ADEM TOLUNAY FEN LİSESİ, TÜBİTAK 4004 ENDÜSTRİ 4.0 İÇİN EĞİTİM PROJESİNDE

Ana Sayfa » Gündem » ADEM TOLUNAY FEN LİSESİ, TÜBİTAK 4004 ENDÜSTRİ 4.0 İÇİN EĞİTİM PROJESİNDE
Paylaş
Tarih : 20 Haziran 2018 - 7:51

ADEM TOLUNAY FEN LİSESİ, TÜBİTAK 4004 ENDÜSTRİ 4.0 İÇİN EĞİTİM PROJESİNDE
Bursa Tofaş Fen Lisesinin Endüstri için Eğitim 4.0 Tübitak 4004 Projesine Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi 9.sınıf öğrencilerinden Yusuf Emir Altınkaynak ve Mehmet Oğuz gitmeye hak kazandı. 
Türkiye’de 80 öğrencinin yararlanacağı bu eğitimde, robotik, simülasyon, nesnelerin interneti, yapay zeka konularında öğrencilerin 21.yüzyıla hazırlanmaları hedefleniyor. Adem Tolunay Fen Lisesi Okul Müdürü Nermin Uluışık, “Bursa Tofaş Fen Lisesinin Endüstri için Eğitim 4.0 Tübitak 4004 Projesine okulumuz 9.sınıf öğrencilerinden Yusuf Emir Altınkaynak ve Mehmet Oğuz gitmeye hak kazanmışlardır. Türkiye’de 80 öğrencinin yararlanacağı bu eğitimde robotik, simülasyon, nesnelerin interneti, yapay zeka konularında öğrencilerimizin 21. yüzyıla hazırlanmaları hedeflenmektedir. Türkiye’de bir ilk olarak bir Fen Lisesi ile bir fabrikanın ortak amaçla yapacağı bu çalışmanın birçok kuruluşa ve öğrencilerimize ilham vermesi dileğiyle mutluluk duyuyoruz.”dedi.
Hızla gelişen teknolojide, teknolojiye uygun olarak öğrencilerin bu tür çalışmalara katılımlarının kendisini çok mutlu ettiğini ifade eden Uluışık, yeni bilgilere ihtiyacımız olduğunu söyledi.
Müdür başyardımcısı Hulisi Artukoğlu da, küçük dokunuşlarla öğrencilerin bu tür faaliyetlere yönlendirmenin daha küçük yaşlarda bilimsel farkındalık meydana getirdiğini ve daha 15-18 yaşlarda bilimsel faaliyetlerde bulunmanın milli sanayimiz için bir kazanç olabileceğini ifade etti.
Fizik Öğretmeni Türkay Hayta da, öğrencilerimizin mesleki hayatlarında bu tür eğitimlerin bir kariyer basamağı oluşturacağını ve yaşam başarısı getireceğini belirtti. Bu pırıl pırıl gençlerin farkındalık oluşturularak Türk gençliğine yön vereceğini bilim ve teknoloji alanında girişimcilik faaliyetlerine ileride katılmayı ümit ettiklerini ifade eden Hayta, öğrenciler için yeni bir bakış açısı ve vizyon oluşturacağını da sözlerine ekledi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MAKÜ Öğrencisi Arif ÖZEN Dünya Şampiyonu Oldu

MAKÜ Öğrencisi Arif ÖZEN Dünya Şampiyonu Oldu Slovakya’da gerçekleştirilen Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda Burdur Mehmet

“Çalışmalar, bir an önce bitirilmeli”

“Çalışmalar, bir an önce bitirilmeli” İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, basın açıklaması yaparak Bucak ilçesinde Sanayi Sitesi’nde

BUCAK SULAMA BİRLİĞİ İHALE İLANI

355 MM HDPE PN 10 BORU ALIMI BUCAK SULAMA BİRLİĞİ 355 MM HDPE PN 10 BORU ALIMI alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI