BAKAN ÇAVUŞOĞLU MİTİNGİNE BEREKET YAĞDI

Ana Sayfa » Gündem » BAKAN ÇAVUŞOĞLU MİTİNGİNE BEREKET YAĞDI
Paylaş
Tarih : 21 Haziran 2018 - 8:25

BAKAN ÇAVUŞOĞLU MİTİNGİNE BEREKET YAĞDI
“Bu seçim, gece gündüz terörle mücadele edenlerle terörün güdümünde olanların arasında geçecektir”
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27’inci Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi münasebetiyle Burdur’da miting düzenledi. Yağmur dolayısıyla mitingini kısa tutan Bakan Çavuşoğlu, yağmurda ıslanan halkın yanına kadar giderek yaşlı kadınların elini öptü, halkla tokalaştı. En kısa zamanda yeniden Burdur’a gelme sözü verdi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27’inci Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi münasebetiyle Burdur’da miting düzenledi. Burdur mitinginde AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ve AK Parti Burdur Milletvekili ve 27’nci dönem Burdur Milletvekili Adayı Bayram Özçelik vatandaşlara seslenirken, AK Parti Milletvekili Adayları Yasin Uğur ve Emine Aktaş kendilerini tanıttı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Burdur halkını selamladıktan sonra Burdur halkından destek istedi.
“İŞ-KUR ARACILIĞI İLE 29 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ” 
Burdur Cumhuriyet meydanında yağmur öncesinde konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “İş-kur aracılığı ile Burdur’da 29 bin 359 kişiye imkânı sağlandı” dedi. Yağmur yağışının etkili olması nedeniyle dolayısı ile verilen kısa aranın ardından yeniden halka hitap eden Bakan Çavuşoğlu, “ Yağmur’dan kaçmak için binalara sığınan kardeşlerimizi bizi işitiyor. O yüzden ben vermek gereken mesajları size verip inşallah Bucak’a geçeceğiz. Kısmet böyle imiş şimdi size bir borcum daha var. En kısa zamanda Burdur’a bir daha geleceğiz. Sizlerle beraber olacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Burdur’un nasıl kalkındığını, yatırımların nasıl geldiğini konuşuyorduk. Gelirken şöyle rakamlara baktım. Gerçekten 2002 yılında sadece 14,4 milyon dolarlık ihracat yapıyormuşuz. Şu anda bu rakam 197 milyon dolara çıkmış. Biraz önce Emin Gülmez’i gördüm. Kendisinin burada işletmeleri var. Bizim de gururumuz Antalya’da en fazla ihracat yapan kardeşlerimizden bir tanesi. Spordan sağlığa kadar, ilçelerimiz dahil çok yatırımlar yaptık. Ama Burdur daha fazla hizmeti hak ediyor. Yeni dönemde inşallah, güçlü devlet güçlü hükümet, güçlü meclis ve tabi ki güçlü Türkiye ile hizmetlerimizi daha da artıracağız” dedi.
“SIRA NİTELİKLİ HASTANEDE”
Sağlık alanında yapılan yatırımlar ile yapılacak yatırımları da Bakan Çavuşoğlu, “ Sağlıkta 200 yataklı devlet hastanemizi tamamlamıştık. Şimdi sıra geldi nitelikli hastane yapmaya. İhaleye çıkıyoruz. 1-2 gün içerisinde tarih belirlenecek” diye konuştu.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ MÜJDESİ VERDİ
MAKÜ Diş Hekimliği Fakültesinde eğitim öğretime başlanacağının da müjdesini veren Bakan Çavuşoğlu, “Diş hekimliği hastanesi de açılacak. Antalya’da hep anlatıyorum. Türkiye sağlık turizminde hızla ilerliyor. Antalya gibi Burdur’da inşallah sağlık turizminde ciddi bir pay alacak” sözlerine yer verdi.
“DURMAK YOK, YOL YAPMAYA DEVAM “
Burdur merkezini ilçelere bağlayan yolların yapıldığını sözlerine ekleyen Bakan Çavuşoğlu, “Şimdi önemli projeleri hayata geçiriyoruz. Antalya ve Burdur et ve tırnak gibiyiz. Her manada derdimiz tasamızdadır. Çıkarımız da bir. O yüzden bağlarımızı daha da güçlendirmemiz lazım. Antalya’dan bu tarafa devam eden Çubuk belindeki tünel çalışmasını görüyorsunuz değil mi? Dağlardan virajlardan değil tünellerden hızlı bir şekilde bir birimize gelelim gidelim. Şimdi ise Burdur, Antalya, Alanya otobanı ihaleye hazır” diye konuştu.
HIZLI TREN DE HAYATA GEÇECEK
Hızlı tren hakkında konuşan Bakan Çavuşoğlu, “Eskişehir den gelip, Burdur, Isparta Antalya hızlı tren projesi de inşallah hayata geçireceğiz” dedi.
GÖLHİSAR DOĞALGAZLA BULUŞACAK
Bakan Çavuşoğlu, Gölhisar ilçesinde 2019 yılında doğalgazın getirileceğini belirtti.
“ŞEKER FABRİKASI ÇALIŞACAK”
Burdur Şeker Fabrikası özelleşmesi sürecinde yapılan eleştirilere de yanıt veren Bakan Çavuşoğlu, “Şeker Fabrikası bitti, başka yere taşınacak, insanlar işten çıkarılacak pancar üretimi olmayacak gibi, yalanları sıralamaya başladılar. Sanki yalan makinası. Bunlar yalan söylemekten hiç doğru söylediklerini görmüyoruz. Bir tek Allah birdir dediklerine inanırız. Net bir şekilde söylüyorum;Recep Tayyip Erdoğan’ın, Dışişleri Bakanının sözü, Burdur Milletvekillerimizin, teşkilatımızın sözü, hepimizin sözü Fabrika üretimine devam edecek, Kota kısıtlaması olmayacak, Fabrika her hangi bir yere taşınmayacak, Pancar üreticileri pancar dikimine devam edecek,Hiçbir çalışan hiç bir şekilde mağdur edilmeyecek. Çok net bir şekilde söylüyorum”diye konuştu.
“16 YILDA ZORLUKLARA RAĞMEN…..”
Ak Parti iktidarı zamanında 16 yılda tüm zorluklara rağmen Türkiye’yi ayağa kaldırdıklarının altını çizen Bakan Çavuşoğlu, “Yetmiş dokuz yılda yapılanların kat ve kat fazlasını yaptık. Hayal edilemeyenleri hayata geçirdik. Şimdi ise Türkiye’nin şahlanma vakti. Türkiye hızlı kararlar alacak, hızlı uygulayacak” dedi.
“SAHADA DA, MASA DA GÜÇLÜYÜZ”
Ak Parti hükümetlerinin dış politikalarında da bahseden Bakan Çavuşoğlu; “Dış politikada bayrağımızı hiçbir yerde indirmedik. İndirmeyeceğiz de. Şanlı ay yıldızlı bayrağımız daha güçlü dalgalandırdık. Ve Dünya’da sözü geçen bir ülke olduk. Bölgemiz de de aynı şekilde sözü geçen bir ülkeyiz. Artık sahada da güçlüyüz. Masada da güçlüyüz. Yeri geldiğinde diploması yaptık. Hangi dilden anlıyorlarsa, artık Türkiye anladıkları dilden konuşuyor. Öyle suspus olan boynunu eğen bir Türkiye yok. Afrin’de Deaşlıların tepesine bindik mi? Dağlarda inlerine girdik mi? Şimdi Kandil’de dağlarda inlerine giriyor muyuz? Şu anda askerlerimiz Mümbiç’e girdi mi? Ne demiştik? PKK, YPG Mümbiç ten çıkacak. Şimdi çıkarıyoruz. Buraları gerçek sahiplerine teslim ediyoruz. Türkiye’deki Suriyeli kardeşlerimiz de oralara dönmeye bağladı. Dönecek. Dünya’da adalet için çalışıyoruz. Barış için çalışıyoruz. Mazlumların sesiyiz. Kudüs’ün tek umuduyuz. Artık Türkiye’nin sorumluluğu sadece Antalya ve Burdur’dan ibaret değil. Büyük sorumluluklarımız var” sözlerine yer verdi.
“BU SEÇİM…..”
Bakan Çavuşoğlu, “Bu seçim gece gündüz terörle mücadele edenlerle terörün güdümünde olanların arasında geçecektir. Burdurlular bunu unutmayın bunu vatandaşlarımıza anlatının.İnşallah Cumhur ittifakı ülkemizi hedeflerine ulaştırıncaya kadar da devem edecektir yerli ve milli bir ittifaktır. Buradan tüm MHP’li arkadaşlarıma selam ve saygılarımı gönderiyorum. Bu yağmura rağmen recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Bu dava sizin gibi vefakar cefakar kadın ve insanlarımızın omuzlarında yükseliyor. Bu dava sizin dualarınızla hiçbir engel tanımadan emin adımlarla ilerliyor” sözlerine vurgu yaptı.
“3 MİLLETVEKİLİ İSTİYORUZ”
Bakan Çavuşoğlu konuşmasının devamında, “Çok güçlü olmak için sizlerden desteğinize ihtiyaç var. Burdur 2001 den bu yana bizi hiç yalnız bırakmadı. Her zaman desteklerdi. Her zaman Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında oldu. Şimdi de yeni Cumhurbaşkanlığı sisteminde Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı yapmamız lazım. Ve Burdur’dan 3 milletvekili istiyoruz” diye konuştu.
İHRACAT RAKAMLARINI AÇIKLARKEN DOLU BASTIRDI
Burdur’un ihracat rakamları hakkında da bilgiler veren Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, şiddetli yağmurla birlikte yağmurla birlikte dolunun yağması sonucu mitingine bir süre ara verdi. Bakan Çavuşoğlu’nun halkın ıslanmaması için verdiği araya rağmen yağmurun altında kalkmayı tercih eden bazı vatandaşlar renkli görüntülere sahne olurken, “Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık biz bu yağmurda” şarkısını söyleyen yağmur altında bekleyen Ak Parti sevdalılarının yanına kadar giden Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili adayları Yasin Uğur, Emine Aktaş İl Başkanı Volkan Mengi söyledikleri şarkıya eşlik ettiler.
EN KISA ZAMANDA BURDUR’A GELECEK
Mitingini kısa tutan Bakan Çavuşoğlu da yağmurda ıslanan halkın yanına kadar giderek yaşlı kadınların elini öptü, halkla tokalaştı. En kısa zamanda yeniden Burdur’a gelme sözü verdi. Daha sonra İlimiz Bucak ilçesine gitmek üzere Burdur Cumhuriyet meydanındaki miting alanından ayrıldı.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MİNİKLER ARASI MUTLULUK YOLCULUĞU

MİNİKLER ARASI MUTLULUK YOLCULUĞU Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri ‘Haydi Sen de Oyna’ E twinning projesi kapsamında oyuncak kumbarası

CİHANGİR İSLAM BUCAK’A GELİYOR

CİHANGİR İSLAM BUCAK’A GELİYOR İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İSLAM, Bucak’a geliyor. Saadet Partisi Bucak İlçe Başkanlığı

AK GENÇLİK’TEN ANMA GECESİNE DAVET!

AK GENÇLİK’TEN ANMA GECESİNE DAVET! Ak Parti Bucak Gençlik Kolları seçim çalışmalarının yanında sosyal etkinliklerde de bulunuyor. Ak Gençlik,

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI