Mehmet Cadıl Sağlıklı Hayat Merkezi Açıldı

Ana Sayfa » Gündem » Mehmet Cadıl Sağlıklı Hayat Merkezi Açıldı
Paylaş
Tarih : 09 Haziran 2018 - 6:22

Mehmet Cadıl Sağlıklı Hayat Merkezi Açıldı
Mehmet Cadıl Sağlıklı Hayat Merkezinde obezite-beslenme danışmanlığı, sosyal hizmetler danışmanlığı, psikolojik danışmanlık hizmetleri, kadın ve üreme sağlığı hizmetleri, ağız-diş sağlığı koruyucu hizmetleri, sosyal danışmanlık hizmetleri, çocuk gelişimi danışmanlık hizmetleri, fizyoterapi danışmanlık hizmetleri ve spor salonu gibi 11 birimde hizmet verilecek.
Bucak’ta Mehmet Cadıl Sağlıklı Hayat Merkezi’nin açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Bucak Devlet Hastanesi’nin yeni binasına taşınmasının ardından restore edilerek Sağlıklı Hayat Merkezi olarak hizmet verecek olan binada yapılan açılış töreninde konuşan Burdur İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Reha Sermed Aygören, Mehmet Cadıl Sağlıklı Hayat Merkezi’nin özellikle obezite ve bağımlılıkla mücadele edecek bir birim olduğunu söyledi.
Aygören, binayı bağışlayan hayırsever işadamı Mehmet Cadıl’a teşekkür ederken, “Daha önce Bucak Devlet Hastanesi’nin bir bölümü olarak kullanılan binada hem Sağlıklı Hayat Merkezi hem de Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 112 Acil istasyonu ve ilerleyen zamanlarda da üst katta fizik ve tedavi merkezi olarak da kullanacağız” diye konuştu. 
Sağlık yatırımlarının her geçen gün arttığını ifade eden Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ise “2002 yılında 18 milyar dolar olan sağlık harcamaları 2018 yılında 119 milyar dolar oldu. Her alana baktığımızda bu kriterleri rahatça görebiliyoruz. Burdur’da 2002 yılında 2 acil sağlık istasyonu varken şimdi ise 22 tane oldu. Bu da ülkemizin birikim ve yatırımlarını doğru bir şekilde kullanarak oldu” dedi.
“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturu ile hareket ettiklerini belirten Milletvekili Özçelik, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık alanına verdiği en önemi biliyoruz. Son 15 yılda Türkiye’de yaşam yaşı 8 yıl uzadı. Önceki yıllarda 50-60 yaşlarında ölüm meydana gelirken, Ak Parti hükümetleri ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü’nün resmi açıklamasına göre ömrümüz 8 yıl daha uzadı.Sağlık alanında yatırımlar her geçen gün artmaya devam ediyor.Yeni hastaneler, yeni 112 acil sağlık istasyonları yeni sağlık birimleri yapılıyor ve açılışı yapılarak hizmete sunuluyor” diye konuştu.
Hayırsever işadamı Mehmet Cadıl ise daha önceden Devlet Hastanesi için yaptırdığı binanın şimdi Sağlıklı Hayat Merkezi olarak kullanılmasından dolayı mutlu olduğunu ifade etti.
Konuşmaların ardından protokol heyeti kurdela keserek Mehmet Cadıl Sağlıklı Hayat Merkezi’ni hizmete açtı.
Sağlıklı Hayat Merkezi, obezite-beslenme danışmanlığı, sosyal hizmetler danışmanlığı, psikolojik danışmanlık hizmetleri, kadın ve üreme sağlığı hizmetleri, ağız-diş sağlığı koruyucu hizmetleri, sosyal danışmanlık hizmetleri, çocuk gelişimi danışmanlık hizmetleri, fizyoterapi danışmanlık hizmetleri ve spor salonu gibi 11 birimde hizmet verecek.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Burdur’a geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Burdur’a geliyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Şubat Pazartesi günü Burdur’a geliyor. Cumhurbaşkanı

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulundan Yöremizi Temsil eden TÜRK Bayrağı

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulundan Yöremizi Temsil eden TÜRK Bayrağı 81 İLDE ŞANLI BAYRAĞIMIZ e-twinning projesi kapsamında Burdur’u temsilen

10 bin 500 ton asfalt döküldü

10 bin 500 ton asfalt döküldü 40 bin, 50 bin ton asfalt dökülecek Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, Barbaros Mahallesinde

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI