“RAMAZAN AYININ MANEVİYATINI, VATANDAŞLARIMIZLA BİRLİKTE YAŞIYORUZ”

Ana Sayfa » Gündem » “RAMAZAN AYININ MANEVİYATINI, VATANDAŞLARIMIZLA BİRLİKTE YAŞIYORUZ”
Paylaş
Tarih : 07 Haziran 2018 - 14:48

“RAMAZAN AYININ MANEVİYATINI, VATANDAŞLARIMIZLA BİRLİKTE YAŞIYORUZ”
Bucak Belediyesi Cumhuriyet meydanına ve mahallelere kurduğun iftar çadırları ile birlik, beraberlik duyguları ile gönülleri fethederek tüm Bucak halkını bir araya getiriyor. 
Kaymakam Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin, Cumhuriyet Meydanında kurulan iftar çadırını ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Burada vatandaşların Ramazan-ı Şeriflerini kutlayan ve vatandaşlarla bir süre sohbet eden Kaymakam Yalçın Sezgin, daha sonra Bucak Belediyesinin 70 Evler Mahallesinde kurduğu iftar Çadırına geçti.
70 Evler Mahalle Muhtarlığı işbirliği ile kurulan iftar çadırında 70 Evler Mahallesi sakinleri ile birlikte iftarını açan Kaymakam Yalçın Sezgin mahalle sakinlerinin dertlerini dinledi.
İftar sonrasında bir açıklama yapan Kaymakam Yalçın Sezgin, “İlçemizde bu yıl farkı bir Ramazan Ayı yaşıyoruz. Bu yıl ilçemizde daha önce sadece Cumhuriyet meydanına kurulan iftar çadırımızı bu yıl mahallelerimize de açtık. Bildiğiniz gibi iftar çadırları birlik ve beraberliği pekiştirmek için kurulan gönül sofralarıdır. Bu gönül sofralarımızı bu yıl tüm mahallelerimize mahalle muhtarlarımızla birlikte kuruyoruz. Bucak Belediyesi olarak Cumhuriyet meydanında kurduğumuz iftar çadırımızda günlük olarak 1200 kişilik iftar yemeği veriyoruz.
Burada civar mahalle sakinlerimizden, öğrencilerimizden, Pazar esnaflarımızdan kısaca tüm Bucak halkından vatandaşlarımızı gönül soframızda görmek bizleri onurlandırıyor. Bu iftar çadırımızda dağıtılan yemeklere zaman zaman Bucaklı hayırsever vatandaşlarımızda destek veriyorlar. Destek veren geçmişleri adına yemek veren hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu yıl Mahalle muhtarlarımızla birlikte kurduğumuz iftar çadırlarımızı Çukur Mahalle, Konak Mahallesi, Cami Mahallesi, Karayvatlar Mahallesi,Yunus Emre Mahallesi, Oğuzhan Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Fatih Mahallesi,Mimar Sinan Mahallesi, Atilla Mahallesi, Onaç Mahallesi, Barbaros Mahallesi ve 70 Evler Mahallesinde iftar çadırlarımızı ve gönül sofralarımızı kurarak şimdiye kadar 10.000 vatandaşımızla birlikte iftarımızı açtık. Ben mümkün olduğunca mahalle sakinlerimizle bir araya gelmek için iftar çadırı gönül sofralarımıza katılıyorum. Ben katılamadığım zamanlarda Belediye Başkan Yardımcımız Ferruh Kanık ve Belediye birim müdürlerimiz bizleri temsil ediyor.
Buradan iftar çadırı gönül sofralarımıza katılım sağlayan tüm mahalle sakinlerimize ve mahalle muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. İftar çadırımızı, gönül soframızı ilçemizin diğer mahallelerinde kurmaya, vatandaşlarımızla buluşmaya devam edeceğiz.”dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Burdur’a geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Burdur’a geliyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Şubat Pazartesi günü Burdur’a geliyor. Cumhurbaşkanı

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulundan Yöremizi Temsil eden TÜRK Bayrağı

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulundan Yöremizi Temsil eden TÜRK Bayrağı 81 İLDE ŞANLI BAYRAĞIMIZ e-twinning projesi kapsamında Burdur’u temsilen

10 bin 500 ton asfalt döküldü

10 bin 500 ton asfalt döküldü 40 bin, 50 bin ton asfalt dökülecek Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, Barbaros Mahallesinde

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI