyu Mağarası, Gölleri, Sagalassos ve Kibyra antik kentleri gibi marka değerleri, eğitimde yakaladığı kalite, büyük hayvancılık potansiyeli ile kendine has özellikleri bünyesinde toplamış olan Burdur’da göreve başlamanın, burada hizmet edecek olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum. Bilindiği üzere bütün kamu görevlerinde olduğu gibi valilik görevinde de bir nöbet devri, bayrak yarışı söz konusudur. Biz de tevdi edilen bu görevi en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti içinde olacağız. Bu vesileyle İlimizde daha önce görev yapmış olan, Devleti adına Burdur halkına hizmet etmiş olan sayın Valilerimizi şükranla anıyor, ebediyete intikal etmiş olanlara rahmet, hayatta olanlara sağlık ve afiyetler diliyorum.”şeklinde konuştu.
Yönetim anlayışı ile her zaman adil, şeffaf, hesap verebilir, verimli, etkili ve güler yüzlü bir yönetim şekli olacağını ve her zaman halkımızın sorunlarına açık, çözüm odaklı ve toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir çalışma modelini uygulayacağını söyleyen Vali Şıldak, “Görevde bulunacağımız süre içinde Burdur’a en iyi şekilde hizmet etmeyi temel ilke olarak benimseyeceğiz. Bunun için öncelikle İlimizi en kısa sürede tanımaya, onu bütün yönleriyle değerlendirmeye çalışacağız. Yönetim anlayışımız her zaman adil, şeffaf, hesap verebilir, verimli, etkili ve güler yüzlü bir yönetim şekli olacaktır. Her zaman halkımızın sorunlarına açık, çözüm odaklı ve toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir çalışma modelini uygulayacağız. Yönetim geleneğimizin önemli bir unsuru olan istişareye başvuracak, sorunları mutlaka taraflarıyla konuşarak, görüşerek çözme gayreti içerisinde olacağız. Bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız uyum ve hizmet birliği içinde hızlı, vatandaşı her zaman önceleyen bir anlayışla çalışmalarını sürdürecektir.
Özellikle devletin desteğine ve şafkatine daha çok ihtiyaç duyan şehit aileleri ve gazilerimiz, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, kimsesiz-yetim çocuklarımız, engellilerimiz ve yaşlı insanlarımızla bir arada olmaya özen göstereceğiz.”ifadelerine yer verdi.
Açıklamasında, “İlin gelişimine katkı sağlayacak her girişimi yakından takip ederek gerekli koordinasyonu sağlayacağız.” diyen Vali Şıldak, “Ülkemiz, 2016 yılında yaşadığımız menfur darbe girişiminden bu yana sıkıntılı ve zor bir dönemden geçmiştir. İlimizde en çok ihtiyaç duyacağımız şey birlik, beraberlik ve huzur içinde tesis edilecek çalışma ortamı olacaktır. Bunun için bütün idare teşkilatımız, mahalli idarelerimiz, üniversitemiz, meslek kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve İldeki diğer bütün hizmet unsurlarının bu anlayış etrafında toplanarak görevlerini yürütmelerini sağlamak için gerekli iklimi oluşturma konusunda her zaman duyarlı olacağız.
İlin gelişiminde, devam eden yatırımların sonuçlandırılması ve yenilerinin gerçekleştirilmesinde ilgili bütün kesimlerle işbirliği içinde hareket ederek aktif ve sonuç odaklı bir çalışma şekli ortaya koyacağız. İlimizin güçlü olduğu alanları öne çıkararak yerel ve bölgesel kalkınma perspektifiyle yeni ve uygulanabilir projeler hazırlayıp uygulama gayreti içerisinde olacağız. İlin gelişimine katkı sağlayacak her girişimi yakından takip ederek gerekli koordinasyonu sağlayacağız. İl yönetiminde zamanı en verimli biçimde değerlendirerek Burdur’un ihtiyaç duyduğu daha üst standartları yakalamanın gayreti içinde olacağız.”dedi.
Açıklamasının sonunda 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin İlimizde huzur ve güven ortamı içerisinde gerçekleşmesini temenni eden ve Burdur halkının içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayını tebrik eden Vali Şıldak, “Kamu hizmetlerinin vatandaşımıza en sağlıklı şekilde ulaştırılması, toplumdaki dezavantajlı kesimlere öncelikle ulaşılması temel hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Bu çerçevede Devletimizin her zaman vatandaşımızın hizmetinde ve yanında olduğunu hissettirmek görevimizdir.
Bu vesile ile 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin İlimizde huzur ve güven ortamı içerisinde gerçekleşmesini temenni ediyorum. Bu çerçevede seçim sürecinin huzur ve esenlik içinde geçmesi, vatandaşımızın hür iradesinin en sağlıklı şekilde sandığa yansımasının sağlanması için gerekli bütün tedbirler alınacaktır. İçinde bulunduğumuz bu olumlu atmosferin, zaten huzur şehri olarak bilinen Burdur İli genelinde bütün vatandaşlarımızın, siyasi partilerimizin ve basınımızın duyarlı yaklaşımı sayesinde muhafaza edilerek seçim sürecinin en iyi şartlarda gerçekleşeceğine olan inancımı belirtmek istiyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle bütün Burdur halkının içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayını tebrik ediyor, en derin selam, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.”şeklinde konuştu. 
Burdur Valisi Hasan Şıldık Kimdir?
1969 yılında Çanakkale’de dünyaya geldi. İlk ve orta eğitimini Çanakkale’nin Ayvacık İlçesinde tamamladı. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.
1994 yılında Çanakkale Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine başladı. Adaylık süresi içinde Denizli-Çardak ve Çanakkale-Eceabat İlçelerinde Kaymakam Vekili olarak görevlendirildi.
İngiltere’de (8) ay süreyle mesleki inceleme-araştırma çalışmalarına katıldı ve dil eğitimi aldı.
83. Dönem Kaymakamlık Kursunu tamamladıktan sonra 1997-2007 yılları arasında sırasıyla Antalya-İbradı ile Kars-Selim Kaymakamlığı, Adıyaman Vali Yardımcılığı ve Denizli-Çal Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.
2007 yılında Mülkiye Müfettişliğine, 2010 yılında da Mülkiye Başmüfettişliğine atandı.
2011 yılında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalından Yüksek Lisans derecesi aldı.
2013 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, demokrasiye müdahale eden darbe ve muhtıraların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu’nda görevlendirildi.
Daha sonra iki yıl süreyle Göç İdaresi Genel Müdürlüğü-nün kuruluşu aşamasında ku-rumsal mevzuatının hazırlanma-sı ve taşra teşkilatının oluşturul-ması çalışmalarında görev aldı.
2016-2017 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.
22 Mayıs 2017 tarihinden itibaren ise Başbakanlık bünye-sinde yer alan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu üyesi olarak görev yapmakta iken 18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2018/11819 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Burdur Valisi olarak atandı.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CUMHURBAŞKANIMIZI YANILTTILAR DİYENLER KENDİLERİNİ YANILTMIŞ ve KENDİLERİNİ ALDATMIŞLAR :

CUMHURBAŞKANIMIZI YANILTTILAR DİYENLER KENDİLERİNİ YANILTMIŞ ve KENDİLERİNİ ALDATMIŞLAR : AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı

KAYMAKAMLIK UYARDI!

KAYMAKAMLIK UYARDI! Muhtar adaylarının YSK’ nın 1130 no’lu kararında belirtilen yasaklara uymalarını istedi.   Bucak Kaymakamlığı

MAKÜ 2019 YILINDA DA HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK

MAKÜ 2019 YILINDA DA HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI