Uzlaşma, Hatice’yi Sevindirdi

Ana Sayfa » Gündem » Uzlaşma, Hatice’yi Sevindirdi
Paylaş
Tarih : 22 Haziran 2018 - 8:55

Uzlaşma, Hatice’yi Sevindirdi
Bucak’ta uzlaştırma bürosu, alenen hakaret suçundan uzlaşma kapsamında 12 yaşındaki Hatice Çelik’e akülü araba aldırdı.
Bucak’ta K.T.’nin Ö.Ç’ye alenen hakaret ettiği iddiası ile Bucak Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunan Ö.Ç’nin dosyası, Cumhuriyet Savcılığı kanalı ile Uzlaştırma Bürosuna sevk edildi.  Uzlaştırıcı Murat Yön tarafından teslim alınan dosyada, Ö.Ç, K.T.’nin ihtiyaç sahibi birisine bir tane akülü sandalye alması halinde davasından vazgeçeceğini belirtti. Görüşmelerin ardından K.T. teklifi kabul ederek akülü sandalyeyi alırken, dava Cumhuriyet Savcılığınca takipsizlik kararı ile sonuçlandı. 
Bucak Cumhuriyet Savcılığı, etkin pişmanlık hükümleri kapsamında uzlaşma kapsamında alınan akülü sandalyeyi, hak sahibine verebilmek için Bucak Sosyal Hizmet Merkezi ile görüştü. Görüşmelerin ardından akülü araba, pemur başı epifiz kayması rahatsızlığı olan 12 yaşındaki kız çocuğu Hatice Çelik’e uzlaştırma uzmanı tarafından teslim edildi.
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bucak Cumhuriyet Savcısı Burhan Kara, “6763 Sayılı Kanunun 34 ve 35 inci maddeleriyle, 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunun 253 ve 254 üncü maddelerinde değişiklik yapılmış, bahse konu değişiklik 02/12/2016 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiştir.
Söz konusu değişiklik ile etkin pişmanlık hükümleri kapsamına giren suçlarda uzlaşma kapsamına alınmıştır. Bucak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülmekte olan Alenen Hakaret suçu ile ilgili olarak soruşturma dosyası Uzlaştırma Bürosuna gelmiştir. Uzlaştırma Bürosunca Uzlaştırmacı olarak Bucak Adliyesinde Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan Murat Yön görevlendirilmiştir. Uzlaştırmacı tarafından müşteki ve şüpheliye uzlaşma teklifi yapılmış olup müşteki ve şüpheli uzlaşma teklifini kabul etmiştir. Müşteki ve şüphelinin uzlaşma teklifini kabul etmelerinden sonra uzlaştırmacı tarafından yürütülen müzakereler sonucu müşteki uzlaşmaya tabi olan Alenen Hakaret suçu ile ilgili olarak şüphelinin ihtiyaç sahibi birisine akülü tekerlekli sandalye bağışlaması halinde uzlaşmayı kabul edeceğini beyan etmiştir. Şüpheli de müştekinin talebi doğrultusunda uzlaşmayı kabul etmiş ve bahse sonu akülü tekerlekli sandalye yi Bucak Adliyesine göndermiştir. Bucak Sosyal Hizmet Merkezi ile yapılan görüşme sonucu tespit edilen Pemur başı epifiz kayması rahatsızlığı olan ve yürüyemeyen 12 yaşında bir kız çocuğuna Uzlaştırmacı tarafından ikametgahı olan Bucak Kocaaliler Beldesinde teslim edilmiştir. Süphelinin edimi yerine getirmesi nedeni ile hakkında yürütülen Alenen Hakaret suçu ile ilgili olarak takipsizlik kararı verilmiştir.”dedi.
Bucak Cumhuriyet Savcısı Burhan Kara, “2016 yılının son ayında yürürlüğe giren etkin pişmanlık hükümleri kapsamında suçlardan uzlaşma kapsamına Cumhuriyet Savcılığımız Uzlaştırma Bürosuna gönderilen 644 dosyanın 393 tanesi Uzlaştırma Bürosu uzlaştırmacıları tarafından olumlu sonuç ile sona erdi.” diyerek 46 dosyanın da uzlaştırma aşamasında olduğunu ifade etti.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MİNİKLER ARASI MUTLULUK YOLCULUĞU

MİNİKLER ARASI MUTLULUK YOLCULUĞU Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri ‘Haydi Sen de Oyna’ E twinning projesi kapsamında oyuncak kumbarası

CİHANGİR İSLAM BUCAK’A GELİYOR

CİHANGİR İSLAM BUCAK’A GELİYOR İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İSLAM, Bucak’a geliyor. Saadet Partisi Bucak İlçe Başkanlığı

AK GENÇLİK’TEN ANMA GECESİNE DAVET!

AK GENÇLİK’TEN ANMA GECESİNE DAVET! Ak Parti Bucak Gençlik Kolları seçim çalışmalarının yanında sosyal etkinliklerde de bulunuyor. Ak Gençlik,

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI