HAİN GECENİN ARDINDAN 730 GÜN SONRA…

Ana Sayfa » Gündem » HAİN GECENİN ARDINDAN 730 GÜN SONRA…
Paylaş
Tarih : 16 Temmuz 2018 - 15:06

HAİN GECENİN ARDINDAN 730 GÜN SONRA…
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bucak’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Sabah ezanına kadar Demokrasi Nöbeti tutuldu. Kadın, erkek, genç, yaşlı, çocuk, bebek herkesin elinde Türk Bayrakları, yüreklerde vatan sevgisi, dillerde 15 Temmuz Destanı ile o gece tekrar yaşanarak unutulmadığı ve unutturulmayacağı mesajı verildi.
15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yılında Türkiye tek yürek oldu ve 2 yıl önceki vatan, millet sevgisi ile şehitlerimiz ve gazilerimiz için sabaha kadar meydanlarda Demokrasi Nöbeti tuttu. Bucak’ta da vatanına sahip çıkan yüzlerce Bucaklı, Cumhuriyet Meydanında bir araya geldi. Ellerde Türk Bayrakları, yüreklerde vatan sevgisi, dillerde 15 Temmuz Destanı ile o geceyi tekrar yaşadılar.
Bucak Kaymakamlığı tarafından Cumhuriyet Meydanında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen program, saat 20:00’de 15 Temmuz destanı ile ilgili belgeseller gösterimi ile başladı. Marşlar eşliğinde devam eden gecede, Bucak Kaymakamlığı tarafından dağıtılan Türk Bayrakları kadın, erkek, genç, yaşlı, çocuk, bebek herkesin elinde dalgalandı.
Duygulu anların yaşandığı program, Meydana Kaymakam Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin’in gelmesi ile devam etti. Programa, Kaymakam Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin ve eşi Sıla Sezgin, Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı ve eşi, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Körük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan, Belediye Meclis üyeleri, Ak Parti Bucak İlçe Başkanı Adem Şengül, daire müdürleri, kurum ve kuruluş amirleri, oda başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kaymakam Sezgin, ilk olarak Atatürk Anıtı etrafındaki 15 Temmuz Resim Sergisini gezdi. Daha 15 Temmuz Anı defterini imzaladı.
Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Kuranı Kerim tilaveti ile devam eden programda Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı. Konuşmanın ardından yoğun programları dolayısıyla programa katılamayan Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’un mesajları okundu.
Programda Cumhurbaşkanımızın sesinden “söyle çocuk şiiri”, Otuz kuş hikayesi, Otuz kuş filmi, 15 Temmuz Belgesel Kronoloji videosu izlendi.
Program Yatsı Ezanı ve Namazı için ara verildi. Bu arada görevliler tarafından vatandaşlara tek tek, su, çay, lokma tatlısı ve pişi dağıtımı yapıldı. Dağıtımın ardından çöpleri toplayan görevliler de vatandaşın takdirini topladı.
Yatsı namazından sonra tekrar toplanan vatandaşlar, meydanda ulusaldan canlı yayın izledi. Günün anlam ve önemine ilişkin şiirler, videolar sonrası, kaside ve ilahiler dinlendi. Saatler gece yarısını geçince ülke genelinde olduğu gibi Bucak’ta da eş zamanlı SELA okundu. Selanın ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve sonrasında dua edildi.
Canlı TV bağlantısı ile devam eden 15 Temmuz Demokrasi Nöbeti, Sabah Ezanı ve Namazı ile sona erdi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CİHANGİR İSLAM BUCAK’A GELİYOR

CİHANGİR İSLAM BUCAK’A GELİYOR İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İSLAM, Bucak’a geliyor. Saadet Partisi Bucak İlçe Başkanlığı

AK GENÇLİK’TEN ANMA GECESİNE DAVET!

AK GENÇLİK’TEN ANMA GECESİNE DAVET! Ak Parti Bucak Gençlik Kolları seçim çalışmalarının yanında sosyal etkinliklerde de bulunuyor. Ak Gençlik,

FARKINDALIK KONSERİNE TÜM HALKIMIZ DAVETLİ

FARKINDALIK KONSERİNE TÜM HALKIMIZ DAVETLİ Bucak Melekler Engelliler Derneği, 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenliyor.

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI