BUCAK’TA YAPILANDIRMA ANLATILDI

Ana Sayfa » Gündem » BUCAK’TA YAPILANDIRMA ANLATILDI
Paylaş
Tarih : 16 Temmuz 2018 - 7:52

BUCAK’TA YAPILANDIRMA ANLATILDI
Vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun ile ilgili Burdur Defterdarlığı ve Bucak Vergi Dairesi Müdürlüğü tarafından Bucak TSO toplantı salonunda bir tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıda 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun tanıtımı yapıldı. 
Toplantıya ayrıca Burdur Defterdarı Sedat Ayyıldız, Burdur Sigorta İl Müdürü Bayram Balban, Bucak Vergi Dairesi Müdürü Şinasi Çulha, Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Süleyman Duran ve Ahmet Coşkuner, Oda Meclis Başkan Yardımcısı Eşraf Özmutlu, Bucak Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu, Bucak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Arif Mayda, Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Civan, Bucak Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Muzaffer Doğan, SMMMO Başkan Yardımcısı Salih Şimşek ve İlçemizde görev yapan muhasebeciler katıldı.
Toplantıya konuşmacı olarak katılan Gelir İdaresi Başkanlığı Daire Başkanı Mehmet Arabacı, yaptığı sunumda vergi ve diğer alacaklara tahakkuk eden gecikme faizlerine yönelik yapılandırmaların detayları hakkında bilgi verdi.
Kanunun Sosyal Güvenlik Kurumuyla ilgili taraflarını ise, SGK İl Müdür Bayram Balban anlattı. 
Bilgilendirme sunumlarının ardından soru cevap bölümüne geçildi. Muhasebeciler, yapılandırma kanunu ile ilgili merak ettikleri hususları ve problem yaşadıkları konuları uzmanına sorma imkânı buldular.
Toplantının sonunda Gelir İdaresi Başkanlığı Daire Başkanı sayın Mehmet Arabacı’ya ve katılımcılara teşekkür eden Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, ticaret ve sanayi sektörünün ekonomik açıdan içinde bulunduğu zor zamanlarda bu yapılandırmanın çok faydalı olduğunu söyledi. Oda aidatlarına yönelik gecikmiş üye aidatlarının da bu yapılandırma kapsamında olduğunu hatırlatan Başkan Meçikoğlu, devletin bu tarz destekleri sayesinde sanayici ve esnafların biraz nefes aldıklarını ifade etti.
7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun kapsamında borç yapılandırması yapabilmek için ilgili kurumlara son başvuru tarihi 31 Temmuz 2018.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının yakın bir zaman sonra Bucak Ziraat Odası’ndan

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği”

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği” Ak Parti İl Başkanılğı’nca düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında,

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Oğuzhanspor’a Moral Desteği

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Oğuzhanspor’a Moral Desteği Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu, “Kulübümüze her

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI