ADEM TOLUNAY FEN LİSESİ, TÜBİTAK 4004 ENDÜSTRİ 4.0 İÇİN EĞİTİM PROJESİNDE

Ana Sayfa » Gündem » ADEM TOLUNAY FEN LİSESİ, TÜBİTAK 4004 ENDÜSTRİ 4.0 İÇİN EĞİTİM PROJESİNDE
Paylaş
Tarih : 20 Haziran 2018 - 7:51

ADEM TOLUNAY FEN LİSESİ, TÜBİTAK 4004 ENDÜSTRİ 4.0 İÇİN EĞİTİM PROJESİNDE
Bursa Tofaş Fen Lisesinin Endüstri için Eğitim 4.0 Tübitak 4004 Projesine Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi 9.sınıf öğrencilerinden Yusuf Emir Altınkaynak ve Mehmet Oğuz gitmeye hak kazandı. 
Türkiye’de 80 öğrencinin yararlanacağı bu eğitimde, robotik, simülasyon, nesnelerin interneti, yapay zeka konularında öğrencilerin 21.yüzyıla hazırlanmaları hedefleniyor. Adem Tolunay Fen Lisesi Okul Müdürü Nermin Uluışık, “Bursa Tofaş Fen Lisesinin Endüstri için Eğitim 4.0 Tübitak 4004 Projesine okulumuz 9.sınıf öğrencilerinden Yusuf Emir Altınkaynak ve Mehmet Oğuz gitmeye hak kazanmışlardır. Türkiye’de 80 öğrencinin yararlanacağı bu eğitimde robotik, simülasyon, nesnelerin interneti, yapay zeka konularında öğrencilerimizin 21. yüzyıla hazırlanmaları hedeflenmektedir. Türkiye’de bir ilk olarak bir Fen Lisesi ile bir fabrikanın ortak amaçla yapacağı bu çalışmanın birçok kuruluşa ve öğrencilerimize ilham vermesi dileğiyle mutluluk duyuyoruz.”dedi.
Hızla gelişen teknolojide, teknolojiye uygun olarak öğrencilerin bu tür çalışmalara katılımlarının kendisini çok mutlu ettiğini ifade eden Uluışık, yeni bilgilere ihtiyacımız olduğunu söyledi.
Müdür başyardımcısı Hulisi Artukoğlu da, küçük dokunuşlarla öğrencilerin bu tür faaliyetlere yönlendirmenin daha küçük yaşlarda bilimsel farkındalık meydana getirdiğini ve daha 15-18 yaşlarda bilimsel faaliyetlerde bulunmanın milli sanayimiz için bir kazanç olabileceğini ifade etti.
Fizik Öğretmeni Türkay Hayta da, öğrencilerimizin mesleki hayatlarında bu tür eğitimlerin bir kariyer basamağı oluşturacağını ve yaşam başarısı getireceğini belirtti. Bu pırıl pırıl gençlerin farkındalık oluşturularak Türk gençliğine yön vereceğini bilim ve teknoloji alanında girişimcilik faaliyetlerine ileride katılmayı ümit ettiklerini ifade eden Hayta, öğrenciler için yeni bir bakış açısı ve vizyon oluşturacağını da sözlerine ekledi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak, en büyük sorumluluğumuzdur”
15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak, en büyük sorumluluğumuzdur”

15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak, en büyük sorumluluğumuzdur” AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik 15 Temmuz hain darbe girişiminin

“Bir destandır 15 Temmuz”

“Bir destandır 15 Temmuz”  AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj

KAYMAKAM SEZGİN’E ÇOK ÖZEL MİSAFİRLER

KAYMAKAM SEZGİN’E ÇOK ÖZEL MİSAFİRLER Bucak İsmail Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine bağlı Umut Evlerinde kalmakta olan özel

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI